۱۰ سایت برتر آموزش آنلاین زبان رایگان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مطلبی در مورد ۱۰ سایت برتر آموزش آنلاین زبان رایگان را برایتان در زیر اشاره می کند تا بتوانید به بهترین شکل از انها استفاده کنید.

10 سایت برتر آموزش آنلاین زبان رایگان
10 سایت برتر آموزش آنلاین زبان رایگان

لیستی از ۱۰ سایت برتر آموزش آنلاین زبان رایگان

  1. LearnLanguages سایت

اینجا پایگاهی است که به منابع عمیق یادگیری زبان در نوزده زبان مختلف مرتبط می شود. اگر شما می‌خواهید که فقط از حالت رایگان استفاده کنید، این قول به شما داده می‌شود که در هر زبانی که علاقه دارید ۱۴۰۰ لغت به شما تدریس کنند. این کار از طریق درس‌ها و بازی‌های تعاملی که در مقابل شما قرار می‌دهند، انجام می‌شود. وقتی شما دنبال چیزی بیشتر از یادگیری زبان ‘رسمی’ هستید، اینجا مکانی بسیار خوب به حساب می‌آید، چون این سایت روش‌های جالبی را به کار می‌گیرد که یادگیری را راحت‌تر می کند.

  1. سایت آپارات

برای زبان آموزانی که به جای متن یا تصاویر از محتوای مبنی بر ویدئو لذت می برند، سایت آپارات برای گذراندن وقت مکانی فوق العاده است. اگرچه لزوما و به طور مخصوص برای اهداف یادگیری زبان ساخته نشده است، با یک تیر دو نشان می زنید- به طور هم زمان تلویزیون تماشا می کنید و زبانی جدید یاد می گیرید.

  1. FluentU

سایت FluentU منبعی چند رسانه ای موثر در یادگیری زبان است که توجه شما را به خود جلب می کند. آن ها به طور آزمایشی ۱۵ روزه رایگان به شما پیشنهاد می کنند تا با ویدئو، تلویزیون، و محتوای صوتی آشنا شوید. آن ها همچنین گستره ی کاملا وسیع دیگری از محتوای آموزشی قابل دسترس را به شما پیشنهاد می کنند: مستند، ویدئوهای تصویری موسیقی، اخبار، و ویدئوهای جالب یوتیوب.

۴٫Innovative Language

در سال ۲۰۰۵ شروع شد، و از آن موقع تا الان به یکی از قابل اعتمادترین و مورد استفاده ترین منابع در صنعت یادگیری زبان تبدیل شد. این پایگاه سیستم وسیعی از درس های صوتی و ویدئویی رایگان را تا ۳۵ زبان متفاوت ارائه می کند. آن ها بر مبنایی مداوم پایگاه خود را به روز رسانی می کنند، و هم روی زبان آموزان سطح متوسط و هم سطح پیشرفته تمرکز می کنند.

  1. YouTube Channels

یکی از بزرگ ترین پایگاه های اجتماعی ویدئویی که وجود دارد یوتیوب است، و همه برای اهداف ‌مختلف از آن استفاده می کنند. شما از طریق یوتیوب می توانید منابع آموزشی فراوان و کانال هایی که شدیدا روی یادگیری زبان تمرکز می کنند را پیدا کنید. اگر شما بدانید که کدام کانال ها ارزش مطالعه را دارند، بیش تر از اغلب اوقات از افراد با تجربه مانند معلمان و فارغ التحصیلان باهوش یاد خواهید گرفت.

  1. Udemy

اگرچه Udemy فقط یک پایگاه یادگیری زبان نیست، بلکه پایگاه داده های وسیعی است از واحدهای ویدئویی درباره ی هر موضوعی که فکرش را بکنید. حیطه ی تخصصی اصلی شان محتوای مربوط به تجارت است، با این حال شما می توانید همه نوعی از واحدهای باارزش دیگر را پیدا کنید که در فرایند یادگیری زبان به شما کمک می کنند.

  1. Coursera

Coursera چیزی متفاوت است. به علاوه‌ی این حقیقت که الان در حال همکاری با ده‌ها دانشگاه آمریکایی هستند، همچنین دوره‌هایی ارائه می‌دهند که توسط اساتید با تجربه ارائه می‌شود. دیگر اینکه می‌توانید گواهی‌های مختلف درباره‌ی موضوعات و زبان‌های مختلف به دست آورید. بخش زبان‌آموزیِ این پر از دوره‌های مفید است که برای مبتدیان و افراد با سطح متوسط درست شده است.

۸- Australian Writings

Australian Writings یکی از سکوهای نوشتاری آکادمیک است که شما را در برابر ده‌ها نویسنده‌ی حرفه‌ای قرار می‌دهد. در کنار آن‌ها می‌توانید متخصصین زبانی پیدا کنید که درصورتی که با هر زبان خاصی در تقلا باشید، شخصاً به شما کمک می‌کنند. چنانچه به کمک آکادمیک نیاز داشته باشید، مشتاق به کمک خواهند بود.

۹- Italki

اگر می‌خواهید مهارت‌های زبانی‌تان را تمرین کنید، بهتر است شروع به عمل کردن کنید. چگونه؟ خب بهترین راه برای یادگیری یک زبان، شروع به صحبت کردن به آن است. بیش از آن باید با دیگران برخورد داشته باشید و مکالمه برقرار کنید. Italki شما را با گویشوران بومی اتصال می‌دهد و شما را در طول شیوه‌های ویدئویی یا صوتی کمک خواهد کرد. شما همزمان که مهارت‌های زبانی‌تان را تمرین می‌کنید با افراد جدید مرتبط می‌شوید.

۱۰- The Polyglot Club

این یک سکوی همه‌- منظوره‌ی دیگر است برای آن‌هایی که می‌خواهند یک زبان خارجی را در سریع‌ترین حالت ممکن یاد بگیرند. شما در این سایت می‌توانید هرچقدر می‌خواهید کارهای سودبخش انجام دهید مثلاً در یک اتاق چت خارجی وقت بگذرانید، متن برای تصحیح بفرستید، با گویشوران بومی مرتبط شوید (دقیقاً مثل Italki)، و حتی شاید به وقایع یادگیری زنده‌ی زبان مانند سمینارها دسترسی پیدا کنید.