۳ استراتژی کلاسیک برای یادگیری انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ استراتژی کلاسیک برای یادگیری انگلیسی اشاره می کند که برای همه موقعیت ها کاربرد دارند.

۳ استراتژی کلاسیک برای یادگیری انگلیسی
۳ استراتژی کلاسیک برای یادگیری انگلیسی

پس به این ۳ استراتژی کلاسیک برای یادگیری انگلیسی توجه کنید

تحقیقات اخیر ما فایده‌هایی که یادگیری یک زبان می‌تواند برای مغز‌ شما داشته باشد را نشان داده‌اند، در همان حین این مقاله نشان داد که شما با اطمینان از داشتن تمرین و خواب کافی و خنده که نسبتاً شگفت آور است، چه طور توانایی مغز خود را برای یادگیری بهینه‌سازی کنید. اما در واقع بهترین روش‌ها برای یادگیری انگلیسی چیست؟

با صحبت کردن موضوع را روشن کنید

شما هرگز در صحبت کردن به زبان انگلیسی بهتر نخواهید شد مگر این که استفاده از آن را تمرین کنید. اگر شما همکار، دوست یا شخصی از خانواده را دارید که از قبل آن زبان را به طور روان صحبت می‌کنند، از آن‌ها بخواهید به شما کمک کنند. این موقعیتی را به شما می‌دهد تا گوش کنید که لغات و عبارات باید چه طور گفته شوند. به علاوه، اگر شما تلفظ چیزی را اشتباه بگویید، آن‌گاه یک دوست که همراه شما مطالعه می‌کند در این اشکالات به شما کمک می‌کند.

آن را بنویسید

خواه در رفت و آمد با اتوبوس یا قطار باشید، یا با خانواده‌ی خود در حال تماشای تلویزیون، سعی کنید هر لغتی را که با آن ناآشنا هستید یا درباره‌اش سوال دارید، بنویسید. دفتری با خود داشته باشید تا به راحتی این چیزها را بنویسید. طی جلسات بعدی مطالعه‌ی خود، این لغات و عبارات را دوره کرده و سعی کنید تا تعریف‌ها را به خاطر بسپارید.

عجله نکنید

وقتی شما در حال یادگیری چیزی جدید هستید، اگر فکر کنید که به اندازه‌ی کافی سریع پیشرفت نمی‌کنید، راحت ناامید می شوید. نگران نباشید، عجله نکنید چون زبان انگلیسی چیزی نیست که شما یک شبه یاد بگیرید. به جای این که خود را اذیت کنید، به خود اجازه‌ی گذشتن از کنار لغات سخت را بدهید. وقتی بعداً مجبور شوید به آن لغت برگردید، احتمال دارد دفعه ی دوم برای شما راحت تر باشد.

هر چه بیشتر با انگلیسی مواجه شوید، مهارت‌های شما بیشتر تقویت می‌شود. از این که از شخصی بخواهید حرفش را تکرار کند، نترسید یا اگر آن‌ها سوالی از شما پرسیدند که متوجه نمی‌شوید، برایشان توضیح دهید که در حال یادگیری زبان هستید. به لغاتی که می‌دانید، گوش کنید و سعی کنید آن‌چه را که گفته شده است بر اساس متن تمرین کنید: این موقعیت‌ها می‌توانند بهترین تجارب یادگیری باشند.