همه چیز را درباره ی امتحان آیلتس بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد شما همه چیز را درباره ی امتحان آیلتس بدانید و دیگر هیچ نکته مبهمی از این آزمون در ذهن نداشته باشید. در این مطلب تمامی نکات مهم و ضروری آزمون آیلتس بیان شده است.

همه چیز را درباره ی امتحان آیلتس بدانید
همه چیز را درباره ی امتحان آیلتس بدانید

بیایید همه چیز را درباره ی امتحان آیلتس بدانید :

  • آیلتس، که به عنوان سیستم تسلط بر زبان انگلیسی بین المللی هم شناخته می شود یکی از معروف ترین سیستم های امتحانی است که به طور جهانی شناخته می شود.
  • توسط امتحانات ESOL در دانشگاه کمبریج، مجلس بریتانیا، IDP تحصیل در استرالیا و آیلتساسترالیا اداره می شود
  • آیلتس به طور مخصوصی بامطالعه ی زبان انگلیسی مرتبط است
  • ·       2 نوع دارد – آیلتس آکادمیک (بیشتر دانشجوها در آن شرکت می کنند) و آیلتس عمومی (بقیه در این امتحان شرکت می کنند)
  • سیستم امتحانی کمک می کندتا مهارت های اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ داوطلبان مشخص شود.
  • یک امتحان کاغذی است که چند دفعه در سال برگزار می شود.
  • مدت زمان کلی امتحان ۲ساعت و ۴۵ دقیقه است.
  • گویشوران غیر بومی انگلیسی که می خواهند کار کرده، تحصیل کنند یا به هر کشور انگلیسی زبانی مهاجرت کنند بایددر این امتحان شرکت کنند

برای دیدن آخرین منابع آیلتس، لینک آموزش آیلتس را دنبال کنید

چرا آیلتس؟

پذیرش گرفتن، کار کردن یا مهاجرت به انگلیس، آمریکا، استرالیا یا کانادا مهم است.

شرایط واجد شرایط بودن

به طور رسمی، شرکت در امتحان مستلزم هیچ شرایطی نیست. با این حال، بیش تر شاگردان، کارمندان بین المللی یا افرادی که می خواهند مهاجرت کنند در این امتحان شرکت می کنند.

ساختار امتحان

قسمت تعداد سوالات و محتوا دقیقه
لیسنینگ (۴ قسمت) هر قسمت ۲۰ سوال دارد هر قسمت شامل ترکیبی از سوالات درک مطلب، تکمیل متن، و سوالات معادل یابی جمله ۱۰ دقیقه (در مجموع هر کدام ۴۰ دقیقه)
ریدینگ عمومی/آکادمیک سه متن ریدینگ برای هر کدام. هر یک شامل متون واقعی هستند. با این حال، ریدینگ آکادمیک نمودار و شکل دارد، در حالی که ریدینگ عمومی بر مبنای مباحثه است. هر کدام ۲۰ دقیقه (در مجموع ۶۰ دقیقه)
رایتینگ عمومی/آکادمیک (۲ قسمت) پاراگراف های رایتینگ ۱۵۰ و ۲۵۰ لغت. در رایتینگ آکادمیک، گراف یا نمودارها باید در پاراگراف ۱۵۰ لغتی توضیح داده شوند. در حالی که پاراگراف رایتینگ عمومی ۱۵۰ لغتی و بر مبنای نوشتن نامه است. برای پاراگراف ۲۵۰ لغتی یک مقاله ی کوتاه در هر دو مدل لازم است. هر کدام ۳۰ دقیقه (در مجموع ۶۰ دقیقه)
اسپیکینگ یک جلسه ی مصاحبه شامل سوالات کوتاه و موضوعات عمومی مباحثه. ۱۱ تا ۱۴ دقیقه