۳ نکته مهم در آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این ۳ نکته مهم در آیلتس را برای شرکت کنندگان آزمون آیلتس می آورد. حتما سعی کنید این نکات ریز اما مهم را در آزمون به کار ببندید.

3 نکته مهم در آیلتس
3 نکته مهم در آیلتس

اما ۳ نکته مهم در آیلتس را ببینید:

۱

آیا پاسخهایتان از نظر گرامری درست هستند؟ با اینکه درست است که همه ی کلمات و عبارات داده شده به عنوان پاسخ پرسشها در آزمونهای لیسنینگ و ریدینگ نیاز ندارند که از نظر گرامری درست باشند، غالباً محتمل است که جواب درست را با استفاده از دانش گرامری خود به دست آورید. همیشه پیش از تصمیم نهایی در نظر بگیرید که آیا پاسخ انتخابی­تان از نظر گرامری درست است یا نه. این مخصوصاً در مورد تسکهای زیر درست است: سؤالات پاسخ کوتاه. همه ی جداول/ چارتها/ نمودارها/ تسکهای کامل کردن پاسخ. تسکهای کامل کردن جمله. پر کردن جای خالی. صورتهای افعال، صورتهای جمع و سایر صورت های دستور زبانی نیز وقتی پاسخ سؤالات لیسنینگ و ریدینگ را می دهید می توانند مهم باشند. یک قانون خوب این است که همیشه تلاش کنید پاسختان را با دستور زبان درست بدهید.

۲

فراموش نکنید که حدسهای منطقی بزنید: در قسمت ریدینگ اگر برای کامل کردن پرسشهای متنی خاص مشکل دارید، باید یک یا دو دقیقه در انتهای وقت پیشنهاد شده برای آن متن زمان خالی بگذارید (معمولاً ۲۰ دقیقه) تا آن سؤالهایی را که می توان حدس زد، حدس بزنید. در بخش لیسنینگ بعد از اتمام هر بخش یک دقیقه سکوت داده می شود. داوطلبینی که فراموش می کنند پاسخی حدسی فراهم کنند، هیچ شانسی به خود برای نمره گرفتن نمی دهند!

۳

از کلمات کلیدی پرسشها برای جواب استفاده کنید: کلمات یا عبارات کلیدی در سؤالات به شما در جستجوی پاسخها کمک می کنند. این هم برای بخش ریدینگ و هم بخش لیسنینگ درست است. اول باید انتخاب کنید که به کدام لغت یا عبارت در نوار گوش کنید یا در متون ریدینگ دنبالشان بگردید. شاید بیش از یک کلمه یا عبارت کلیدی در سؤالی وجود داشته باشد و می توانند قبل یا بعد از پاسخ قرار بگیرند. مثال به شما می گوید که چه زمان شروع به گوش دادن و یا در کجا شروع به خواندن با منظور پیدا کردن پاسخها کنید.