بهترین روش برای گرفتن آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در طی سال های متوالی به عنوان برترین مرکز آمادگی آیلتس در ایران توسط زبان اموزان معرفی شده است. امروز می خواهیم بهترین روش برای گرفتن آیلتس را به شما معرفی کنیم. ما نمی خواهیم ادعا کنیم که راز عظیمی در آموزش آیلتس وجود دارد اما اگر بخواهیم تجربه زبان آموزانی که نمره های ۷٫۵ ، ۸ و یا ۹ آیلتس را گرفته اند گوش دهیم می بینید خیلی از کارهایی که انها انجام دادن فرآیند خارق العاده ای نبوده است. پس اگر می خواهید بهترین روش برای گرفتن آیلتس را یاد بگیرید در ادامه با ما باشید.

بهترین روش برای گرفتن آیلتس

بهترین روش برای گرفتن آیلتس

مرحله به مرحله یاد بگیرید

داستان معروفی در این زمینه وجود دارد که شاید برای خیلی آشنا باشد. داستان از این قرار بوده است که شخصی به همراه فرزندش در مسیری در حال رفتن بودند. انها به سنگی بر می خورند که بسیار سخت و محکم بوده است. پسر شخص از او پرسید که چه چیزی می تواند این سنگ سخت را از بین ببرد. مرد پس از کمی فکر کردن بیان کرد: زمان و تداوم . پسرک که گیج شده بود خواست که دلیل اینگفته را بشنود. پدرش جوی آبی را به او نشان داد که سنگ را سوراخ کرده بود. پدر گفت در طی زمان قطرات آب کم کم و مرحله به مرحله سنگ به این سختی را از بین برده است.

آیلتس نه به سختی آن سنگ است و نه شما به نرمی و کندی قطرات آب اما باید با ایلتس به نرمی و مرحله به مرحله برخورد کنیدو بهترین روش برای گرفتن آیلتس سعی در حمله های کوتاه ولی مداوم به آن است. اگر از خود می پرسید چگونه ما در زیر به شما بیان می کنیم.

IELTS Grammar :

خیلی ها فکر می کنند باید صد ها کتاب را در حوزه گرامر آیلتس بخوانند. اما کارشناسان کاملا مخالفند. شما به بهترین کتاب گرامر آیلتس یعنی Gramamr for IELTS کمبریج را مراجعه کنید. در طی حدود ۲۰ درس کوتاه اما موثر به شما یاد می دهد که باید حمله های خود را در این بازه ها انجام دهید. دیگر نگران نباشید مطمئنا هرچه لازم بوده است را دریافت کرده اید.

کتاب های نمره بندی شده:

کار برای شما بسیار آسان شده است. مبتدی هستید ، یا متوسط و یا پیشرفته. کتاب های نمره بندی شده ای وجود دارد که می توانید با آنها کار راشروع  کنید و به پایان ببرید. به نمونه های زیر توجه کنید:

سری کتاب های Get Ready For IELTS : این کتاب ها که توسط انتشارات Collins چاپ شده است برای کسانی که نمره آیلتس آنها حدود ۳ یا ۴ ( سطح Pre Intermediate ) مناسب است. حدود ۹۰% افراد که می خواهند آیلتس بگیرند در این سطح هستند.

سری کتاب های Complete IELTS :  برای نمره های ۴-۵  ، ۵ – ۶٫۵ ، ۶٫۵ – ۷٫۵ سری کتاب های متفاوتی هستند که در هر سطحی چیزی که شما لازم دارید را به شما می دهد.

یک روش برای همه عمل نمی کند.

آیلتس مثل بسیاری از ازمون های زبان دیگر برای هر شخص روشی خاص دارد. شما نمی توانید کلیدی که دوستتان برای ورود به خانه اش استفاده می کند را بگیرید و درب منزل خودتان را باز کنید.

روش مطالعه آیلتس شخصی خود را پیدا کنید: برای این کار نباید الزاما خودتان این روش را پیدا کنید. می توانید از یک برنامه ریز و یا استاد معتبر آیلتس استفاده کنید. اگر روش سریع گرفتن آیلتس را بخواهید حتما باید برنامه ریزی هم داشته باشید.

زبان انگلیسی اولین و مهم ترین مسئله است.

گول تبلیغات بی پایه اساس را نخورید. بسیاری از موسسات و اشخاص به شما می گویند که می توانید با یاد گرفتن چند تکنیک ساده نمره ۸ آیلتس تضمینی را بدست آورید.همه ما با این جملات برخورده ایم:

مهندسی معکوس آیلتس

آیلتس را در ۱۰ جلسه بدون خواندن زبان انگلیسی بگذرانید.

هک کردن آزمون آیلتس در یک هفته

یادگیری کل لغات آیلتس در ۳ ساعت

تست های آیلتس را بدون زحمت بزنید

همه این جملات در نگاه اول بسیار جذاب هستند و مطمئنا بسیاری نیز فریب این جملات را می خورند. اما متاسفانه باید بگوییم که هیچ کدام واقعیت ندارند.

راه موفقیت در آیلتس دقیقا از وسط شهر انگلیسی می گذرد. ۸۰ % از چیزی که در آزمون نیاز دارید توانایی خوب در زبان انگلیسی است. اگر فکر می کنید می توانید در بخش Speaking IELTS با یک سری تکنیک سر ممتحن آیلتس که حداقل در ماه حدود ۲۰۰ نفر را می سنجد کلاه بگذارید ، کاملا در اشتباهید. دوباره فکر کنید، کمی هوشمند باشید و چشمتان را به روی واقعیت نبندید.

تکنیک های آیلتس شاید ۱۵ الی ۲۰% از آزمون را تشکیل دهند. هیچ کس نمی تواند منکر مفید بودن استراتژی ها آزمون آیلتس شود اما مطمئن باشید بدون زبان انگلیسی تکنیک فقط می تواند جیب شما راخالی کند تا یک بار دیگر در آزمون آیلتس ثبت نام کنید.

از تجربیات دیگران استفاده کنید

تجربیات دوستان و داوطلبین دیگر را بخوانید و از انها درس بگیرید. خیلی از مواقع رفتن به Blog آیلتس و دیدن اینکه چطور این افراد این ازمون را گذرانده اند به شما کمک می کند تا شوکه نشوید و  شما هم امادگی لازم برای آیلتس را کسب کرده باشید.

دروس دانشگاه خود را به زبان انگلیسی بخوانید.

آیلتس دو ماژول یا نوع دارد : IELTS General  و IELTS Academic

شاید شما در رشته شیمی درس می خوانید و خوب شاید بتوانید بسیاری از منابع مورد نیاز خود را به زبان فارسی هم چیدا کنید. چیش خودتان می گوید خوب راحت شدم و دیگر می توانم درسم را پاس کنم. اما بدانید اگر به عنوان مثال هم کلاسی شما این کار را نکرده باشد و به خودش کمی سختی داده باشد و منابع را به زبان انگلیسی انتخاب کرده باشد پایان ترم در یک آزمون فرضی آیلتس از شما حداقل دو نمره بالاتر خواهد گرفت.

در آیلتس آکادمیک دایره لغات شما بسیار مهم خواهد بود. پس منابع انگلیسی بخوانید.

اگر در آخر این مطلب بخواهیم خلاصه همه چیز را گفته باشیم می توانیم این چند جمله را برایتان بگوییم:

بهترین روش برای گرفتن آیلتس برنامه ریزی پله ای است.

از کتاب های پله ای یا مرحله ای استفاده کنید.

روش خودتان را پیدا کنید.

گول تبلیغات بی پایه را نخورید.

از یک برنامه ریز و مدرس خوب آیلتس و یا کلاس آیلتس استفاده کنید.

زبان انگلیسی مهم ترین قسمت آیلتس است.

دایره واژگان اکادمیک خود را افزایش دهید.

برای شرکت در کلاس های تضمینی آیلتس و یا مشاوره تخصصی آیلتس با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

ریدینگ آیلتس: مطابقت سرفصل ها با پاراگراف ها

آموزش آیلتس به یکی از مشکل ترین بخش های خود میرسد. ریدینگ آیلتس: مطابقت سرفصل ها با پاراگراف ها Matching headings to paragraphs یکی از قسمت هایی است که همه داوطلبین را اذیت می کند. برای اینکه اثبات کنیم این بخش تا چه حد می تواند مشکل باشد ما ترجمه متن انگلیسی آیلتس را برایتان آورده ایم تا ببینید حتی […]

نکات روز امتحانی آیلتس

آموزش آیلتس در نهایت به روز امتحان ختم می شود.نکات روز امتحانی آیلتس می تواند برای بسیاری ارزشمند باشد. پس اگر شما هم باید در آیلتس شرکت کنید این مطلب را تا انتها دنبال کنید. برای روز امتحان خود آماده شوید، موفقیت در آیلتس با نکات روز امتحانی آیلتس شروع می شود کارکنان جلسه ی امتحان آیلتس با شما رفتاری دوستانه، […]

مقایسه نکات لیسینینگ و ریدینگ آیلتس و تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای اینکه دیدی بهتری از آیلتس و تافل بدست آورید و راحت تر آنها را بشناسید مقایسه نکات لیسینینگ و ریدینگ آیلتس و تافل را در این بخش برایتان می آورد.  پس مقایسه نکات لیسینینگ و ریدینگ آیلتس و تافل را به خوبی بخوانید و سعی کنید در انتخاب آزمون مقایسه نکات لیسینینگ و ریدینگ آیلتس […]

مهارت صحبت کردن در آیلتس : از اشتباه نترسید

آموزش آیلتس در بخش Speaking پر استرس ترین بخش است. آزمون مهارت صحبت کردن آیلتس در بین تمام ۴ قسمت آزمون کوتاه ترین است. در مهارت صحبت کردن در آیلتس : از اشتباه نترسید این اصل مهم را فراموش نکنید. این قسمت ۱۱ الی ۱۴ دقیقه طول می کشد. ممکن است حق با شما باشد که فکر کنید این ۱۴ […]

رایتینگ آیلتس: برنامه ریزی برای موفقیت

آموزش آیلتس بیش از هر چیز به برنامه ریزی نیاز دارد. رایتینگ آیلتس: برنامه ریزی برای موفقیت را به شما نشان میدهیم تا مطمئن شوید که می توان با برنامه ریزی وارد آزمون شد. یکی از دلایلی که امتحان رایتینگ آیلتس چالش‌برانگیز است به‌خاطر محدودیت‌های زمانی است. تنها یک ساعت برای انجام هر دو تَسک زمان دارید. این یعنی استفاده‌ی […]

آمادگی برای آیلتس: ۳۰ راه بهتر شدن نمره ی آیلتس

آموزش آیلتس در ایران آکسفورد برای آمادگی آیلتس: ۳۰ راه بهتر شدن نمره آیلتس را به شما پیشنهاد می دهد. پس در ادامه با ما باشید. همه این ۳۰ راه را می توانید به راحتی و با سرعت دانلود کنید. ما آن راه اصلی را به شما نشان می دهیم. چالش آمادگی برای آیلتس: ۳۰ راه بهتر شدن نمره ی […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ