۳ استراتژی مهم در آموزش زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ استراتژی مهم در آموزش زبان انگلیسی اشاره می کند که همه زبان آموزان باید آن را به کار ببندند.

3 استراتژی مهم در آموزش زبان انگلیسی
3 استراتژی مهم در آموزش زبان انگلیسی

لیستی از ۳ استراتژی مهم در آموزش زبان انگلیسی

۱- با‌هم‌گذاری‌ها را یاد بگیرید

با‌هم‌گذاری‌ها دو یا تعداد بیشتری لغات هستند که معمولاً با هم می‌آیند. این ترکیبات کلمه‌ای برای گویشوران انگلیسی‌زبان به نظر طبیعی و درست می‌آید.

برای همینست که برای شما مهم است که یادشان بگیرید- آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا واضح‌تر و سلیس‌تر صحبت کنید و با مردمی که صحبت می‌کنید، قادر خواهند بود شما را بهتر درک کنند.

در اینجا به مثال‌هایی از با‌هم‌گذاری‌های انگلیسی اشاره می‌کنیم:

‘A quick shower’- اگر درباره‌ی دوش گرفتنی صحبت می‌کنید که تنها ۵ دقیقه طول می‌کشد، باید به جای کلمه‌ی fast’ از quick’ استفاده کنید. این دو کلمه با هم استفاده می‌شوند و برای گویشوران انگلیسی‌زبان طبیعی به نظر می‌رسند.

‘To make a mistake’-  فعلی که غالباً با کلمه‌ی ‘mistake’ به کار می‌رود، ‘to make’ می‌باشد.

‘To do your homework’- کلمه‌ی ‘homework’ با فعل ‘to do’ استفاده می‌شود که موجب می‌گردد این با‌هم‌گذاری برای گویشوران بومی طبیعی‌تر به نظر برسد.

۲- افعال عبارتی را یاد بگیرید

افعال عبارتی، فعل‌هایی هستند که از یک فعل و یک حرف اضافه تشکیل شده‌اند، و فعل در نتیجه معنایش را تغییر می‌دهد. برای مثال ‘to give up’- فعل ‘to give’ یعنی ‘to transfer something to somebody else’ اما وقتی در ترکیب با حرف اضافه‌ی ‘up’ می‌آید به معنای ‘to stop doing something’ خواهد بود کمااینکه در جمله‌ی ‘I want to give up learning French’ به معنای این است که: (می‌خواهم دست از یادگیری زبان فرانسوی بردارم).

۳- کلمات ارتباطی را یاد بگیرید

یادگیری کلمات ارتباطی، سومین جنبه‌ی ضروری از یادگیری زبان انگلیسی است که می‌خواهیم در اینجا به آن بپردازیم. منظورمان از ‘link words’ کلماتی است که به شما در اتصال افکارتان همزمان که به انگلیسی مکالمه می‌کنید، کمک می‌نمایند. بخشی از اینکه گویشور انگلیسی با اعتماد به نفسی باشد، اینست که قادر به ساخت جملات منطقی باشید که جریان دارند.

برای مثال وقتی می‌خواهید با چیزی که یک نفر دیگه گفته است موافقت کنید، مفید است که از کلمه یا عبارتی اتصالی مانند ‘I absolutely agree’، ‘you’re right’ یا ‘that’s a good point’ استفاده کنید. به شما کمک می‌کند آن‌چه را فرد دیگری گفته است، تصدیق نمایید و به سراغ آنچه بعد از آن می‌خواهید بگویید، بروید.