۲ نکته مهم در آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۲ نکته مهم در آموزش زبان اشاره می کند که می تواند برای شما بسیار مهم باشد. اگر این دو نکته را به کار ببندید مطمئنا یادگیرنده زبان بهتری خواهید بود.

2 نکته مهم در آموزش زبان
2 نکته مهم در آموزش زبان

۲ نکته مهم در آموزش زبان که باید حتما به ذهنتان بسپارید.

۱– کلاس درس را فراموش نکنید.

کودکان مدارس رومی از اساتید خود یاد گرفتند و مزالب را با دقت بسیار بر روی صفحات گِلی می‌نوشتند. امروزه ما صفحات (تبلت‌های) الکترونیکی داریم که فوراً ما را با دانش و اطلاعات ارتباط می‌دهند، به نحوی که هیچ فرد رومی تصور نمی‌کرد.

اما آموزش کلاسی نیز تغییر کرده است. اما در برخی موارد مشکل اینست که  معلمین به عنوان منبع اطلاعات شناخته می‌شوند. «اگر آن‌ها آموزش ندهند ما یاد نخواهیم گرفت.» مشکل این مدل اینست که پویاترین ایفای نقش‌کننده در فرآیند یادگیری یعنی آموزنده را ناتوان می‌کند. وقتی که برای یادگیری به دیگران وابسته هستیم، می‌بازیم.

مدرسین زبان خوب می‌دانند که نقش آن‌ها تشویق و تهییج است، نه فقط درس دادن. با اینحال خیلی از معلم‌ها ترجیح می‌دهند که دانش‌آموزانشان به آن‌ها وابسته باشند. غالباً در مدرسه به ما می‌گویند که فرای آن‌چه معلم پوشش می‌دهد، نروید. این، حس کنجکاوی، اشتیاق و استقلال عمل یادگیرنده را کاهش می‌دهد.

آلبرت انیشتین حکیمانه گفت: «من هیچ‌گاه به شاگردانم درس نمی‌دهم. تنها اقدام به تأمین شرایطی می‌کنم که در آن یاد می‌گیرند.» شرایط خود را برای یادگیری مهیّا کنید.

  1. برای این که Listening و Reading ای کارآمد داشته باشید، کار کنید.

این‌که خودمان بخوانیم و گوش دهیم فقط راه‌های موثر یادگیری زبان نیستند، آن‌ها به ما کمک می‌کنند تا مهارت‌های ارتباطی خود را بهتر کنیم. چهار مهارت اصلی که کارکنان در شرکت‌های مدرن دنبال آن هستند: مهارت‌های ارتباطی گفتاری زبان، مهارت‌های شنیداری زبان، مهارت‌های نوشتاری زبان و مهارت‌های ارائه. این مهارت‌ها تحصیلات بالا می‌طلبند و خیلی راحت از طریق ریدینگ و لیسنینگ به طور گسترده به دست می‌آیند. هر چه مهارت‌های ریدینگ و لیسنینگ ما بهتر باشد، دانش بیش‌تری کسب می‌کنیم. هر چه دانش عمومی ما گسترده‌تر باشد، هرموقع که می‌خوانیم و گوش می‌دهیم بیشتر متوجه می‌شویم. وقتی حرف از تحصیلات و لغات، و دانش عمومی به میان می آید ثروتمند، ثروتمندتر می شود و نیازمند نیازمندتر. این یا دور سالم است یا دور باطل. در مورد خواندن قراردادی صدق می کند، و برای گوش دادن به پادکست‌ها و منابع اطلاعاتی و دانشی دیگر که در اینترنت پیدا می‌کنیم هم همین طور می باشد.

امروزه در بازار کار، ما باید به طور مداوم مهارت‌های تکنیکی جدید را یاد بگیریم. منابع تکنیکی، دستور العمل‌ها و مشابه آن، از هر منابع خواندنی دیگری تحصیلات بالاتری را می‌طلبند. پس باید به این دو نکته در یادگیری زبان توجه کنید تا موفق تر باشید.