سه قدم ساده برای افزایش نمره ی خود در اسپیکینگ تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به سه قدم ساده برای افزایش نمره ی خود در اسپیکینگ تافل اشاره می کند که تقریبا همه داوطلبین باید در آزمون از آنها استفاده کنند. پس با ما همراه باشید تا با این مراحل آشنا شوید.

اما سه قدم ساده برای افزایش نمره ی خود در اسپیکینگ تافل را ببینید:

سه قدم ساده برای افزایش نمره ی خود در اسپیکینگ تافل
سه قدم ساده برای افزایش نمره ی خود در اسپیکینگ تافل

موقعی که من چند سال قبل برای دفعه ی اول شروع کردم به آموزش امتحان تافل، همیشه با تمرین ۴ اسپیکینگ تافل درگیر بودم. کامل کردنِ این نه تنها برای شاگردانم سخت ترین بود، بلکه آموزش آن برای من هم خیلی سخت بود. سپس من برای حرفه ای شدن در این سوال متوجه تعدادی مراحل اصلی شدم. به خواندن ادامه دهید تا بیاموزید که این مراحل چیست و چگونه در این سوال نمره ای عالی بگیرید.

مرحله ی ۱- یادداشت بردارید
به طور واضح ما باید برای هر سوال اسپیکینگ در تافل یادداشت برداریم. برنامه ی تافل ساده ی انگلیسی به طور دقیق توضیح می دهد که چه طور برای هر سوال اسپیکینگ یادداشت بردارید.

مرحله ی ۲- روی سخن رانی تمرکز کنید
تمرین اسپیکینگ تافل، سوال ‘ادغامی’ نامیده می شود. آن ها از این لغت استفاده می کنند چون شما باید هر دو قسمت ریدینگ و لیسنینگ را ‘ادغام کنید’. اگرچه این کمی گمراه کننده است، چون بیش تر اوقات این سوال از شما پرسیده می شود که سخن رانی چه طور نشان دهنده ی موضوع است‌. این یعنی در حالی که شما باید موضوع را شناسایی کنید، اکثر محتوای با اهمیت در سخن رانی یافت می شود.

مرحله ی ۳- موضوع و تعریف را متوجه شوید
موضوع ریدینگ معمولاً پررنگ است و به طور واضح گفته شده است. آن را بنویسید. سپس به خواندن متن ادامه دهید. آن چه را که فکر می کنید تعریف آن موضوع است، بیابید. آن را بنویسید. و حالا، شما بسیاری از تمرین ریدینگ را انجام داده اید. شما می توانید بقیه ی محتوا را بخوانید، با این حال موضوع و تعریفِ موضوع تنها چیزهایی هستند که واقعاً از خواندن اهمیت دارد.

نتیجه گیری
برای به نتیجه رساندن این مبحث، سه چیزی که شما باید برای کسب نمره ای عالی در سوال اسپیکینگ تافل به یاد داشته باشید این ها هستند:
۱- یادداشت های درستی بردارید
۲- روی سخن رانی تمرکز کنید
۳- موضوع و تعریف را ضبط کنید

برای شرکت در کلاس های آموزش تافل با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.