۱۰ لغت و عبارت که برای هر زبانی باید بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۱۰ لغت و عبارت که برای هر زبانی باید بدانید اشاره می کند که می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

10 لغت و عبارت که برای هر زبانی باید بدانید
10 لغت و عبارت که برای هر زبانی باید بدانید

به این ۱۰ لغت و عبارت که برای هر زبانی باید بدانید توجه کنید

۱- “Thanks

لغت شماره یک که باید پیش از دیدن هر کشوری یاد بگیرید، “Thanks” است. مؤدبانه است و مردم از تلاشی که برای تصدیق آن‌ها در زبان خودشان کرده‌اید، قدردانی می‌کنند.

۲- “I’m sorry

به خاطر رفتار خوب، خوب است که بدانیم چگونه بگوییم “I’m sorry”. می‌توانید آن را وقتی از میان جمعیت عبور می‌کنید بگویید، یا وقتی یک عذرخواهی عمومی مورد نیاز است.

۳- “Hello

اولین کار برای آغاز یک مکالمه چیست؟ خب، جواب “Hello” است.

۴- “Can I have

وقتی سفر می‌کنید احتمال دارد که بیرون غذا بخورید، در رستوران وقت بگذرانید و سوغاتی بخرید. این عبارتی کاربردی است که برای سفارش در رستوران، شیرینی‌پزی، کافی‌شاپ یا جاهای دیگر بدانید.

۵- “؟How much does it cost

این کمک می‌کند که در حین مسافرت قابل فهم و با فکر باشید، همانطور که مقتصد هستید.

۶- “Yes

“Yes” یکی از آسان‌ترین کلمات برای یاد گرفتن است و اینکه تمایل به ثابت ماندن در میان بسیاری از زبان‌های رومی دارد، کمک می‌کند.

۷- “No

چرا چگونگی گفتن “yes” را یاد بگیرید بدون اینکه ترجمه‌ی “no” را یاد بگیرید؟

۸- “I am

“I am…” عبارت خیلی بهتری است برای یادگیری نسبت به “My name is. چرا؟ می‌توانید آن را برای گستره‌ای از موضوعات به کار ببرید- نه تنها اسمتان بلکه شغلتان، ملیت و بسیاری از چیزهای دیگر. عبارتی عالی است که با مکالمه‌ی تارزانی به کار ببرید.

۹- “What’s your name?”

بعد از اینکه خود را معرفی کردید، می‌خواهید بدانید که در عوض چگونه برای معرفی در خواست کنید.

۱۰- “How are you?”

اگر خود را در مکالمه‌ای با فردی محلی یافتید، نشانه‌ی نجابت عمومی شماست که حالشان را بپرسید. متوجه شدم که مردم در فرهنگ‌های متفاوت بسیار که در نقش‌های خدماتی کار می‌کنند، واقعاً قدرشناس خواهند بود اگر وقت صرف کرده و احوالشان را بپرسید.