۳ تفاوت عمده میان GRE و TOEFL

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ تفاوت عمده میان GRE و TOEFL اشاره می کند. این تفاوت ها برای کسانی که می خواهند مهاجرت کنند بسیار مهم است.

3 تفاوت عمده میان GRE و TOEFL
۳ تفاوت عمده میان GRE و TOEFL

به ۳ تفاوت عمده میان GRE و TOEFL توجه کنید:

تفاوت شماره ۱: بخش­ ریدینگ و رایتینگ تافل از جی ­آر ای ساده ­تر است.

برای هر دوی جی ­آر ای و تافل نیاز خواهید داشت که دو مقاله برای هر بخش از رایتینگ بنویسید و همچنین نیاز خواهید داشت که متن­ها را خوانده و پاسخ سؤالاتی را بدهید که در بخش­های هر دو ریدینگ وجود دارد. با اینحال تافل در مقایسه با جی­ آر ای سؤالات ریدینگ و رایتینگ راحت­ تری دارد.

هم جی ­آر ای و هم تافل مهارت­های ریدینگ و رایتینگ دارند اما سؤالات جی­ آر ای چالش­ برانگیزتر است و مهارت­های بیشتری در ریدینگ انتقادی، تحلیل بحث و ایجاد بحث خودتان نیاز دارد.

دیدن مطلب آموزش تافل ایران آکسفورد را حتما به شما پیشنهاد می کنیم

تفاوت شماره­ ۲: تنها تافل پرسش­های اسپیکینگ و لیسنینگ دارد

از آنجا که تافل مهارت­ های زبان انگلیسی شما را می­سنجد، شامل بخش اسپیکینگ و بخش لیسنینگ می­شود تا بسنجد وقتی زمان زیادی برای آماده شدن ندارید چقدر خوب پرسش­ها را جواب می­دهید. از طرف دیگر جی ­آر ای سؤالات اسپیکینگ یا لیسنینگ ندارد.

اگر در تافل شرکت کنید، مجبور خواهید بود به شش سؤال اسپیکینگ (که به آن­ها تسک می­گویند) جواب دهید. دو تسک اول، تسک­های مستقل اسپیکینگ هستند که ایده­ ها، نظرات و تجارب خود دانش­ آموزان را موقع جواب دادن می­طلبند. چهار تسک باقی مانده، تسک­های جامع هستند. دانش­ آموزان باید بیش از یک مهارت را در هنگام پاسخ دادن به آن­ها استفاده کنند. دو تسک از دانش آموزان می­خواهند تا بخوانند، گوش دهند و سپس صحبت کنند. دو تسک دیگر از دانش ­آموزان می­خواهد که گوش کنند سپس حرف بزنند.

اگر GRE نیاز دارید حتما بخش آموزش GRE ایران آکسفورد را ببنید

تفاوت شماره­ ۳: فقط جی­ آر ای پرسش های ریاضی دارد

خوشبختانه صرفنظر از زبانی که صحبت می­کنید، ۲ به اضافه­ی ۲ می­شود ۴، پس تافل سؤالات ریاضی ندارد. با اینحال بخش استدلال کمّی جی­ آر ای مهارت­های ریاضی شما را می­سنجد و نیمی از نمره­ ی شما است پس باید مهارت­های ریاضی خیلی خوبی داشته باشید تا در آزمون جی­ آر ای عملکرد خوبی داشته باشید.

امتحان Quantitative جی­ آر ای مهارت­های شما را در حوزه­ های زیر می­ سنجد:

  • جبر
  • حساب
  • تحلیل داده
  • هندسه