۴ راه برای تمرین بخش اسپیکینگ تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ راه برای تمرین بخش اسپیکینگ تافل می پرازد و آنها را مورد پردازش قرار می ده. حتما آنها را به کار ببدنید تانمرهخود را گارانتی کنید.

4 راه برای تمرین بخش اسپیکینگ تافل

4 راه برای تمرین بخش اسپیکینگ تافل

اما به ۴ راه برای تمرین بخش اسپیکینگ تافل توجه کنید:

۱- با خودتان

این ساختاریافته ترین راه برای تمرین کردن برای بخش اسپیکینگ است. شما می توانید موضوعاتی را انتخاب کنید که مطابق الگوی آزمون تافل و استانداردهایش باشد. شما می توانید بر روی نقاط ضعفی تمرکز کنید که نیاز به بیشترین کار دارد. برای مثال اگر در پاسخ دادن در محدوده ی زمانی معین مشکل دارید، پس می توانید زمانی اضافی را به توانبخشی خود صرف کنید تا پاسخی را ظرف کمتر از ۳۰ ثانیه بسازید، یا با وجود مضطرب بودن به اندازه کافی آهسته صحبت کنید.

همچنین میتوانید در محلی مطالعه کنید که احساس راحت تری برای صحبت کردن و تکرار مطالب دارید، برای مثال می توانید در خانه یا در خلوت یک اتاق مطالعه ی کتابخانه ای تمرین کنید.

می توانید طبق سرعت خود پیش بروید، به ناشیانه بودن صدای ضبط شده ی خود بخندید و تلاش به دوباره صحبت کردن در هر تسکی کنید که می خواهید.

۲- با یک معلم خصوصی یا آموزگار

احتمالاً همین حالا هم می دانید که معلمین خصوصی هستند که به دانش آموزان انگلیسی می آموزند. اما آیا می دانستید که معلمین خصوصی زیادی وجود دارند که متخصص آموزش انگلیسی برای آزمون تافل هستند؟ آنها همه چیز را راجع به آزمون و چگونگی بهتر کردن نمره ی شما می دانند.

شما با یک معلم خصوصی می توانی آزمون بدهید و آنها را مرور کنید، واژگان را جستجو کنید، راجع به موضوعات گرامری بحث کنید و بر روی نقاط ضعفی که ممکن است داشته باشید کار کنید. همه اش راجع به شما و نیازهایتان است!

۳- در یک گروه مطالعاتی

این تجربه ای اجتماعی تر است که چندین مزیت منحصر بفرد دارد.

اگر بتوانید با چند داوطلب تافل دیگر دور هم جمع شوید، قادر خواهید بود تا برای بخش اسپیکینگ به روشی طبیعی تر تمرین کنید. اسپیکینگ تافل یک تسک به صورت تک سخنگو است، که در آن با خودتان به تنهایی صحبت خواهید کرد.

با اینحال می توانید جلسات خود را با یک رفیق مطالعاتی ترتیب دهید و دیالوگهایی بگویید که به هر دو گوینده کمک می کند به طور همزمان تمرین کنند. همچنین خواهید توانست که از دوستان خود درباره ی تلفظ خود و درباره ی چیزهایی که شفاف یا غیرشفاف بوده است، بازخورد بگیرید. می توانید در صورت نیاز بر سر زمان گرفتن و ضبط پاسخ هایتان موافقت کنید. می توانید به یکدیگر بر سر جوابهای ضبط شده بازخورد بدهید و پیشنهاداتی برای بهبود ارائه کنید. از همه چیز گذشته، این یک گروه مطالعاتی است!

سختی های درس خواندن در گروه عمدتاً واضح است. گروه شاید تمرین کردن با یک میکروفون را سخت کنید (چون خودتان هم می توانید آن را انجام دهید، نیازی به یک گروه برای انجامش نخواهید داشت)، و اگر با دیگران درس بخوانید شاید مجبور باشید میکروفون را به اشتراک بگذارید.

یک مشکل دیگر در واقع پیدا کردن افراد برای درس خواندن است. شما می توانید به رایگان گروهی از افراد با طرز فکر مشابه تشکیل دهید، مثلاً، دوستانی که شاید آنها هم در حال شرکت برای تافل باشند یا دانش آموزانی در مدرسه ی خودتان باشند.

۴- در شرایطی اجتماعی

هدف تافل اینست که ثابت کند شما می توانید در انگلیسی به طور واضح ایجاد ارتباط کنید. با اینحال آزمونی است خیلی ویژه که نمی تواند توانایی شما را با صحت ۱۰۰ درصد اندازه بگیرد. انگلیسی صحبت کردن به انگلیسی در اجتماع مهارتی بسیار مهم است که مدتها بعد از موفقیت در تافل هم به شما سودرسانی می کند. بنابراین تمرین انگلیسی در شرایط اجتماعی آرام با گویشوران بومی، مکملی عالی برای جلسات مطالعاتی شماست.

این فرصتها حقیقتاً بدون محدودیت هستند، مخصوصاً اگر در شهری بزرگ زندگی کنید. می توانید به گردهمایی عادی افرادی بروید که دوست دارند زبانهای خارجی را تمرین کنند. انگلیسی حتماً در بالای فهرست آنها خواهد بود.

می توانید به یک جلسه ی مخصوص انگلیسی بروید (سایت Meetup محلی خود را برای مشاهده ی فهرست ها بررسی کنید). همچنین می توانید با مردم رابطه ی اجتماعی داشته باشید و با اجتماع مسافرتی در شهر خود ارتباط برقرار کنید: وقایعی که توسط مسافرین سازماندهی می شوند از جمله ی دوستانه ترین ها برای آدمهای جدید هستند (سایت Couchsurfing و رخدادهای آنها را ببینید). این وبسایتی خوب است.

مقالات مرتبط

سه مشکل متداول با بخش رایتینگ تافل

به سه مشکل متداول با بخش رایتینگ تافل و نحوه شناخت و همچنین حل آنها اشاره می کند. پس با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را در آزمون تافل بدست آورید. اما سه مشکل متداول با بخش رایتینگ تافل چه مواردی هستند: ۱- دانش‌آموزان مثالی شخصی را در رایتینگ مستقل خود شامل نمی‌کنند. یک پاسخ مؤثر برای تسک […]

پنج مشکل رایج با قسمت اسپیکینگ تافل

به پنج مشکل رایج با قسمت اسپیکینگ تافل اشاره می کند که بسیاری از زبان اموزان بعد از شرکت در تافل به آنها اشاره کرده اند . پس با ما همراه باشید تا این موارد را بدانید. اما پنج مشکل رایج با قسمت اسپیکینگ تافل چه مواردی هستند: زبان آموزان تلاش می کنند تا راه میانبری برای موفقیت بیابند. متاسفانه، […]

پنج مشکل رایج با قسمت لیسنینگ تافل

به پنج مشکل رایج با قسمت لیسنینگ تافل که برای بسیاری از داوطلبین اتفاق می افتد اشاره می کند. پس با ما همراه باشید تا به بهترین نتیجه برسید. پنج مشکل رایج با قسمت لیسنینگ تافل ۱- پرت شدن حواس زبان آموزان تنها مساله ای که شما باید در طی امتحان حواستان به آن باشد صفحه ی کامپیوترتان و کاغذی […]

چطور نمره خوب در تافل بدست آوریم؟

در این مقاله به این موضوع اشاره می کند که چطور نمره خوب در تافل بدست آوریم؟ اگرچه این مسئله آرزوی تمامکسانی است که قصد شرکت در آزمون تافل را دارند ، اما شاید کسانی که موفق به آن می شوند چندان زیاد نباشند. پس با ما همراه باشید. اما چطور نمره خوب در تافل بدست آوریم؟ در این جا […]

یک بار برای همیشه از ترس های اسپیکینگ تافل خود خلاص شوید

قصد دارد کاری کند که یک بار برای همیشه از ترس های اسپیکینگ تافل خود خلاص شوید .  شاید با به کار بردن این روش ها بتوانید این نتیجه را بدست آورید. پس با ما همراه شوید. چطور یک بار برای همیشه از ترس های اسپیکینگ تافل خود خلاص شوید : توجه به این مساله مهم است که ترس هرگز […]

لغات انتقالی Transition Words مورد نیاز تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به داوطلبین تافل این مسئله را نشان می دهد که لغات انتقالی Transition Words مورد نیاز تافل چه موارد هستند و باید چه کلماتی را در متن های خود به کار ببرید. پس با ما همراه باشید. اما لغات انتقالی Transition Words مورد نیاز تافل چه مورادی هستند: کدام لغات انتقالی را باید بلد باشم؟ لغاتی […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ