۱۰ راه برای مکالمه بهتر زبان ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۱۰ راه برای مکالمه بهتر زبان ایتالیایی اشاره می کند که هر کدام به تنهایی می توانند سرعت شما در یادگیری زبان ایتالیایی را بسیار افزایش دهد. پس با ما همراه باشید.

10 راه برای مکالمه بهتر زبان ایتالیایی
10 راه برای مکالمه بهتر زبان ایتالیایی

۱۰ راه برای مکالمه بهتر زبان ایتالیایی را ببینید:

روش هایی برای تمرین فهمیدن و صحبت کردنِ سریع به زبان ایتالیایی

این بر هیچ کس پوشیده نیست که ایتالیایی ها سریع صحبت می کنند. این هم در مورد لغات و هم حرکاتشان صدق می کند، پس شما به عنوان کسی که در حال یادگیری زبان ایتالیایی هستید چه طور می توانید پا به پای صحبت سریع آن ها پیش روید؟

۱۰ توصیه ای که در این جا آورده شده به من کمک کرده اند تا سرعتِ ایتالیایی صحبت کردن خود را زیاد کنم و گفتارِ سریع را متوجه شوم.

برنامه های تلویزیونی ایتالیایی را تماشا کنید

تعداد برنامه های ایتالیایی که تماشای آن ها به شکل آنلاین امکان پذیر است گیج کننده است. اگر شما بدانید که به دنبال چه چیزی هستید یوتیوب به تنهایی هزاران قسمت از برنامه های معروفِ ایتالیا را به نمایش می گذارد. شما می توانید با یک قسمت از برنامه های کلاسیکِ Un posto al sole یا Il commissario Montalbano شروع کنید یا به دنبال چیزی مدرن تر بروید مانند Alta Infedeltà.

فیلم تماشا کنید

خواه فیلم poignant از روبرتو بنینی باشد، یا یک فیلم نئورئالیسم از روبرتو روسلینی، یا یک فانتزی از فدریکو فلینی، فیلمی به زبان ایتالیایی روش عالی دیگری برای تمرین ایتالیایی است. شما صحبت ها به زبان ایتالیایی را می شنوید و همزمان گوش خود را آموزش می دهید. اگر شما فیلم را از کامپیوتر تماشا می کنید، می توانید فیلم های ایتالیایی زیادی را از Netflix پیدا کنید، مانند سینما پارادیزو یا La tigre e la neve. اگر می توانید، از گذاشتن زیرنویس اجتناب کنید تا چالش بیش تری را برای خود فراهم کنید.

ترانه ها را بخوانید

عاشق آهنگِ Parole, parole از Mina هستید؟ testo (ترانه های) آهنگ را پیدا کنید و همراه با آن بخوانید. شما همچنین می توانید با استفاده از دیکشنری هایی مانند Context-Reverso و WordReference این کار را به یک تمرین ترجمه تبدیل کنید.

تعدادی از آهنگ های کلاسیک برای بررسی این ها هستند:

  • Piazza grande – Lucio Dalla
  • Questo piccolo grande amore – Claudio Baglioni
  • Me so’mbriacato – Mannarino

به یک کتاب صوتی گوش کنید

اگر شما عاشق کتاب خواندن هستید، اما می دانید که در لیسنینگ تمرین بیش تری لازم دارید، می توانید با یافتن یک کتاب صوتی برای گوش کردن به زبان ایتالیایی آن دو عامل را ترکیب کنید. اگر شما در ایتالیا نیستید، یافتن این ها راحت ترین کار نیست، اما امکانش وجود دارد که در یوتیوب گزیده هایی از کتاب های مورد علاقه ی خود مانند هری پاتر را پیدا کنید.

به پادکست ها گوش کنید

یکی از بهترین روش ها برای استفاده از tempi morti (زمان بیکاری) برای تمرین زبان ایتالیایی از طریق گوش کردن به پادکست در ماشین خود است یا موقعی که در حال انجام کاری هستید که مستلزم توجه زیادی نیست، مانند اتو کشیدن. شما می توانید به پادکستی گوش کنید که مخصوص شاگردان است مانند tempi morti، یا می توانید به برنامه هایی گوش کنید که برای گویشوران بومی درست شده اند.

کتاب خانه ی خود را چک کنید

رمان های ایتالیایی، راهنماهای سفر، و کتاب هایی که ایتالیا را توصیف می کنند روش هایی عالی برای غنی سازیِ تجربه ی یادگیری خود است.

محله ی خود را کند و کاو کنید

کتاب ها را ببندید، تلویزیون را خاموش کنید، و بروید بیرون تا افراد ایتالیایی زبان یا شاگردان ایتالیاییِ دیگر را در همسایگی خود پیدا کنید. در خیلی از شهرهای بزرگ آموزشگاه های فرهنگی ِ ایتالیایی وجود دارد مانند IIC – لوس آنجلس، Istituto Italiano di Cultura – نیویورک، و Italian Cultural Society – واشینگتون، که برنامه های تبادل زبانی دارند. شما همچنین این حق انتخاب را دارید تا به یک گروه مکالمه ی ایتالیایی ملحق شوید، که اغلب توسط کتاب فروشی ها یا انجمن های ایتالیایی آمریکایی حمایت مالی می شود. شما همچنین می توانید با استفاده از Meetup.com گروه های محلی را پیدا کنید (یا گروه خود را راه اندازی کنید!).

یک شخص ایتالیایی را استخدام کنید

در یک کلاس گروهی حضور پیدا کنید یا با استفاده از سایتی مانند VerbalPlanet یا Italki آموزش تک نفره بگیرید. ساختار و روتین به همراه مطالعه ی مستقلانه به شما کمک خواهند کرد تا برای پیشرفت سریع در زبان، پایه و اساسی را برای خود ایجاد کنید. این محیطی عالی است برای این که بازخوردی فوری را دریافت کنید و قادر باشید تا تلفظ را تمرین کنید.

دایره ی لغات خود را افزایش دهید

تحقیقات نشان می دهند یکی از بزرگ ترین دلایلی که ادامه دادن زبان خارجی را برای شاگردان سخت می سازد این است که دایره ی لغاتشان به اندازه ی کافی زیاد نیست، پس همچنان که کتاب ها را می خوانید، به پادکست ها گوش می کنید، و به کلاس می روید، مطمئن شوید که مدام لغات را جمع آوری کرده و دوره می کنید. لغت کلیدی در این جا “دوره کردن” است.

به محل های ایتالیایی‌زبان بروید

وقتی شما در سطح متوسط هستید، سفر به ایتالیا (یا هر منطقه ی ایتالیایی زبان دیگری) یک کلاس ۳۶۰ درجه خواهد بود که شما را تشویق می کند تا به یادگیری خود سرعت بخشید.