۳ کار ۵ دقیقه ای برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند همه افراد صبور نیستند. اگر شما هم جزو این دسته هستید ۳ کار ۵ دقیقه ای برای یادگیری زبان می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

3 کار 5 دقیقه ای برای یادگیری زبان
3 کار ۵ دقیقه ای برای یادگیری زبان

پس به ۳ کار ۵ دقیقه ای برای یادگیری زبان

۱- یک موضوع انتخاب کرده و با صفت‌ها توضیحش دهید

این بار هر موضوعی که می‌یابید انتخاب و به پنج صفت متفاوت فکر کنید که می‌توانید با آن‌ها توصیفش کنید. خلاق باشید و تلاش کنید از صفات متداول مثل big’، small’ یا nice’ استفاده نکنید. مترادف‌هایی پیچیده‌تر مطرح کنید. اگر بلد نیستید، در دیکشنری دنبال آن‌ها گشته و در دفترچه‌ی لغات خود ضبط کنید.

سپس می‌توانید در روز بعد دوباره مرورشان کنید، هر وقت که در میان فعالیت‌های خود پنج دقیقه وقت پیدا می‌کنید.

۲- در برنامه‌ی MEMRISE، DUOLINGO یا ITALKI یک درس بخوانید

این مخصوصاً وقتی مفید است که یک مبتدی یا زبان‌آموز متوسط در سطح پایین می‌باشید. Memrise و Duolingo برنامه‌های رایگان فوق‌العاده‌ای هستند برای تکه‌های کوچک یادگیری در حرکت. درس‌ها آنقدر کوتاه هستند که حتی می‌توانید بیش از یکی را در پنج دقیقه بچپانید.

فعالیت دیگری که وقت شما را کمتر از پنج دقیقه خواهد گرفت زمان‌بندی اسپیکینگ بر روی برنامه‌ی italki است. البته قادر نخواهید بود که یک درس را ظرف پنج دقیقه کامل کنید اما وقتی انتخاب شد، احتمال کمتری خواهد داشت که وقتی زمانش فرا می‌رسد، آن را ترک کنید!

اگر نمی‌دانید که italki چیست- برنامه‌ای است که می‌توانید در آن شرکا/ معلمین را برای تمرین مهارت‌های اسپیکینگ خود بیابید.

۳- یک چیز جدید یاد بگیرید- آن را گوگل کنید

هر روز برای یادگیری چیزی جدید خوب است- و من درباره‌ی واژگان زبان خارجی فکر نمی‌کنم. من به یادگیری حقایق جدید درباره‌ی این و آن فکر می‌کنم.

برای مثال امروز صبح اخبار را می‌خواندم و داستانی درباره‌ی مالدیو (کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند) مطرح شد. چیز زیادی درباره‌ی مالدیو نمی‌دانم لذل فکر کردم در ویکیپدیا دنبال آن بگردم. به جای انجام این کار به انگلیسی، فکر کردم به فرانسوی انجامش دهم!

خوب چیزی که شما می‌خواهید امروز درباره‌ی آن یاد بگیرید، چیست؟