۳ راه آسان برای یادگیری انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قصد دارد امروز ۳ راه آسان برای یادگیری انگلیسی زبان معرفی کند. پس برای یک شروع آسان آموزش زبان با ما همراه باشید.

3 راه آسان برای یادگیری انگلیسی
3 راه آسان برای یادگیری انگلیسی

لیستی از ۳ راه آسان برای یادگیری انگلیسی

وقتی انگلیسی می‌آموزید مهم است که انگیزه‌ی خود را بالا نگه دارید. همچون هر تکلیف دیگری، ممکن است وقت‌هایی باشد که کمی سخت به نظر برسد، پس روش‌های خود را تغییر دهید و از اشتباه کردن نترسید.

۱- لغات انگلیسی با دوستان

اسکرابل یک بازی تخته‌ای قدیمی است که در آن بازیکنان از کاشی‌‌هایی که به صورت تصادفی بر رویشان حروف نوشته شده است استفاده می‌کنند تا کلماتی را در شکل جدول متقاطع بسازند. راه خارق‌العاده‌ایست برای تقویت واژگان انگلیسی‌تان، و همچنین نسخه‌ی دوم اسکرابل برای مبتدیان وجود دارد. بازی کردن اسکرابل شما را به چالش می‌کشد تا واقعاً همزمان که تلاش به مطرح کردن لغات متفاوت با استفاده از دسته‌ی حروف خود می‌کنید، به انگلیسی نیز فکر کنید.

اگر در کلاس انگلیسی شرکت می‌کنید، این بازی تخته‌ای را بخرید و از دوستان خود دعوت کنید تا با شما بازی کنند. همچنین می‌توانید اسکرابل را از طریق وبسایت‌هایی مانند فیسبوک آنلاین بازی کنید، در آنجا «کلمات با دوستان» نامیده می‌شود.

  1. کمی موسیقی اضافه کنید

موسیقی مورد علاقه‌ی شما نه تنها ذهنتان را بیدار می‌کند و شما را در حالت مثبتی برای یادگیری انگلیسی قرار می‌دهد، بلکه متن آهنگ‌ها در افزایش مهارت‌هایتان به شما کمک می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهند که موسیقی چه طور به افراد یادگیرنده‌ی زبان دوم کمک می‌کند تا گرامر و لغت یاد بگیرند و هجی کردن خود را تقویت کنند.

آهنگ‌ها تقریباً همیشه شامل تعداد زیادی لغات، عبارات و اصطلاحات مفید هستند. و از آن‌جا که مخاطب مورد نظر گویشوران بومی است، جدیدترین حالتشان شامل زبان و گفتار محاوره‌ای جدید است. اگر شما آهنگ مناسب را انتخاب کنید، زبان استفاده شده در آهنگ‌ها خودمانی و قابل استفاده است. موسیقی همچنین توانایی اسرار‌آمیز ماندن در ذهن شما را دارد، پس این در به یاد داشتن لغات جدید انگلیسی به شما کمک می‌کند.

۳- دوباره، دوباره و دوباره تلاش کنید

برای سپردن لغات جدید انگلیسی به حافظه، مهم است به استفاده از آن‌ها ادامه دهید. دفترچه‌ای از لغات جدیدی که یاد می‌گیرید نگه دارید و تلاش کنید از آن‌ها در سه جمله‌ی متفاوت استفاده نمایید. جملاتتان را بنویسید و بلند بگویید. تکرار به شما کمک می‌کند تا لغت را حفظ کنید و تمرین کردن کاربردهای مختلف کلمه به شما کمک می‌کند تا بانک واژگانی خود را توسعه دهید. به یاد داشته باشید که برداشتن قدم‌های کوچک مثل این همچنان به شما کمک می‌کند تا به هدف خود برسید.