سه راه آسان برای آموزش زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به سه راه آسان برای آموزش زبان انگلیسی اشاره می کند. کمی ریسک کنید و راه های جدید را نیز در آموزش زبان استفاده کنید.

اما سه راه آسان برای آموزش زبان انگلیسی چه مواردی هستند:

سه راه آسان برای آموزش زبان انگلیسی
سه راه آسان برای آموزش زبان انگلیسی

۱
داستان ها را به انگلیسی بخوانید. داستان های کوتاه و کتاب هایی را بخوانید که به انگلیسی نوشته شده اند‌. این داستان ها را بر مبنای علایق شخصی و سطح مهارت فعلی خود انتخاب کنید.
•  وقتی شما از اول شروع می کنید، تلاش کنید تا کتاب داستان های بچه ها را بخوانید یا منابعی که به خصوص برای زبان آموزان جدید ساخته شده اند. این متون از انگلیسی ساده تر استفاده می کنند و فهمیدنش به اندازه ی کافی راحت است.
•  آن منابع نوشتاری را انتخاب کنید که مورد علاقه ی شما هستند. اگر شما از آن تجربه لذت ببرید یادگیری اش راحت تر خواهد بود.
•  بعد از خواندن متن، تلاش کنید تا با استفاده از لغاتِ خود آن چه را که اتفاق افتاد خلاصه کنید. متوجه شوید که شخصیت ها چه کسانی هستند، چه اتفاقی افتاد، چرا اتفاق افتاد، داستان در کجا اتفاق افتاد، و چه زمانی اتفاق افتاد.

۲
در حالت آنلاین به انگلیسی بنویسید و بخوانید. از وبسایت هایی که به انگلیسی نوشته شده اند دیدن کنید و بدون این که آن را به زبان بومی خود ترجمه کنید، تمام وبسایت را جستجو کنید. به  و گروه های اینترنتیِ دیگر ملحق شوید که به شما اجازه می دهند تا برای مردم دیگر هم به انگلیسی بنویسید.
•  دوستانی را از طریق وبسایت های رسانه ی اجتماعی پیدا کنید که به انگلیسی صحبت می کنند (فیس ‌بوک، توییتر، و غیره). هر روز از صفحات دوستان انگلیسیِ خود دیدن کنید و تلاش کنید تا بر مبنای آن چه که آن جا خواندید تعامل برقرار کنید.
•  به پایگاه های آنلاین و فرستنده ی پیغام ملحق شوید. موضوعاتی را انتخاب کنید که به آن ها علاقه دارید و تعدادی از مکالمات انگلیسی را به مدت دو یا سه هفته بخوانید. در نهایت، شما می توانید شروع کنید به ارائه ی جواب به مباحث یا این که بحث خود را شروع کنید.

۳
در مکان های غیر منتظره به دنبال لغات انگلیسی باشید‌. برای لغات انگلیسی، تبلیغات، روزنامه ها، و منابع نوشتاری دیگر را بررسی کنید. تلاش کنید تا متوجه شوید که هر قسمت از متن چه معنایی دارد و برای یادگیری هر لغتی که تشخصی نمی دهید یک دیکشنری ترجمه ی انگلیسی را چک کنید.
•  اگر متن در کنار یک عکس به تصویر کشیده شده بود، از آن عکس استفاده کنید تا در شناسایی بافتِ متنیِ آن لغات انگلیسی به شما کمک کند. به دنبال هر لغتی باشید که به زبان بومی تان نوشته باشد و به فراهم کردن بافت متنی هم کمک کند‌. قسمت کوتاهی از متنِ نوشتاری را به زبان بومی خود پیدا کنید.