۳ اشتباه کشنده در آموزش زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ اشتباه کشنده در آموزش زبان انگلیسی اشاره می کند که باید حتما آنها را از خود دور کنید. پس به متن زیر توجه کنید.

 

3 اشتباه کشنده در آموزش زبان انگلیسی
3 اشتباه کشنده در آموزش زبان انگلیسی

لیستی از ۳ اشتباه کشنده در آموزش زبان انگلیسی

ما اطلاعات و نکاتی درباره‌ی انگلیسی تأمین کرده‌ایم- و حالا به برخی از کارهایی کخ نباید انجام دهید نگاه می‌کنیم. یادگیری یک زبان غالباً آسان‌تر خواهد بود اگر موانعی درست نکنید که مانع پیشرفتتان شود. به خواندن ادامه دهید تا متوجه سه چیز برتری را که به هنگام یادگیری زبان باید از آن‌ها اجتناب کنید، شوید…

۱- از صبر کردن طولانی مدت برای صحبت به زبان انگلیسی اجتناب کنید

یادگیری یک زبان یک مهارت است، همچون همه‌ی مهارت‌های دیگر مانند راندن یک ماشین یا نواختن یم آلت موسیقی، شما نیاز به تمرین آن دارید. ممکن است به این خاطر باشد که منتظر اعتماد بنفس برای صحبت کردن به انگلیسی هستید، اما زیاد هم منتظر نمانید- هرچه زودتر انگلیسی‌تان را امتحان کنید، توانایی‌تان سریع‌تر پیشرفت خواهد کرد. و این ما را به نکته‌ی بعدی‌مان می‌رساند…

۲- تلاش کنید از اشتباه کردن نهراسید

در این اشتباه زندگی‌ نکنید که اگر دهان خود را برای انگلیسی صحبت کردن بگشایید، اشتباهی خجالت‌آور خواهید کرد. هیچ اتفاق بدی نمی‌افتد اگر هم لغت اشتباه را بگویید، و ترس می‌تواند مانعی قوی برای فائق آمدن باشد. بجای اینکه نگران باشید مردم چگونه به تلاش شما برای انگلیسی صحبت کردن واکنش نشان می‌دهند، اعتماد بنفس کافی برای امتحان کردن آن را داشته باشید- و به سادگی از هر اشتباهی که مرتکب می‌شوید، بیاموزید.

  1. از گیر کردن در گرامر اجتناب کنید

هر زبان قوانین گرامری دارد، و عادت کردن به آن‌ها قسمتی از فرآیند یادگیری زبان است. اما بیشتر زبان‌ها جنبه‌های راحت گرامری هم دارند، پس روی قسمت های سخت‌تر زبان تمرکز نکنید بلکه اول سعی کنید با یادگیری قسمت‌های راحت‌تر پیشرفت خود را ادامه دهید. برای مثال، آیا می‌دانستید که انگلیسی زمان گذشته‌ی ساده دارد؟ این قانونی سخت و سریع نیست، اما شما می‌توانید زمان گذشته‌ی ساده‌ی خیلی از افعال انگلیسی را با اضافه کردن ‘ed’ به آخر آن‌ها پیدا کنید. بله، تعدادی افعال بی قاعده وجود دارند-اما نه آن قدر زیاد- پس وقتی آن‌ها را به خاطر سپردید، دیگر آماده هستید.