آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چندین راه برای آموزش لغات پرداخته است اما در این بخش به آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان اشاره می کند که برای بسیاری از زبان آموزان موثر است. پس با ما باشید.

آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان

آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان

اما آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان را پرا و چطور امتحان کنیم:

اگر از فلش کارت ها و فهرست ها خسته هستید، آزمون های کوتاه واژگانی راهی عالی برای سنجش چیزهایی هستند که یاد گرفته اید و اطمینان حاصل می­کنند از اینکه معنای واژگان انگلیسی را واقعاً متوجه شده اید.

بسیاری از آزمون های کوتاه واژگان انگلیسی به صورت رایگان در اینترنت موجود هستند. با اینکه برخی آزمون های سنتی هستند، باقی بیشتر شبیه به بازی هستند؛ برای مثال ممکن است بازی مطابقت دادنی پیدا کنید که در آن لغات انگلیسی را با معنایشان مطابقت می دهید (معانی هم به انگلیسی هستند!)

همچنین می توانید آزمون های کوتاه خود را طراحی کنید با استفاده از هر منبعی که در بالا ذکر شد (فلش کارت، فهرست ها و غیره.).

مزایا

  • آن ها پیشرفت شما در زبان انگلیسی را با سنجش آنچه یاد گرفته­اید بررسی می کنند. آزمون های کوتاه به شما اجازه می دهند ببینید آیا واقعاً معانی لغات انگلیسی را که خوانده اید، می­دانید و می توانید به روانی از آن ها استفاده کنید. اگر در آزمون کوتاه موفق نشوید، دقیقاً خواهید دانست که باید بر روی کدام لغات کار کنید.
  • اغلب آزمون های کوتاه مربوط به واژگان رایگان هستند. شما می­توانید هزاران آزمون کوتاه زبان انگلیسی و بازی های مربوط به آن­ را در وبسایت ها پیدا کنید که در راستای نیازهای دانش­آموزان، زبان آموزان انگلیسی و زبان آموزان عمومی تجهیز شده اند.

معایب

  • به معنای واقعی نمی توانید با استفاده ی تنها از آزمون های کوتاه، لغات را از ابتدا یاد بگیرید. به بیانی دیگر باید آزمون های کوتاه را با یکی از شیوه های بالا ترکیب کنید تا بتوانید واژگان انگلیسی را پیش از سنجش آنچه می دانید یاد بگیرید.
  • برخی از آزمون های کوتان واژگانی از کیفیت خیلی بالا برخوردار نیستند، پس مطمئن شوید مواردی را انتخاب می کنید که لغات آشنا برای شما را دارند و اشتباهات سهوی یا نادرست ندارند.

چگونه از این شیوه به طرزی مؤثر استفاده کنیم

وقتی نوبت آزمون های کوتاه مرتبط با واژگان انگلیسی می شود، دو گزینه دارید: دنبال آزمون های کوتاه اینترنتی از پیش طراحی شده بگردید، یا خودتان آن ها را طراحی کنید.

اگر به دنبال آزمون های آنلاین می گردید، ما پیشنهاد می کنیم با وبسایت های مشهور شروع کنید.

یکی از گزینه ها سایت Free Rice است که قسمت English Vocabulary آن، دانش شما از لغات متنوع و سطح بالا را می سنجد. هر سؤال به شما یک لغت انگلیسی و چهار مترادف محتمل می دهد؛ گزینه ها هم به انگلیسی هستند، پس باید سطح بالایی از انگلیسی داشته باشید تا خوب عمل کنید.

مقالات مرتبط

والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند

به بررسی این موضوع می پردازد که والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند ؟ پس اگر شما هم دارای یک فرزند هستید حتما این مطلب را دنبال کنید. اما والدین چگونه به فرزندانشان برای یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند درک اهمیت زبان انگلیسی والدین باید در ابتدا اهمیت زبان انگلیسی را درک کرده و […]

چگونه گرامر انگلیسی مقطع راهنمایی را آموزش دهیم

امروز می خواهد روش هایی را برای اساتید زبان در مقطع راهنمایی بیان می کند که چگونه گرامر انگلیسی مقطع راهنمایی را آموزش دهیم . پس با ما همراه باشید. اما چگونه گرامر انگلیسی مقطع راهنمایی را آموزش دهیم : آموزش زبان به دانش‌آموزان مقطع راهنمایی تجربه‌ای ارزنده و مهیج است. با این‌حال در طول چند دهه ی گذشته منظره‌ی […]

چطور کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید

روش هایی را مورد بررسی قرار می دهد که بدانید چطو کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید ؟ بهتر است قبل از به ذهن سپردن کلمات حتما آنها را با روش های زیر دسته بندی کنید و  به خاطر بسپارید. اما چطور کلمات زبان را بهتر یاد بگیرید داشتن دایره ی لغاتی قوی به شما اجازه می دهد تا به […]

بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان

به بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان اشاره می کند که برای زبان آموزان می تواند بسیار راهبردی باشد. پس اگر در حال یادگیری یک زبان هستید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید. به بهترین روش های مطالعه‌ یک زبان توجه کنید: موفقیت برای بیش تر ما یک موقعیت بر حسب اتفاق نیست، مستلزم کار سخت زیاد و اقیانوسی […]

۳ قانون طلایی برای حفظ انگیزه در آموزش زبان

به ۳ قانون طلایی برای حفظ انگیزه در آموزش زبان و همچنین هدایت کنجکاوی کودکانه خود در آموزش زبان اشاره می کند. این قوانین طلایی را بسیار در فرآیند آموزش زبان خود به کار ببندید. ۱- از کم ارزش جلوه دادن کنجکاوی خود دست بردارید ما غربی ها اغلب کنجکاوی خود را به عنوان گرداننده ی تحصیلاتمان کم ارزش جلوه […]

۴ مشخصه طلایی برای آموزش زبان

به ۴ مشخصه طلایی برای آموزش زبان اشاره می کند. شما اگر در ابتدای یادگیری یک زبان هستید حتما این ۴ مشخصه را در خود پیدا کنید و آنها را پرورش دهید. اما ۴ مشخصه طلایی برای آموزش زبان را با هم ببینیم: مشخصه اول این است: پذیرا بودن. شما چه قدر پذیرای ایده ها و روش های تفکری هستید […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ