۳ اشتباه رایج در اسپیکینگ تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ اشتباه رایج در اسپیکینگ تافل اشاره می کند که می تواند برای همه دوطلبین بسیار مهم باشد. پس قبل از اینکه در آزمون تافل شرکت کنید این موارد را به ذهن بسپارید.

۳ اشتباه رایج در اسپیکینگ تافل را ببینید:

3 اشتباه رایج در اسپیکینگ تافل
3 اشتباه رایج در اسپیکینگ تافل

اشتباه شماره‌ی ۱- یادداشت برنمی دارید
خیلی از شاگردان من ادعا می کنند که چون این قسمت اسپیکینگ است، لازم نیست که یادداشت بردارند یا آن ها را سازمان دهی کنند. آن ها فکر می کنند که به سادگی می توانند از مهارت های انگلیسی گفتاری خود برای جواب دادن به سوال استفاده کنند و این نمره ی خوبی را برایشان به ارمغان می آورد. راز تافل ibt این است که یک امتحان تافل نیست، بلکه امتحانی است که شما چه قدر خوب می توانید افکار خود را به انگلیسی سازمان دهی کرده و منتقل کنید. به این دلیل، یک استراتژی یادداشت برداری ساده و همیشگی، کلید کسب نمره ای عالی در تافل ibt است. برنامه ی ساده ی انگلیسی تمام استراتژی ها را بر مبنای یادداشت برداری ساده و با دقت پایه گذاری می کند. ویدئوی زیر را که مقدمه ای است راجع به استراتژی یادداشت برداری ما، تماشا کنید.

اشتباه شماره‌ی ۲: خیلی سریع صحبت می‌کنید

صحبت در زبانی دیگر باعث اضطراب ما می‌شود. آزمون دادن نیز باعث اضطراب ما می‌شود. این دو را با هم ترکیب کنید؟ استرس خیلی زیادی نصیب‌تان خواهد شد! و وقتی مضطرب هستیم چکار می‌کنیم؟ سریع حرف می‌زنیم. این اشتباهی بزرگ در بخش اسپیکینگ تافل ibt است.

چطور درستش کنیم؟ از سرعت خود بکاهید. نفسی عمیق بکشید. لحظه‌ای را برای کسب آرامش اختصاص دهید. میان افکار و ایده‌ها مکث کنید. این موجب انجام دو کار می‌شود:

۱) پاسخ‌های‌تان را قابل‌فهم‌تر می‌کند و امتیازتان را بالا می‌برد.

۲) به شما اجازه‌ می‌دهد زمان را به‌طرزی مناسب پر کنید بدون اینکه وقت کم بیاورید یا خیلی زود تمام کنید.

اشتباه شماره‌ی ۳: در ابتدا خشک‌تان می‌زند

در شروع بخش اسپیکینگ تافل همیشه زمانی وجود دارد که صدای بوق در می‌آید و صدای‌تان ضبط می‌شود و از شما خواسته می‌شود که … صحبت کنید. اما چیزی از دهانتان خارج نمی‌شود. نگران نباشید. این اتفاق برای همه می‌افتد. وقتی از شما خواسته می‌شود که این‌طور صحبت کنید، فشار زیادی بوجود می‌آید. این مشکلی متداول برای دانش‌آموزان تافل است. راه حل این مشکل، حفظ آرامش است.