بهترین روش برای گرفتن آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در طی سال های متوالی به عنوان برترین مرکز آمادگی آیلتس در ایران توسط زبان اموزان معرفی شده است. امروز می خواهیم بهترین روش برای گرفتن آیلتس را به شما معرفی کنیم. ما نمی خواهیم ادعا کنیم که راز عظیمی در آموزش آیلتس وجود دارد اما اگر بخواهیم تجربه زبان آموزانی که نمره های ۷٫۵ ، ۸ و یا ۹ آیلتس را گرفته اند گوش دهیم می بینید خیلی از کارهایی که انها انجام دادن فرآیند خارق العاده ای نبوده است. پس اگر می خواهید بهترین روش برای گرفتن آیلتس را یاد بگیرید در ادامه با ما باشید.

بهترین روش برای گرفتن آیلتس

بهترین روش برای گرفتن آیلتس

مرحله به مرحله یاد بگیرید

داستان معروفی در این زمینه وجود دارد که شاید برای خیلی آشنا باشد. داستان از این قرار بوده است که شخصی به همراه فرزندش در مسیری در حال رفتن بودند. انها به سنگی بر می خورند که بسیار سخت و محکم بوده است. پسر شخص از او پرسید که چه چیزی می تواند این سنگ سخت را از بین ببرد. مرد پس از کمی فکر کردن بیان کرد: زمان و تداوم . پسرک که گیج شده بود خواست که دلیل اینگفته را بشنود. پدرش جوی آبی را به او نشان داد که سنگ را سوراخ کرده بود. پدر گفت در طی زمان قطرات آب کم کم و مرحله به مرحله سنگ به این سختی را از بین برده است.

آیلتس نه به سختی آن سنگ است و نه شما به نرمی و کندی قطرات آب اما باید با ایلتس به نرمی و مرحله به مرحله برخورد کنیدو بهترین روش برای گرفتن آیلتس سعی در حمله های کوتاه ولی مداوم به آن است. اگر از خود می پرسید چگونه ما در زیر به شما بیان می کنیم.

IELTS Grammar :

خیلی ها فکر می کنند باید صد ها کتاب را در حوزه گرامر آیلتس بخوانند. اما کارشناسان کاملا مخالفند. شما به بهترین کتاب گرامر آیلتس یعنی Gramamr for IELTS کمبریج را مراجعه کنید. در طی حدود ۲۰ درس کوتاه اما موثر به شما یاد می دهد که باید حمله های خود را در این بازه ها انجام دهید. دیگر نگران نباشید مطمئنا هرچه لازم بوده است را دریافت کرده اید.

کتاب های نمره بندی شده:

کار برای شما بسیار آسان شده است. مبتدی هستید ، یا متوسط و یا پیشرفته. کتاب های نمره بندی شده ای وجود دارد که می توانید با آنها کار راشروع  کنید و به پایان ببرید. به نمونه های زیر توجه کنید:

سری کتاب های Get Ready For IELTS : این کتاب ها که توسط انتشارات Collins چاپ شده است برای کسانی که نمره آیلتس آنها حدود ۳ یا ۴ ( سطح Pre Intermediate ) مناسب است. حدود ۹۰% افراد که می خواهند آیلتس بگیرند در این سطح هستند.

سری کتاب های Complete IELTS :  برای نمره های ۴-۵  ، ۵ – ۶٫۵ ، ۶٫۵ – ۷٫۵ سری کتاب های متفاوتی هستند که در هر سطحی چیزی که شما لازم دارید را به شما می دهد.

یک روش برای همه عمل نمی کند.

آیلتس مثل بسیاری از ازمون های زبان دیگر برای هر شخص روشی خاص دارد. شما نمی توانید کلیدی که دوستتان برای ورود به خانه اش استفاده می کند را بگیرید و درب منزل خودتان را باز کنید.

روش مطالعه آیلتس شخصی خود را پیدا کنید: برای این کار نباید الزاما خودتان این روش را پیدا کنید. می توانید از یک برنامه ریز و یا استاد معتبر آیلتس استفاده کنید. اگر روش سریع گرفتن آیلتس را بخواهید حتما باید برنامه ریزی هم داشته باشید.

زبان انگلیسی اولین و مهم ترین مسئله است.

گول تبلیغات بی پایه اساس را نخورید. بسیاری از موسسات و اشخاص به شما می گویند که می توانید با یاد گرفتن چند تکنیک ساده نمره ۸ آیلتس تضمینی را بدست آورید.همه ما با این جملات برخورده ایم:

مهندسی معکوس آیلتس

آیلتس را در ۱۰ جلسه بدون خواندن زبان انگلیسی بگذرانید.

هک کردن آزمون آیلتس در یک هفته

یادگیری کل لغات آیلتس در ۳ ساعت

تست های آیلتس را بدون زحمت بزنید

همه این جملات در نگاه اول بسیار جذاب هستند و مطمئنا بسیاری نیز فریب این جملات را می خورند. اما متاسفانه باید بگوییم که هیچ کدام واقعیت ندارند.

راه موفقیت در آیلتس دقیقا از وسط شهر انگلیسی می گذرد. ۸۰ % از چیزی که در آزمون نیاز دارید توانایی خوب در زبان انگلیسی است. اگر فکر می کنید می توانید در بخش Speaking IELTS با یک سری تکنیک سر ممتحن آیلتس که حداقل در ماه حدود ۲۰۰ نفر را می سنجد کلاه بگذارید ، کاملا در اشتباهید. دوباره فکر کنید، کمی هوشمند باشید و چشمتان را به روی واقعیت نبندید.

تکنیک های آیلتس شاید ۱۵ الی ۲۰% از آزمون را تشکیل دهند. هیچ کس نمی تواند منکر مفید بودن استراتژی ها آزمون آیلتس شود اما مطمئن باشید بدون زبان انگلیسی تکنیک فقط می تواند جیب شما راخالی کند تا یک بار دیگر در آزمون آیلتس ثبت نام کنید.

از تجربیات دیگران استفاده کنید

تجربیات دوستان و داوطلبین دیگر را بخوانید و از انها درس بگیرید. خیلی از مواقع رفتن به Blog آیلتس و دیدن اینکه چطور این افراد این ازمون را گذرانده اند به شما کمک می کند تا شوکه نشوید و  شما هم امادگی لازم برای آیلتس را کسب کرده باشید.

دروس دانشگاه خود را به زبان انگلیسی بخوانید.

آیلتس دو ماژول یا نوع دارد : IELTS General  و IELTS Academic

شاید شما در رشته شیمی درس می خوانید و خوب شاید بتوانید بسیاری از منابع مورد نیاز خود را به زبان فارسی هم چیدا کنید. چیش خودتان می گوید خوب راحت شدم و دیگر می توانم درسم را پاس کنم. اما بدانید اگر به عنوان مثال هم کلاسی شما این کار را نکرده باشد و به خودش کمی سختی داده باشد و منابع را به زبان انگلیسی انتخاب کرده باشد پایان ترم در یک آزمون فرضی آیلتس از شما حداقل دو نمره بالاتر خواهد گرفت.

در آیلتس آکادمیک دایره لغات شما بسیار مهم خواهد بود. پس منابع انگلیسی بخوانید.

اگر در آخر این مطلب بخواهیم خلاصه همه چیز را گفته باشیم می توانیم این چند جمله را برایتان بگوییم:

بهترین روش برای گرفتن آیلتس برنامه ریزی پله ای است.

از کتاب های پله ای یا مرحله ای استفاده کنید.

روش خودتان را پیدا کنید.

گول تبلیغات بی پایه را نخورید.

از یک برنامه ریز و مدرس خوب آیلتس و یا کلاس آیلتس استفاده کنید.

زبان انگلیسی مهم ترین قسمت آیلتس است.

دایره واژگان اکادمیک خود را افزایش دهید.

برای شرکت در کلاس های تضمینی آیلتس و یا مشاوره تخصصی آیلتس با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

آمادگی برای آیلتس: ۳۰ راه بهتر شدن نمره ی آیلتس

آموزش آیلتس در ایران آکسفورد برای آمادگی آیلتس: ۳۰ راه بهتر شدن نمره آیلتس را به شما پیشنهاد می دهد. پس در ادامه با ما باشید. همه این ۳۰ راه را می توانید به راحتی و با سرعت دانلود کنید. ما آن راه اصلی را به شما نشان می دهیم. چالش آمادگی برای آیلتس: ۳۰ راه بهتر شدن نمره ی […]

اسپیکینگ آیلتس: انگلیسی شما باید تا چه حد “صحیح” باشد؟

آموزش آیلتس در بخش Speaking تا چه حد باید Accurate باشد؟ اسپیکینگ آیلتس: انگلیسی شما باید تا چه حد “صحیح” باشد؟ امروز جواب این سوال را برایتان شرح می دهیم. سوال اسپیکینگ آیلتس: انگلیسی شما باید تا چه حد “صحیح” باشد؟ یک ممتحن آیلتس این سوال را از من پرسید: “در امتحان اسپیکینگ، مطمئنم که برای درست بودن گرامر، لغات […]

ریدینگ آیلتس: ۶ نکته‌ی کارآمد

آموزش آیلتس نیاز به نکات ریز و مفیدی دارد که در  کلاس باید به شما ارائه شود. آیا به زودی امتحان آیلتس دارید و به دنبال یک سری نکته‌اید؟ در ادامه، این ریدینگ آیلتس: ۶ نکته‌ی کارآمد را که ما طی سال‌ها تدریس آیلتس به آن‌ها رسیده‌ام، بخوانید. با هم به بررسی ریدینگ آیلتس: ۶ نکته‌ی کارآمد می پردازیم شما […]

رایتینگ آیلتس: هر کلمه را درنظر بگیرید.

آموزش آیلتس با چالش های زیادی مرتبط است. یکی از چالش های این است که رایتینگ آیلتس: هر کلمه را درنظر بگیرید. چالش قسمتی از نمره‌ی رایتینگ آیلتس شما به دامنه‌ی لغاتی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. به خصوص: نمره ی ۶: “دامنه ی لغات مناسب” نمره ی ۷: “دامنه ی لغات کافی” نمره ی ۸-۹: “دامنه ی لغات وسیع” […]

چگونه نمره آیلتس را یک ماهه بگیریم؟

آموزش آیلتس با شنیدن تجربه دیگران می تواند بسیار جالب تر باشد. یکی از این تجربه ها که در سایت road to ielts آماده است را در زیر برایتان نشان می دهیم. این تجربه چگونه نمره آیلتس را یک ماهه بگیریم؟ می تواند برای بسیاری از ما مفید باشد آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معتقد است می توان در مدت زمانی […]

اسپیکینگ آیلتس: پیوستگی موضوعی

آموزش آیلتس یک بخش مهم Fluency (روانی) و بهم‌پیوستگیِ ارزیابی شده در امتحان اسپیکینگ آیلتس، کلمات و عباراتی هستند که نقش‌نماهای کلامی Discourse Markers نامیده می‌شوند. اسپیکینگ آیلتس: پیوستگی موضوعی با discourse markers نام آن ممکن است پیچیده به‌نظر برسد اما ایده‌ی آن آسان است: نقش‌نما‌های کلامی، کلمات و عباراتی هستند که برای جلو راندن مکالمه، رفتن از یک ایده […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ