بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان اشاره می کند که برای زبان آموزان می تواند بسیار راهبردی باشد. پس اگر در حال یادگیری یک زبان هستید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان

بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان

به بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان توجه کنید:

موفقیت برای بیش تر ما یک موقعیت بر حسب اتفاق نیست، مستلزم کار سخت زیاد و اقیانوسی از زمان اختصاص داده شده است.

پس، خواه ما در حال یادگیری الفبا باشیم یا در حال مطالعه برای نوروبیولوژی ، کار سخت در قالب مطالعه ی روتین بدون شک کلید موفقیت است. اگر شما احساس می کنید که هنوز در عادات مطالعه ی مناسب حرفه ای نشده اید، خبر خوب این است که این مهارتی است که به راحتی می توان آن را در هر سنی یاد گرفت.

آماده شوید تا هوشمندانه تر مطالعه کنید

۱- فضایی را برای مطالعه مهیا کنید

گاهی، نشستن روی یک مبل راحتی و باز کردن کتاب خود روشی خوب برای مطالعه است. شما همان طور که می خوانید به راحتی اطلاعات جدید را جذب می کنید. با این حال، این مطلوب ترین آماده سازی نیست.

بهترین روش برای حفظ تمرکز این است که پشت یک میز روی یک صندلی راحت، زیر نوری روشن، و در فضایی روشن و سازمان دهی شده بنشینید. درست است که بعضی افراد در بی نظمی سازمان دهی شده پیشرفت می کنند، و اگر این برای شما جواب می دهد، همان را ادامه دهید. اما، اگر عادات قبلی شما کمکی نمی کنند، روتین تمیز و واضح را امتحان کنید.

حداقل، برای پخش کردن کتاب ها، یادداشت ها، و لپ تاپ فضایی کافی را در اختیار خود قرار دهید. سپس، ما می توانیم به برنامه ریزی استراتژیک مطالعه بپردازیم.

۲- حواس پرتی ها را از میان بردارید

آیا این درخواست زیادی است؟ احتمالاً بهتر است بگوییم که حواس پرتی ها را به حداقل برسانید. بیایید قبول کنیم، همه ی ما به طور مدام با موبایل ها و رسانه های اجتماعی در ارتباط هستیم. به محض این که صدای پیغامی می آید، دیگر کارمان را ول می کنیم.

پس، حداقل، فعلاً تلویزیون را خاموش کنید، موبایل خود را در حالت بی صدا بگذارید و حساب های رسانه های اجتماعی را در لپ تاپ خود ببندید. اگر لازم است، به خود قول دهید که شما می توانید در طی وقت استراحت موبایلتان را چک کنید. شما از این که چه قدر جلوتر از متن را خوانده و چند صفحه به یادداشت های خود اضافه کرده اید، شگفت زده خواهید شد.

۳- وقت های استراحت خود را برنامه ریزی کنید

باور کنید یا نه، داشتن وقت استراحت منظم تمرکز شما را افزایش می دهد و در نگه داری بهتر اطلاعات به شما کمک می کند. پس برای آن خواندن، هر ۳۰ دقیقه یک وقت استراحت ۱۰ دقیقه ای به خود جایزه دهید. تلاش کنید تا استراحتتان طولانی تر نشود.
وقت استراحت خود را فقط به موبایل اختصاص ندهید. در جهان حواس پرتی های دیجیتال، گاهی ما باید درباره ی تمرکز روی یک کار استراتژیک عمل کنیم. پس ادامه دهید و اگر لازم است متون خود را چک کنید، اما موقعی که این کار را می کنید، قدم بزنید. برای خوردن یک اسنک به آشپزخانه بروید، یا بیرون بروید و مقداری هوای تازه بخورید. و تمرین های کششی را فراموش نکنید.

۴- از امتحانات قبلی استفاده کنید

اگر دوره ی متن شروع کرده است به خواب آلوده کردن شما، چیزها را کمی عوض کنید. یکی از بهترین روش های مطالعه ادغام منابع خود است.
تعدادی از امتحانات قبلی را بردارید. توجه کنید که وقتی معلم شما آن امتحان را طراحی کرد تمرکز روی چه بود. درباره ی هر لغت اصلی که دیگر چیزی را به یادتان نمی آورد به حافظه ی خود نیروی تازه دهید. توجه کنید که آیا شما همچنان قادر هستید که به سوالات، جواب های کوتاه بدهید یا نه.
امتحانات قبلی به شما کمک می کنند تا در حالی که ماهیچه های حافظه را کشش می دهید روی موضوعات مهمی تمرکز کنید.

۵- بنویسید!

آیا تا به حال توجه کرده اید که وقتی چیزها را می نویسید، آن ها را بهتر به یاد خواهید داشت؟ تایپ کردن و صحبت، سطوح مشابه نگه داری را مانند نوشتن روی کاغذ ارائه نمی کند‌.
پس، نوشتن تعدادی از نکات اصلی را در متن، امتحان کنید. آیا معلم برای شما طرحی کلی ارائه کرده است؟ تعدادی از آن لغات و تعاریف اصلی را بنویسید. مشابه مدرسه های قدیم عمل کردن و ساختن دسته ای فلش کارت دستی هم ایده ای خوب است که هرگز از مد نمی افتد.
خبر خوب این است که تمام این فعالیت باعث می شود تا آن وقت استراحت های ۱۰ دقیقه ای خیلی سریع تر پیش آیند!

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان با شماره های اموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس گیرید.

مقالات مرتبط

والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند

به بررسی این موضوع می پردازد که والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند ؟ پس اگر شما هم دارای یک فرزند هستید حتما این مطلب را دنبال کنید. اما والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند درک اهمیت زبان انگلیسی والدین باید در ابتدا اهمیت زبان انگلیسی را درک کرده و […]

چگونه گرامر انگلیسی مقطع راهنمایی را آموزش دهیم

امروز می خواهد روش هایی را برای اساتید زبان در مقطع راهنمایی بیان می کند که چگونه گرامر انگلیسی مقطع راهنمایی را آموزش دهیم . پس با ما همراه باشید. اما چگونه گرامر انگلیسی مقطع راهنمایی را آموزش دهیم : آموزش زبان به دانش‌آموزان مقطع راهنمایی تجربه‌ای ارزنده و مهیج است. با این‌حال در طول چند دهه ی گذشته منظره‌ی […]

چطور کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید

روش هایی را مورد بررسی قرار می دهد که بدانید چطو کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید ؟ بهتر است قبل از به ذهن سپردن کلمات حتما آنها را با روش های زیر دسته بندی کنید و  به خاطر بسپارید. اما چطور کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید داشتن دایره ی لغاتی قوی به شما اجازه می دهد تا به […]

۳ قانون طلایی برای حفظ انگیزه در آموزش زبان

به ۳ قانون طلایی برای حفظ انگیزه در آموزش زبان و همچنین هدایت کنجکاوی کودکانه خود در آموزش زبان اشاره می کند. این قوانین طلایی را بسیار در فرآیند آموزش زبان خود به کار ببندید. ۱- از کم ارزش جلوه دادن کنجکاوی خود دست بردارید ما غربی ها اغلب کنجکاوی خود را به عنوان گرداننده ی تحصیلاتمان کم ارزش جلوه […]

۴ مشخصه طلایی برای آموزش زبان

به ۴ مشخصه طلایی برای آموزش زبان اشاره می کند. شما اگر در ابتدای یادگیری یک زبان هستید حتما این ۴ مشخصه را در خود پیدا کنید و آنها را پرورش دهید. اما ۴ مشخصه طلایی برای آموزش زبان را با هم ببینیم: مشخصه اول این است: پذیرا بودن. شما چه قدر پذیرای ایده ها و روش های تفکری هستید […]

روش های یادگیری لغات در زبان فرانسه

به روش های یادگیری لغات در زبان فرانسه و یادگیری سریع تر کلمات و به ذهن سپردن آنها اشاره می کند. پس با ما همراه باشید. ۱- لیست ۳۰ کلمه ای داشته باشید_بیشتر از ۳۰ کلمه ممکن است شما را گیج کند. تمامی کلمات را دوباره در لیستی پیوسته به همراه تعریف دستوری شان (جنسیت و….) بازنویسی کنید و معادلهای […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ