آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید

سال ۲۰۱۶ موجی از تغییرات دنیای ما را فرا گرفت. آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید نیز بخشی از این تغییرات بود که باید در نظر گرفته شود. اگر داوطلبین از این تغییرات به ظاهر کوچک در آموزش آیلتس آگاه نباشند مطمئنا آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید را تبدیل به یک تراژدی خواهند کرد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نظر شما را به این تغییرات جلب می کند.

آموزش آیلتس 2017 نسخه جدید

آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید

آیلتس UKVI

اگرچه این اصطلاح در سال ۲۰۱۶ معرفی شد اما همانند بسیاری از تغییرات ایجاد شده در سال ۲۰۱۶ اثرات خود را در سال ۲۰۱۷ خواهد گذاشت. آیلتس UKVI تقریبا از همه نظر شبیه به آزمون آیلتس است اما در مرکز های مورد تایید British Council برگزار می شود و صرفا برای مهاجرت و تحصیل در بریتانیا مورد استفاده قرار می گیرد.

توجه: پس اگر شما در آیلتس مراکز دیگر شرکت کنید و حتی نمره مورد نظرتان را بگیرید ، به هیچ وجه نمی توانید در انگلیس از آن استفاده کنید.

اما آیا واقعا هیچ گونه تغییری در این آزمون ها وجود ندارد؟

آیلتس UKVI به این دلیل ساخته شد که دولت انگلیس تصمیم به تغییراتی در مراکز مورد تایید خود کرد. بسیاری معتقدند که جرقه این ماجرا زمانی زده شد که گزارش های متعددی به دست اداره مهاجرت انگلیس رسید که در آن بیان شده بود بسیاری از مراکز آیلتس در سراسر جهان اقدام به تقلب ( فرستادن شخصی برای شرکت در آزمون به جای داوطلب و …) کردند. اگرچه این مسئله هیچ وقت به روشنی بیان نشد اما بالا رفتن ضریب های امنیتی آزمون حاکی از آن بود که سعی در پوشش ضعف های امنیتی مرکز های آیلتس و هم چنین جلوگیری از سواستفاده های احتمالی توسط افراد سود جو از مهم ترین خواست های آیلتس UKVI بوده است.

داوطلبین IELTS معمولا در حضور یک دوربین اقدام به برگزاری آزمون می کنند و بر خلاف گذشته در همان روز آزمون عکس آنها گرفته می شود و بر روی کارنامه قرار می گیرد.

تجربیات شرکت در آیلتس UKVI

اگرچه از زمان شروع آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید زمان زیادی نمی گذرد اما می توان به تجربیات برخی از افراد اشاره کرد. معمولا اشخاصی که در آیلتس شرکت کرده اند بر این باورند که تفاوتی در میزان سختی یا آسانی آزمون اتفاق نیافتاده است.

آیلتس لایف اسکیلز IELTS Life Skills نیز که تنها برای انگلیس استفاده می شود نوع جدیدی است که توضیحات آن قبلا در وب سایت آورده شده است.

IELTS deliver on computer آیلتس کامپیوتری

کاری که تافل در سال ها پیش انجام داد را گویا آزمون آیلتس در پیش گرفته و در سال ۲۰۱۷ اقدام به ارائه دو نوع آیلتس می کند. آیلتس سنتی یا کاغذی و  CB IELTS یا آیلتس computer Based . اگرچه در ابتدا تنها مراکز محدودی در سراسر دنیا این کار را انجام می دهند اما تا پایان سال تقریبا تمامی مراکز این نوع از آیلتس نیز برگزار خواهند کرد.

بخش های reading , listening, writing با کامپیوتر برگزار می شود ولی بخش Speaking هم چنان به صورت Face to Face برگزار می شود.

 

آیلتس کامپیوتری IELTS Delivered on Computer

آیلتس کامپیوتری IELTS Delivered on Computer

 

آیا آیلتس کامپیوتری خبر خوبی است؟

قرار است که هیچ تفاوتی بین این دو نسخه وجود نداشته باشد و شما حق انتخاب داشته باشید. اما کدام یک برای شما بهتر عمل می کند؟

در بسیاری از فروم ها می خوانید که یک داوطلب از نمره خود شوکه شده است و توقع داشته که نمره بالاتری کسب کند. مثلا شخصی می گوید من در آزمون های آزمایشی نمره ای معادل ۷٫۵ می گرفتم ولی در آزمون اصلی نمره overall 5.5 کسب کردم.

اگر به بررسی کارنامه این داوطلبین پرداخته شود خواهید دید که اکثر آنها توانسته اند مهارت های Speaking را با نمره مناسبی بگذرانند اما در بخش reading و  listening و در بسیاری از مواقع writing نمره آنها تفاوت بسیار زیادی دارد. آیا دلیل این مسئله برای شما هم عجیب است؟

Handwriting یا دست خط شما شاید در نگاه اول چندان مهم جلوه ندهد ، اما مطمئنا در این اختلاف نمره موثر است. بسیاری از ممتحنین آیلتس آموزش دیده اند که در صورتی که یک کلمه برای آنها قابل خواندن unreadable بود آن را غلط به حساب بیاورند. بسیاری از مواقع حتی کلمه هایی با یک ایراد نوشتاری کوچک نیز اشتباه به حساب می آیند و نمره آن برای داوطلب به حساب نمی آید. یکی از دلایل مهم کسر نمره همین مسئله خواهد بود. اما چرا آیلتس کامپیوتری برای این دسته از افراد یک  کارت برنده به حساب می آید؟

اگر دست خط خوبی ندارید و امیدی هم به خوب شدن آن ندارید!! بهترین مسئله انتخاب IELTS delivered on Computer می باشد. تایپ کردن به شما کمک می کند که هیچ نمره ای را به خاطر دست خط بدتان یا حتی نداشتن Face Validity از دست ندهید.پس اگر خوب تایپ می کنید ، شک نکنید که آیلتس کامپیوتری برایتان موثر خواهد بود. آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با شبیه سازی محیط آزمون در کلاس های خود برای شما این کار را برایتان آسان تر خواهد کرد.

اما آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید فقط محدود به UKVI نمی شود.

خیلی از زبان آموزان که در سال های گذشته در آیلتس شرکت کرده اند و پس از مدتی دوباره نیاز به شرکت در آیلتس گرفته اند متوجه شده اند که آزمون سخت تر از قبل شده است. شما اگر کتاب Cambridge IELTS 3 را که در سال ۲۰۰۳ چاپ شده است با کتاب Cambridge IELTS 11 سال ۲۰۱۷ مقایسه کنید متوجه می شوید که به صورت سیستماتیک سوالات سخت تر از قبل شده اند. زبان آموزان باید هرچه بیشتر خود را آماده کنند . اما دلیل این سخت بودن سوالات چه بوده است؟

همیشه وقتی یک آزمون استاندارد چندین بار از داوطلبین گرفته می شود ، بسیاری از انتشارات سعی در مهندسی معکوس آزمون و شناخت میانبر ها می کنند و در اصطلاح آزمون را Crack می کنند. این اتفاق در مورد آیلتس هم افتاد. اما به تدریج مراکز طراحی آزمون هم سعی در پوشش این نقاط ضعف می کنند و راه های دور زدن آزمون را می بندند. در این بین سخت تر شدن سوالات یکی از مواردی است که برای آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید باید در نظر گرفته شود.

برای شرکت در کلاس های آموزش آیلتس ۲۰۱۷ ایران آکسفورد با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

تحلیل TASK 2 رایتینگ آزمون آیلتس

به تحلیل TASK 2 رایتینگ آزمون آیلتس می پردازد که برای داوطلبین آیلتس بسیار با اهمیت است. پس با ما همراه باشید تا بتوانید این بخش آیلتس را به خوبی پشت سر بگذارید. به تحلیل TASK 2 رایتینگ آزمون آیلتس توجه نمایید: شما در بخش رایتینگ آزمون آیلتس بیشتر بر اساس توانایی‌تان برای ساختن یک مقاله‌ی خوب ارزیابی می‌شوید. با […]

اشکالات تلفظی را به امتیازات بالاتر در آیلتس تبدیل کنید

می خواهد تکنیکی را برایتان شرح دهد که اشکالات تلفظی را به امتیازات بالاتر در آیلتس تبدیل کنید . پس این متن را از دست ندهید. پس به اشکالات تلفظی را به امتیازات بالاتر در آیلتس تبدیل کنید امروز شما یاد می‌گیرید که چه طور اشکالات تلفظی خود را به امتیازات بالاتر در آیلتس تبدیل کنید! مهم نیست که زبان […]

۸ اصطلاح آیلتسی برای توصیف شخصیت

به ۸ اصطلاح آیلتسی برای توصیف شخصیت اشاره می کند که حتما در آزمون آیلتس بسیار برایتان کاربرد خواهد داشت. پس به ۸ اصطلاح آیلتسی برای توصیف شخصیت توجه کنید مرحله‌ی شماره‌ی ۱: ۳ مورد از این اصطلاحات را که فکر می‌کنید جالب هستند، انتخاب کنید. Hard nut to crack– فردی که شناختنش سخت است. Jan is a hard nut […]

کارهایی که نمره آیلتس شما را کم می کند

H اشاره به کارهایی که نمره آیلتس شما را کم می کند خواهد داشت. پس به این نکات توجه کنید. به این کارهایی که نمره آیلتس شما را کم می کند توجه کنید شما احتمالاً نصیحت‌های زیادی می‌گیرید در باره‌ی اینکه چه چیزی را تمرین کنید و چگونه آماده شوید، اما آیا می‌دانید که چه کاری را در آماده شدنتان […]

آمادگی قبل از آزمون آیلتس

به مسائلی می پردازد که قبل از ورود به جلسه آیلتس باید مد نظر داشته باشید. آمادگی قبل از آزمون آیلتس کاری است که هر زبان آموزی باید حتما در برنامه خود داشته باشید. اما آمادگی قبل از آزمون آیلتس چگونه ایجاد می شود؟ امتحان آیلتس را دادید و فکر کردید که خوب بوده است. اما وقتی نمره‌ها ۱۳ روز […]

نکات رایتینگ عمومی برای تافل و آیلتس

امروز به برخی از نکات اشاره می کند که در آیلتس و تافل مشترک هستند. نکات رایتینگ عمومی برای تافل و آیلتس را با هم مرور کنیم. چند نکات رایتینگ عمومی برای تافل و آیلتس در هنگام نوشتن مقاله‌ی تافل یا آیلتس از استفاده از لغات نا‌آشنا پرهیز کنید. بسیاری از دانش‌آموزان با هدف تحت تأثیر قرار دادن ممتحن با […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ