۳ اشتباه مهلک در یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ اشتباه مهلک در یادگیری زبان اشاره می کند که زبان اموزان اگر به آنها مرتکب شوند روند آموزش زبان آنها بسیار کند خواهد شد. پس با ما برای شناختن این اشتباهات همراه باشید.

3 اشتباه مهلک در یادگیری زبان
3 اشتباه مهلک در یادگیری زبان

به ۳ اشتباه مهلک در یادگیری زبان توجه کنید:

ذهنیت غیرممکن

اغلب زبان‌آموزان فکر می‌کنند که یادگیری زبانی جدید، تکلیف خیلی بزرگی است. اگرچه، به سرعت شما در یادگیری زبان بستگی دارد اما اصلاً غیر ممکن نیست. شما می‌توانید تمام تسک یادگیری زبان خود را به اهداف کوچک قابل دستیابی تقسیم کنید. شما همچنین می‌توانید آن را با کمک ابزار صحیح مانند کلاس‌های آنلاین یا استفاده از خدمات معلم‌های آنلاین حاصل کنید. برای مثال اگر می‌خواهید زبان چینی بیاموزید می‌توانید در یک دوره‌ی زبان چینی ثبت‌نام کنید.

ترس از خجالت‌زده‌شدن

آدم‌های زیادی وجود دارند که در رایتینگ و ریدینگ به زبان دوم راحت هستند. با این‌حال، وقتی نوبت صحبت کردن در آن زبان می‌رسد، حتی فکرش هم این افراد را می‌ترساند. و اگر شما یکی از این افراد هستید، هراسی نداشته باشید چون در این قضیه تنها نیستید.

بسیاری از مردم احساس مشابه شما را دارند. مهم نیست که چند سال دارید یا شغل‌تان چیست، هرکسی ممکن است در صحبت به زبانی خارجی احساس نگرانی کند. با این‌حال می‌تواند با به جلو پیش رفتن بر این ترس غلبه کرد. هرکسی به هنگام یادگیری زبان دوم بالاخره مرتکب اشتباه می‌شود. اما به همین شکل است که یاد می‌گیریم. نه؟

گوش ندادن

بسیاری از زبان آموزان مرتکب اشتباه گوش ندادن به معلم یا گویشور زبان خارجی‌شان می‌شوند. با این‌حال، این چیز خوبی نیست. در حقیقت حتی از اشتباه کردن در زبان مقصدتان هم بدتر است. شما می‌توانید از طریق شروع با دوره‌ی ساکت از این اشتباه اجتناب کنید. این یعنی باید گوش کنید، یاد بگیرید و اطلاعات را یکسان‌سازی کنید.

و، اگر شما می خواهید مهارت های لیسنینگ خود را ارتقا دهید، می توانید با تماشای فیلم، گوش کردن به موسیقی، یا پادکست ها به زبان مقصد خود این کار را انجام دهید. به این روش گوش شما بیش تر به لهجه عادت می کند، بنابراین یادگیری زبان مورد علاقه تان را راحت تر می سازد.