آموزش PTE Speaking اسپیکینگ

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین مرکز برگزاری دوره های امادگی آزمون PTE در ایران می باشد. آموزش PTE Speaking اسپیکینگ یکی از بخش های مهم آزمون PTE  می باشد. برای سنجش مهارت گفتاری شما از شما خواسته می شود که جملات را تکرار کنید repeat sentences ، به سوالات پاسخ دهید respond to questions. برای اینکه بیشتر با تکنیک های آموزش PTE Speaking اسپیکینگ و سوالات این بخش آشنا شوید تا انتهای این مطلب با ما باشید.

آموزش PTE Speaking اسپیکینگ

آموزش PTE Speaking اسپیکینگ

PTE Speaking sections 1: شامل سوالات شخصی در مورد اطلاعات شخصی شما خواهد بود.

PTE Speaking section 2 : شامل تعدادی سوال در طرح های متفاوت می باشد که در آن به یک فایل صوتی گوش می کنید و با میکروفون جواب می دهید.

نکته مهم : قبل از اینکه نواری که در پایین زمان را نشان می دهد به پایان برسد باید جواب دهید و در صورتی که بیش از ۳ ثانیه سکوت کنید میکروفون قطع می شود. شما شانس صبط دوباره صدا را نخواید داشت.

اما انواع سوالات و روش های که از شما آزمون گرفته می شود:

Personal questions

اگرچه این بخش ضبط نمی شود اما بسیار مهم است. یکی از جالب ترین نکات آزمون این بخش است. شما ۳۰ ثانیه در این بخش فرصت دارید تا در مورد خودتان اطلاعات لازم را بدهید. این بخش به همراه نمره شما برای موسسه مورد نظرتان فرستاده می شود.

Read Aloud

در این بخش از شما خواسته می شود که یک متن را با صدای بلند بخوانید.

در ابتدا یک تایمر به شما نشان می دهد که چه میزان تا شروع ضبط فاصله دارید. شما حدود ۳۰ تا ۴۰ ثانیه بسته به طول متن وقت دارید تا آماده شوید. بعد از آن شما یک بوق کوتاه می شنوید و باید سریع شروع به صحبت کنید. نباید قبل از شنیدن صدای بوق صحبت کنید زیرا صدای شما ضبط نخواهد شد.

بعد از اتمام زمان کلمه recording روی صفحه به completed تبدیل می شود.

Repeat Sentence

در این بخش شما باید جمله ای را که می شنوید تکرار کنید.

وقتی فایل صوتی برایتان پخش شد. بعد از تمام شدن فایل صوتی شما باید سریعا شروع به صحب کنید. در این بخش دیگر صدای بوق نخواهید داشت و سریع بعد از جمله باید شروع به صحبت کنید.

Describe Image

همانند مهارت های قبلی شما قبل از ورود به این بخش کمی وقت خواهید داشت. بعد از آن یک تصویر به شما نشان داده می شود و حدود ۲۵ ثانیه وقت خواهید داشت که تصویر را بررسی کنید. با شنیدن صدای بوق سریع شروع به صحبت کردن می کنید.

Re-Tell Lecture

در این بخش هم یک فایل صوتی برای شما پخش می شود. هم چنین ممکن است در ارتباط با این فایل صوتی یک عکس هم نشان داده شود.  بعد از اتمام فایل صوتی شما ۱۰ ثانیه وقت خواهید داشت. بعد از شنیدن بوقباید سریع شروع به صحت کردن کنید.

Answer Short questions

در این بخش باید به سوال در یک یا چند کلمه پاسخ دهد. فایل صوتی و تصویر پخش می شوند . پس از آن شما باید به سوال جواب دهید.

همانطور که دیدید در آموزش PTE Speaking اسپیکینگ باید بتوانید با نوع بسیار جدیدی از آزمون تعامل کنید. قابلیت تکرار کردن را باید خوب یاد بگیرید. برای این کار نیاز دارید که مهارت های زیر را در خود افزایش دهید:

Pronunciation : اهمیت تلفظ در این آزمون بیش از آزمون تافل و آیلتس خود را نشان می دهد. باید سعی کنید همانند کلمه که بیان می ود کلمه را تلفظ کنید.

Intonation : باید تن خود و تاکید روی کلمات را نیز  رعایت کنید. در این آزمون رعایت استرس کلمات و Intonations از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای آموزش تضمینی PTE و یا آزمون های آزمایشی رایگان با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

آزمون PTE را بیشتر بشناسید

اولین مرکز برگزاری دوره های آمادگی PTE در ایران امروز کمک می کند که شما آزمون PTE را بیشتر بشناسید. پس با ما همراه باشید و قبل از آن این اینفوگرافیک آزمون PTE را ببینید. اما آزمون PTE را بیشتر بشناسید : PTE توانمندی گویشوران غیر بومی انگلیسی را در این زبان می­ سنجد. با اینکه آزمون PTE  عمومی برای […]

۵ بخش مهم در آزمون های زبان انگلیسی

به ۵ بخش مهم در آزمون های زبان انگلیسی اشاره می کند که تقریبا همه آزمون ها اعم از آیلتس ، تافل ، PTE و … بر روی آنها تمرکز دارد. پس حتما این مطب را تا انتها بخوانید. ۵ بخش مهم در آزمون های زبان انگلیسی را با هم می بینیم: ۱- فعل­ ها: (هماهنگی فاعل و مفعول و […]

پس آزمون PTE را بهتر بشناسید

کمک می کند تا آزمون PTE را بهتر بشناسید . این آزمون نسبتا جدید با سیستم کامپیوتری خود و حذف انسان از روش های تصحیح خود توانسته نرمات سلیقه ای را نسبت به آزمون های دیگر کم کند و بسیار در میان داوطلبین محبوب شده است. پس آزمون PTE را بهتر بشناسید PTE آزمونی برای سنجش مهارت های زبان انگلیسی […]

برخی از تکنیک های آموزش آزمون PTE

اولین مرکز آموزش آزمون PTE در ایران برخی از تکنیک های آموزش آزمون PTE را به شما در این مطلب اشاره می کند. برای درک این مطلب با ما همراه باشید. اما برخی از تکنیک های آموزش آزمون PTE را با هم می بینیم: یکی از مهمترین انواع موارد در آزمون پی‌تی‌ای، خلاصه کردن متن مکتوب است. در این مورد، […]

محاسبه‌ی آزمون آکادمیک PTE چگونه انجام می‌شود؟

در این بخش به زبان آموزان نشان می دهد که محاسبه‌ی آزمون آکادمیک PTE چگونه انجام می‌شود؟ اگر شما هم قصد دارید در آزمون PTE شرکت کنید با ما همراه باشید. محاسبه‌ی آزمون آکادمیک PTE چگونه انجام می‌شود؟ نحوه‌ی محاسبه‌ی صحیح نمره‌ی آزمون PTE یک پروسه‌ی طولانی و پیچیده است، مسئولین آزمون آکادمیک PTE سیستم نمره‌دهی خودکاری ساخته و طراحی […]

اشتباهات متداول در هنگام آزمون اسپیکینگ PTE

در این مطلب به اشتباهات متداول در هنگام آزمون اسپیکینگ PTE اشاره می کند که بسیار برای کرفتن نمره خوب مهم هستند. پس حتما این مطلب را تا انتها بحوانید و آن را به کار ببندید: اشتباهات متداول در هنگام آزمون اسپیکینگ PTE برخی از اشتباهات متداولی که داوطلبین در هنگام آزمون اسپیکینگ PTE مرتکب می‌شوند و مستقیم یا غیرمستقیم […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ