چرا من نمی توانم زبان خارجی یاد بگیرم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این جمله را از بسیاری از زبان آموزان شنیده است: چرا من نمی توانم زبان خارجی یاد بگیرم؟ البته مشکل اینجاست که شما می توانید به راحتی زبان خارجی را یاد بگیرید ولی یاد روش یادگیری خود را خوب انتخاب نکرده اید و یا انرژی و انگیزه کافی را ندارید. امروز دلایل اینکه فکر می کنید نمی تواند زبان خارجی را بیاموزید را برایتان می آوریم.

اما چرا من نمی توانم زبان خارجی یاد بگیرم؟

چرا من نمی توانم زبان خارجی یاد بگیرم؟

چرا من نمی توانم زبان خارجی یاد بگیرم؟

۱- تا جایی که امکان دارد زود شروع به صحبت نکنید.
علائم تشخیص: ترس/فقدان اعتماد به نفس، فقدان انگیزه، آماده نبودن برای موقعیت های واقعی صحبت

خیلی از نویسندگان یادگیری زبان این موضوع را در اول لیست خود قرار می دهند. همان طور که الکس رالینگز به تازگی در پستی گفته است، سنجیدن پیشرفت خود با صحبت کردن با مردم و این که متوجه شوید چه قدر جلو رفتید، اهمیت دارد. صحبت کردن با مردم همچنین سریع ترین روش ایجاد اعتماد به نفس در یک زبان است، که در عوض باعث پیشرفت بیش تر می شود.

۲- پیدا نکردن یک شنونده ی دلسوز
علائم تشخیص: فقدان عمل، از دست دادن تحلیل ۸۰/۲۰

یک شنونده ی دلسوز شخصی است که صبورانه به شما گوش می کند که اولین گام های خود را در زبان بدون عقب نشینی برمی دارید! آن ها می توانند به ادامه ی مکالمه کمک کنند، اگر لازم بود اشتباهات شما را تصحیح کنند، و در مجموع برای تجربه زمان و محل را برای شما فراهم کنند. به بیان دیگر: این بیش تر گویشوران بومی نیست. اتکا بر گویشور بومی متوسط برای تمرین در مراحل اولیه توقعات شما را خیلی بالا می برد – مسائل خیلی زیادی وجود دارند که شما باید آن ها را درست کنید.

۳- فراموش کردن دلیل یادگیری خود
علائم تشخیص: فقدان انگیزه/مسیر
موقعی که شما فقط شروع می کنید، مجسم کردن به فراموشی سپردن این که شما چرا در حال یادگیری هستید سخت است! اما انگیزه ها و رفتارهای ما در طول زمان عوض می شوند، و موقعی که شما سرگرم یادگیری روزانه می شوید گم کردن راهتان و شروع درک سفر یادگیری زبان به روشی متفاوت ساده است.

۴- جستجوی بی انتها برای یک روش/کتاب/منبع/اپلیکیشن عالی
علائم تشخیص: به تعویق انداختن

فکر کردن به این که شخصی دیگر از قبل راه حل تمام مسائل یادگیری زبان شما را پیدا کرده، ترغیب کننده است. به راستی که تعدادی منابع عالی وجود دارند، اما بعد از این که شما کمی از کتاب یا پادکست های مختلف را بررسی کردید، موقع آن است که جستجو را متوقف کنید و شروع کنید. آن شخصی نباشید که دوجین کتاب جمع می کند اما هرگز از صفحه ی اول هر کدام فراتر نمی رود!

۵- تعریف نکردن اهداف خود

اگر شما ندانید که به کجا می روید، چه طور می خواهید به آن جا برسید؟ در زبان چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد، و شما همه ی آن را لازم ندارید. برای تعیین سریع ترین راه موفقیت از اهداف هوشمندانه استفاده کنید – هر معنایی که برایتان دارد.

۶- به منابع بقیه ی افراد اتکا کنید

اجازه ندهید تا یادگیری تان توسط آن چه که بقیه ی افراد ایجاد یا چاپ کرده اند، کنترل شود. این گزینه نشانه ی تنبلی است. اگر شما فکر می کنید که باارزش است و شما را به اهدافتان نزدیک تر می کند به هر ترتیبی که شده چیزی را کشف کنید، اما برای تعیین آن چه که برای یادگیری لازم دارید، و چگونگی و وقت یادگیری از قدرت های فراشناختی خود استفاده کنید.

۷- ایجاد نکردن میزان جنبش با مطالعه ی روزانه یا تنظیم یک برنامه

با وجود مسائل زیادی که برای یادگیری وجود دارد، شما باید روش هایی را پیدا کنید که هم زبان را در حافظه نگه دارید و هم به پیشرفت ادامه دهید. واقعیت برای بیش تر ما این است که به دلیل وجود احتیاجات مختلف و مسئولیت ها افرادی با مشغله ی زیاد هستیم، پس به نظر می رسد که پیدا کردن وقت می تواند سخت باشد. من می گویم به نظر می رسد چون این قضیه هم درست است که اگر شما بدانید به کجا بپردازید و چه طور خود را مدیریت کنید همیشه برای مطالعه وقت پیدا می شود.

۸- وقت کافی برای زبان نگذارید تا در درون شما پیشرفت کند

شما هر چه قدر هم که سخت مطالعه کنید زبان هم مانند مهارت های دیگر برای گسترش در مغزتان زمان لازم دارد. احتمالاً برای این مورد، دلایل انعطاف پذیری عصبی وجود دارد؛ هر زبان آموز با تجربه ای در زمان هایی غیر قابل پیش بینی در فرایند پیشرفت خود خیزهای غیر قابل انتظاری خواهد داشت. در واقع، من اغلب یافته ام که بعد از داشتن استراحتی ادامه دار، زبان به طور چشمگیری پیشرفت می کند!

۹- یاد نگرفتن متن

این اسم کمی غلط است، چون مطمئناً امکان پذیر است که مقداری از سطح توانایی را در زبان به پیشرفت برسانید، بدون این که یاد بگیرید چه طور آن را بخوانید و بنویسید (چینی، ژاپنی به طور مخصوصی چالش برانگیز هستند)، و اثبات کنید که می توانید در مرحله ی ابتدایی با گویشوران بومی در تعامل باشید.

برای شرکت در کلاس آموزش زبان با شماره هیا اموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

بازی های کامپیوتری را برای آموزش زبان جدی بگیرید

به بازی خور های کامپیوتر نشان می دهد که چطور از یک بازی کامپیوتری برای آموزش زبان استفاده کنند. برای اولین کار باید بازی های کامپیوتری را برای آموزش زبان جدی بگیرید . اما اگر می پرسید چطور با ما همراه باشید. پس بیایید بازی های کامپیوتری را برای آموزش زبان جدی بگیرید ۱٫موقعیت های اصیل انجام بازی های ویدئویی […]

با آموزش زبان جدید دنیای جدید را تجربه کنید

همواره بر این عقیده بوده است که می توانید با آموزش زبان جدید دنیای جدید را تجربه کنید . اگر شما هم می خواهید بدانید که یک زبان جدید چطور دیدگاه شما را عوض می کند این مطلب را حتما بخوانید. با آموزش زبان جدید دنیای جدید را تجربه کنید موقعی که در جایی زندگی می کنید که به زبان […]

۴ قانون که نمی گذارد شما زبان انگلیسی یاد بگیرید

همواره به انگیزه داشتن برای یادگیری زبان تاکید داشته است. اما به ۴ قانون که نمی گذارد شما زبان انگلیسی یاد بگیرید . پس این قوانین را بخوانید و سعیکنید تا می توانید از آنها دوری کنید. به ۴ قانون که نمی گذارد شما زبان انگلیسی یاد بگیرید توجه کنید: شما احتمالاً پست های وبلاگ ها را با عنوان هایی […]

۵ مرحله برای درک کامل یک متن زبان انگلیسی

به ۵ مرحله برای درک کامل یک متن زبان انگلیسی که همه ما در مواجهه با یک متن باید انجام دهیم اشاره می کند. پس با ما همراه باشید و این ۵ مرحله را انجام دهید. ۵ مرحله برای درک کامل یک متن زبان انگلیسی ۱- محتوا را پیش بینی کنید قبل از این که به خواندن مقاله اقدام کنید، […]

چگونه لهجه زبان خود را بهتر کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد داشتن لهجه خوب در زبان انگلیسی و یا هر زبان خارجی دیگر بسیار مهم می داند. پس سعی می کنیم برایتان روش هایی را معرفی کنیم که بر اساس آنها بدانید چگونه لهجه زبان خود را بهتر کنیم؟ پس با ما همراه باشید. اما چگونه لهجه زبان خود را بهتر کنیم؟ لهجه هم مانند هر چیز […]

استفاده از آهنگ‌ها برای یادگیری زبان

همواره یکی از بهترین منابع آموزش زبان را موسیقی های زبان خارجی می داند. اما استفاده از آهنگ‌ها برای یادگیری زبان باید از قواعدی پیروی کند. ما به شما می گوییم جطور از آهنگ ها بهترین استفاده را برای یادگیری زبان کنید. استفاده از آهنگ‌ها برای یادگیری زبان مزایای استفاده از آهنگ‌ها چیست؟ ۱- تلفظ خواننده‌ها معمولاً خیلی واضح است […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ