آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چندین راه برای آموزش لغات پرداخته است اما در این بخش به آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان اشاره می کند که برای بسیاری از زبان آموزان موثر است. پس با ما باشید.

آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان

آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان

اما آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان را پرا و چطور امتحان کنیم:

اگر از فلش کارت ها و فهرست ها خسته هستید، آزمون های کوتاه واژگانی راهی عالی برای سنجش چیزهایی هستند که یاد گرفته اید و اطمینان حاصل می­کنند از اینکه معنای واژگان انگلیسی را واقعاً متوجه شده اید.

بسیاری از آزمون های کوتاه واژگان انگلیسی به صورت رایگان در اینترنت موجود هستند. با اینکه برخی آزمون های سنتی هستند، باقی بیشتر شبیه به بازی هستند؛ برای مثال ممکن است بازی مطابقت دادنی پیدا کنید که در آن لغات انگلیسی را با معنایشان مطابقت می دهید (معانی هم به انگلیسی هستند!)

همچنین می توانید آزمون های کوتاه خود را طراحی کنید با استفاده از هر منبعی که در بالا ذکر شد (فلش کارت، فهرست ها و غیره.).

مزایا

  • آن ها پیشرفت شما در زبان انگلیسی را با سنجش آنچه یاد گرفته­اید بررسی می کنند. آزمون های کوتاه به شما اجازه می دهند ببینید آیا واقعاً معانی لغات انگلیسی را که خوانده اید، می­دانید و می توانید به روانی از آن ها استفاده کنید. اگر در آزمون کوتاه موفق نشوید، دقیقاً خواهید دانست که باید بر روی کدام لغات کار کنید.
  • اغلب آزمون های کوتاه مربوط به واژگان رایگان هستند. شما می­توانید هزاران آزمون کوتاه زبان انگلیسی و بازی های مربوط به آن­ را در وبسایت ها پیدا کنید که در راستای نیازهای دانش­آموزان، زبان آموزان انگلیسی و زبان آموزان عمومی تجهیز شده اند.

معایب

  • به معنای واقعی نمی توانید با استفاده ی تنها از آزمون های کوتاه، لغات را از ابتدا یاد بگیرید. به بیانی دیگر باید آزمون های کوتاه را با یکی از شیوه های بالا ترکیب کنید تا بتوانید واژگان انگلیسی را پیش از سنجش آنچه می دانید یاد بگیرید.
  • برخی از آزمون های کوتان واژگانی از کیفیت خیلی بالا برخوردار نیستند، پس مطمئن شوید مواردی را انتخاب می کنید که لغات آشنا برای شما را دارند و اشتباهات سهوی یا نادرست ندارند.

چگونه از این شیوه به طرزی مؤثر استفاده کنیم

وقتی نوبت آزمون های کوتاه مرتبط با واژگان انگلیسی می شود، دو گزینه دارید: دنبال آزمون های کوتاه اینترنتی از پیش طراحی شده بگردید، یا خودتان آن ها را طراحی کنید.

اگر به دنبال آزمون های آنلاین می گردید، ما پیشنهاد می کنیم با وبسایت های مشهور شروع کنید.

یکی از گزینه ها سایت Free Rice است که قسمت English Vocabulary آن، دانش شما از لغات متنوع و سطح بالا را می سنجد. هر سؤال به شما یک لغت انگلیسی و چهار مترادف محتمل می دهد؛ گزینه ها هم به انگلیسی هستند، پس باید سطح بالایی از انگلیسی داشته باشید تا خوب عمل کنید.

مقالات مرتبط

نکاتی برای انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب

به نکاتی برای انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب می پردازد. اگر می خواهید به یک جمع بندی منصفانه و معتبر در انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب دست پیدا کنید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید. نکاتی برای انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب را با هم می بینیم: از سطح خود با خبر شوید. پیش از انتخاب اینکه در کجا […]

استراتژی های ریدینگ آیلتس

به استراتژی های ریدینگ آیلتس و نحوه استفاده از این استراتژی ها را با چند متن بسیار کوتاه آموزش می دهد. پس این مطلب را از دست ندهید. اما استراتژی های ریدینگ آیلتس را با هم ببینیم: استراتژی #۱: اول سوال – بعد خواندن ۱. اول هر عنوان را بخوانید. تمام عناوین را به طور کامل بخوانید و تلاش کنید […]

نوشتن کلمات راهی برای یادگیری آنها

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند که کم کم دست ها بیشتر با موبایل تماس دارند تا با خودکار و قلم ، اما با هر روشی که دوست دارید بدایند که نوشتن کلمات راهی برای یادگیری آنها است و آموزش واژگان را برایتان سریع تر می کند. اما چطور؟ با ما باشید تابدانید. چرا نوشتن کلمات راهی برای یادگیری آنها […]

لیست واژگان، روش موثر در یادگیری زبان

همیشه به مقایسه سیستم ها و روش های متفاوت رد یادگیری زبان متعهد بوده است. لیست واژگان، روش موثر در یادگیری زبان است و امروز آن را در مقابل فلش کارت مقایسه می کنیم. اما چرا لیست واژگان، روش موثر در یادگیری زبان می باشد: یک روش مفید دیگر ایجاد لیستی از واژگان انگلیسی است که قصد یادگرفتن آنها را […]

برای آموزش لغات زبان فلش کارت خودتان را بسازید

به زبان آموزان پیشنهاد می دهد برای آموزش لغات زبان فلش کارت خودتان را بسازید .  اما اینکه چگونه این کار را کنید در این مطلب حتما به آن خواهید رسید. چطور برای آموزش لغات زبان فلش کارت خودتان را بسازید ؟ یادگیری یک زبان خارجی همیشه راحت نیست، به خصوص وقتی صحبت از لغات به میان بیاید. (من سال […]

۳ چیز که راجع به آزمون آیلتس باید به خاطر بسپارید

به ۳ چیز که راجع به آزمون آیلتس باید به خاطر بسپارید اشاره می کند. داوطلبین آیلتس اگر نمرات خوبی می خواهند باید این نکات را همیشه در گوشه ذهنشان بسپارند. اما ۳ چیز که راجع به آزمون آیلتس باید به خاطر بسپارید را با هم می بینیم: ۱ مطمئن شوید که پاسخهایتان را به راحتی می توان خواند: اگر […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ