گام های هوشمندانه در رایتینگ برای امتحان تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به گام های هوشمندانه در رایتینگ برای امتحان تافل خود و هم چنین بالا بردن سریع و انفجاری نمره تافل شما اشاره می کند. پس با ما باشید:

به گام های هوشمندانه در رایتینگ برای امتحان تافل توجه کنید:

گام های هوشمندانه در رایتینگ برای امتحان تافل

گام های هوشمندانه در رایتینگ برای امتحان تافل

۱. از منابع ریدینگ به همراه سوالات بعدی اش استفاده کنید
برای یادگیری چگونگی ترکیب جملات، پاراگراف های کوتاه و جواب های کوتاه، به دنبال تعدادی کتاب های کالج، کتب زبان یا منابع ریدینگ آنلاین به همراه سوالات بعدی اش باشید که در در ادامه ی هر داستان یا فصل می آید.
وبسایت Breaking News English یک وبسایت کاملاً فوق العاده برای این کار است چون کتاب خانه ای از مقالات خبر دارد که تماماً با سوال همراه هستند. اگر کتاب مورد علاقه ی شما شامل سوالات نباشد، شما همیشه می توانید از یک معلم یا دوست بخواهید تا تعدادی سوال برایتان بنویسد.

۲. چگونگی‌ خلاصه کردن را بیاموزید
این که قادر باشید تا خلاصه کنید برای تمرین رایتینگ شما، امتحان تافل و شغل آکادمیک یا حرفه ای شما در انگلیسی خیلی مهم است.
اما خلاصه کردن به چه معنا است؟ این چه طور از نقل کردن، نقل بیان با حفظ معنا اما به شکلی دیگر یا فقط ابراز عقیده تان متفاوت است؟ بیایید تا متوجه شویم.
نقل کردن از یک شخص به این معنا است که شما لغات آن ها را دقیقاً به همان حالتی که در اصل گفته/نوشته شده بود به اشتراک می گذارید. شما باید از علائم نقل قول استفاده کنید و اسم نویسنده را شامل کنید.

۳. لیستی از موضوعات برای نوشتن درست کنید
حالا که شما نوشتار کوتاه را تمرین کرده اید و بعضی از تکنیک های مهم را متوجه شده اید، برای شروع مقالات تمرینیِ رایتینگ برای امتحان تافل آماده هستید.
الان لیستی از موضوعات دارای پتانسیل درست کنید تا بعداً برای تبادل اندیشه وقت را تلف نکنید.
به موضوعاتی که علاقه دارید و چیزهای زیادی درباره اش می دانید، فکر کنید. آیا به محیط علاقه ی زیادی دارید؟ آن را بنویسید. آیا از سفر لذت می برید؟ مزایای سفر می تواند موضوع خوبی برای شما باشد.
از موضوعاتی که لذت نمی برید یا چیزی درباره شان نمی دانید گذر کنید. برای مثال من درباره ی ماشین چیز زیادی نمی دانم، پس درباره ی صنعت اتومبیل به عنوان موضوعی دارای پتانسیل نمی نویسم‌.
سپس، موضوعات مباحثه ای و عقیده ای را انتخاب کنید. درباره ی مسائل جنجالی فکر کنید و شروع‌ کنید به درست کردن یک لیست. یک موضوع عقیدتی همیشه لازم نیست که عمیق باشد، مانند سقط جنین یا کنترل و مجوز حمل اسحله. آن موضوعات می توانند راحت تر هم باشند، مانند داشتن بیش از یک فرزند در خانواده، داشتن حیوان خانگی یا تحصیل در خارج از کشور.

۴. ایده های ناشی از طوفان مغزی
لیست موضوعات خود را بردارید و یکی را انتخاب کنید. سپس، تقریباً ۳ دقیقه را برای فکر کردن اختصاص دهید.
این یعنی شما موضوع خود را بخوانید و شروع کنید به فکر کردن درباره ی آن. شما درباره ی چه چیزی می توانید بنویسید؟ عقیده ی شما درباره ی موضوع چیست؟ آیا شما درباره ی این موضوع تجربه ی شخصی دارید؟ آیا به تازگی هیچ مقاله ای مرتبط با آن را خوانده اید؟
ایده های خود را روی تکه ای کاغذ بنویسید. شما می توانید برای ارتباط دادن آن ها از فلش استفاده کنید، یا اگر کمکی می کند حتی آن را بکشید. در این مرحله نگران نوشتن جملات کامل، علائم نقطه گذاری، گرامر یا هجی نباشید. فقط هر لغت یا جمله ی نصفه ای را که به فکرتان می رسد، بنویسید.
به محض این که تبادل اندیشه تان تمام شد، آن گاه می توانید طرح کلی خود را شروع کنید.

۵. یک طرح کلی درست کنید
درست کردن یک طرح کلی احتمالاً ضروری ترین (مهم ترین) قسمت از فرایند رایتینگ شما است. یک طرح کلی مدرکی است که به شما کمک می کند تا ایده های اصلی خود را مرتب کنید تا آن ها به طور منطقی به هم مرتبط شوند.

طرح کلی به شما خواهد گفت که آیا برای حمایت از ایده های اصلی خود مدرک کافی دارید یا نه. یک طرح کلی خوب می تواند شما در سراسر مقاله تان راهنمایی کند، به شما کمک می کند تا داستان یا مباحثه ی خود را در حالتی منطقی و در جریان بسازید.
نوشتن طرح کلی خود باید تقریباً ۷-۹ دقیقه وقت ببرد
درباره ی طرح کلی خود به عنوان لیستی از عناوین فکر کنید. موقع نوشتن طح کلی تان، شروع کنید به فکر کردن درباره ی هجی، انتخاب لغت و گرامر خود. با این حال، جملات کوتاه یا فقط چند لغت بهتر از مباحثات طولانی در طرح کلی هستند. به یاد داشته باشید که شما هر ایده را گسترش نمی دهید، فقط آن ها را لیست می کنید.
یک فرضیه ی قوی بنویسید. فرضیه راهنمای شما در سراسر مقاله تان خواهد بود. در انتهای پاراگراف مقدمه ی شما خواهد آمد. برای مثال، اگر موضوع به اشتراک گذاشتن عقیده ام درباره ی مزایای حیوانات خانگی است، فرضیه ی من می تواند خیلی چیزها باشد.

مقالات مرتبط

چرا نمی توانم تافل را با نمره خوب بگذرانم؟

امروز به یک سوال بسیار پرتکرار در مورد آزمون تافل می پردازد. اینکه چرا نمی توانم تافل را با نمره خوب بگذرانم؟ این سوال را بسیاری از افراد می پرسند. پس به متن زیر خوب توجه کنید. اما چرا نمی توانم تافل را با نمره خوب بگذرانم؟ ۱- عدم تمرین باعث ناقص ماندن فرد می­شود: دانش ­آموزان اغلب اعتماد به […]

چگونه در کلاس تافل موفق شویم؟

برگزار کننده کلاس تافل در ایران می باشد. اما اینکه چگونه در کلاس تافل موفق شویم؟ نیز نکته ای بسیار مهم است. پس حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید. چگونه در کلاس تافل موفق شویم؟ ۱- از آن جا که هدف آمادگی برای این امتحان این است که در صدر جهانی سازی باشی و همکاران را رهبری کنی، […]

آیلتس در مقابل تافل

در این مقاله آیلتس در مقابل تافل را برسسی می کند و نشان می دهد در یک جنگ رو در رو کدام یک برای شما مفید تر خواهد بود. پس با ما همراه باشید. اما آیلتس در مقابل تافل را با هم می بینیم: ۱- زمان آزمون آیلتس: ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه تافل: ۴ ساعت ۲- نمره دادن آیلتس: […]

همه چیز در مورد استفاده مناسب از ضمایر در آزمون تافل

همه چیز در مورد استفاده مناسب از ضمایر در آزمون تافل را برایتان در این مطلب جامع می آورد. پس حتما این متن فوق العاده را تا انتها دنبال کنید. اما همه چیز در مورد استفاده مناسب از ضمایر در آزمون تافل را با هم ببینیم: چگونه تسلط بر ضمایر در هر بخش از تافل به شما کمک می کند […]

از تافل نترسید مگر اینکه این مشکلات را دارید

همیشه گفته است که اگر آماده باشید تافل اینترنتی هیچ ترسی نخواهد داشت. شماباید از تافل نترسید مگر اینکه این مشکلات را دارید که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. پس از تافل نترسید مگر اینکه این مشکلات را دارید : ۱- نداشتن دانش قبلی راجع به موضوع برای بسیاری دانش آموزان این فکر که اولین متن ریدینگ راجع […]

سایت های پادکست برای آموزش تافل

در این مقاله به وب سایت های پادکست برای آموزش تافل اشاره می کند که می تواند برایتان مفید باشد. پس با ما همراه باشید. به سایت های پادکست برای آموزش تافل توجه کنید: D2B ENGLISH دلیل عالی بودن این پادکست برای آمادگی در تافل: مکالمه ی تجاری به طور اتفاقی لغات و مفاهیم تجاری را با هم ادغام می […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ