۳ نکته طلایی برای کسب نمره آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ نکته طلایی برای کسب نمره آیلتس و جهش انفجاری در آزمون آیلتس اشاره می کند. اگر فرصت کمی دارید تنها راه شما دوره های انفجاری آیلتس ایران آکسفورد هستند. پس با ما همراه باشید.

3 نکته طلایی برای کسب نمره آیلتس
3 نکته طلایی برای کسب نمره آیلتس

به ۳ نکته طلایی برای کسب نمره آیلتس توجه کنید:

اطلاعات در لیسنینگ آیلتس به همان ترتیب جریان دارد

بسیاری از دانش آموزان به تمرین آزمونهای آزمایشی لیسنینگ آیلتس با این سوء برداشت ادامه می دهند که اطلاعات در مکالمه ی ضبط شده ممکن است به ترتیب پرسش ها ارائه شود. به همین دلیل، بیشتر اضطراب دارند و نمی توانند به شیوه ای مؤثر گوش کنند، بنابراین یا بعضی جاهای نوار را نمی شنوند یا تمرکز خود را از دست می دهند.

نوشتن بدون غلط املایی باعث افزایش نمره ی شما در رایتینگ آیلتس می شود

در مورد بسیاری از دانش آموزان، هسته ای ترین چیز که باعث می شود دانش آموز نمره ی کمتر از ۶ در رایتینگ آیلتس بگیرد، دستور زبان است. با اینکه آنها پرسش را متوجه می شوند و مرتبط هم پاسخ می دهند، مرتکب ایرادهای گرامری احمقانه ی بسیاری می شوند که اگر نادیده گرفته شوند به بهای نمره ی تان خواهند بود. اگر برای کسب نمره ی حداقل ۶ در تقلا بوده اید، مطمئن شوید تا جایی که به گرامر مربوط می شود، به درستی می نویسید. برای بهتر کردن نمره ی خود از ۵ به ۶، باید گرامر، زمان و ساختار صحیح جمله را یاد بگیرید.

تمرین با ضبط کردن صدایتان واقعاً به بهتر شدن نمره ی آیلتس در اسپیکینگ کمک می کند

دانش آموزان معتقد هستند که تمرین اسپیکینگ آیلتس با مکالمه ی رو در رو تنها راه برای خوب آماده شدن در امتحان اسپیکینگ آیلتس است. اما این درست نیست چون تمرین با خود همچنین یکی از راه های خیلی مؤثر برای بهتر کردن مهارت های اسپیکینگ به شمار می آید. ضبط کردن صدای خود با استفاده از ضبط کننده ی صدا در موبایل یا کامپیوتر راهی عالی برای کسب نتایج عالی در اسپیکینگ آیلتس است. این ممکن است توسط معلمتان به شما گفته نشده باشد اما وقتی به صدای ضبط شده ی خود گوش می کنید و اشتباهاتتان را تحلیل می نمایید،  سپس تلاش به کنترل آن اشتباهات در اسپیکینگ بعدی خود می کنید. این یکی از راه های عملی برای بهتر کردن نمره ی اسپیکینگ آیلتس است.