۳ نکته طلایی برای افزایش نمره آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ نکته طلایی برای افزایش نمره آیلتس اشاره می کند که اگر آنها را به کارببرید می توانید مطمئن باشید که افزایش یک نمره ای در آیلتس را خواهید داشت. پس حتما با ما همراه باشید.

به ۳ نکته طلایی برای افزایش نمره آیلتس توجه کنید:

golden tips for ielts success
golden tips for ielts success

در کلاس عملکرد خوبی دارید. انواع پرسشهای آیلتس را متوجه می شوید. با کتابهای آمادگی آیلتس کار کرده اید. اما مطالعات نشان می دهند که این به معنای عملکرد خوب در خودِ آزمون آیلتس نخواهد بود. چرا؟

محققین متوجه شده اند که استرس ناشی از آزمون حافظه ی کاری شما را پر می کنید – یعنی همان بخش از مغزتان که برای تمرکز روی پرسشها استفاده می کنید. در نتیجه، عملکردتان بدتر از زمانی خواهد بود که در شرایطی با استرس کمتر هستید، مثلاً در کلاس درس یا خانه.

برای شرکت در آزمون واقعی آیلتس آنلاین رایگان کلیک کنید

خب چطور می توانید این مشکل را حل کنید؟ من مایل هستم راه حلّی را پیشنهاد کنم

  1. فعالیتی را از مجله ی علوم امتحان کنید که یافته های دکنر بیلاک را گزارش می کند. طبق تحقیق، دانش آموزانی که ۱۰ دقیقه قبل از آزمون افکار و احساسات خود را روی کاغذ می نویسند می توانند آن بخش از توان مغز را که توسط نگرانی ها اشغال شده، آزاد کنند و بهترین عملکردشان را داشته باشند.
  2.  آزمون را شبیه سازی کنید. هرچه آشنایی بیشتری با محیط آزمون داشته باشید، استرس کمتری نیز احساس خواهید کرد. تلاش کنید شرایط آزمون را با نشستن در اتاقی ساکت و زمان گرفتن شبیه سازی کنید. حالت ایده آل این است که این کار را با دوستان دیگری که در آزمون شرکت می کنند انجام دهید تا ظرایط حتی واقعی تر هم شوند.
  3. از قبل به خوبی بدانید که آزمون از شما چه انتظاراتی دارد. اگر هیچ کار دیگری هم انجام ندهید، واقعاً باید با انواع پرسش ها و کارهایی که در کدام از چهار آزمون باید انجام دهید،  آشنا شوید. اگر نسکی را برای اولین بار در روز آزمون ببینید مطمئن باشید که میزان استرس شما را تشدید می کند. از محتوای رایگان در اینترنت استفاده کنید. مطالب این چنینی زیاد است.

خروجی

همه ی این سه مورد از استرس شما در روز آزمون آیلتس کم خواهد کرد و باید عملکردتان و نمره ی کلی تان را افزایش دهد.