۱۰ زبان سخت برای یادگیری از دید یک زبانشناس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۱۰ زبان سخت برای یادگیری از دید یک زبانشناس اشاره می کند که شاید کمی با تقسیم بندی های دیگر متفاوت باشد. اما بد نیست این تقسیم بندی زبان های سخت را نیز ببینید.

10 زبان سخت برای یادگیری از دید یک زبانشناس
10 زبان سخت برای یادگیری از دید یک زبانشناس

به ۱۰ زبان سخت برای یادگیری از دید یک زبانشناس نگاهی بیاندازیم:

بیایید فوراً به سراغش برویم. سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری کدام‌ها هستند؟

۱- ماندارین ( چینی )

۲- عربی

۳- روسی

۴- ژاپنی

۵- مجارستانی

۶- آلمانی

۷- فرانسوی

۸- لهستانی

۹- ایسلندی

۱۰- فنلاندی

چگونه به این نتیجه رسیدیم؟

همیشه کار سختی است که فهرستی به اصطلاح از زبان‌های آسان یا سخت تهیه کرد. همانطور که سخت است با اطمینان بگوییم که یادگیری زبانی آسان است. مردم غالباً برای انجام این کار یا ساختن سیستم رتبه‌بندی، نظراتشان را بر اساس زبان بومی ارائه می‌کنند. البته نزدیکی به زبان بومی‌ شان بزرگترین فاکتور در تصمیم به اینست که آیا یادگیری زبانی آسان هست یا خیر. برای مثال برای یک زبان‌آموز کره‌ای یا ژاپنی، فراگیری ماندارین به نظر بسیار کم دردسرتر از یک زبان آنگلوفون هست. کمی بعدتر به سراغ این ایده بازمی‌گردیم.

شما همچنین باید تجربه و توانایی های یادگیری زبان مخصوص شخص را در نظر بگیرید. اگر برای شخصی یادگیری ایتالیایی راحت بود، او احتمالا به شما خواهد گفت که ایتالیایی زبان راحتی برای یادگیری است. اما این لزوماً برای همه صدق نمی کند … همان طور که ملاحظه می کنید، این نوع رتبه بندی به طور اجتناب ناپذیری کاملا ‌فردی است، و تا حد زیادی به شخصی که آن را ایجاد می کند بستگی دارد (زبان بومی و تجربیات گذشته). من تظاهر نمی کنم که ما با استفاده از روش کاملا عملی و علمی، به لیست سخت ترین زبان ها رسیدیم… اما سعی کردیم که انتخاب های خود را بر مبنای تعدادی معیارهای مهم بگذاریم. آن ها چه هستند؟

  1. واژگان و فاصله از زبان بومی
  2. فونتیک‌ها: صدا و آهنگ
  3. ساختار جمله و کلمه
  4. رایتینگ

این ۱۰ زبان از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری هستند. اما سخت به معنای غیر ممکن نیست. چنانچه شیوه‌ی یادگیری صحیح را انتخاب کنید و به اندازه‌ی کافی انگیزه داشته باشید هیچ دلیلی وجود ندارد که یکی یا همه‌ی‌شان را نتوانید یاد بگیرید!