۳ روش جالب برای یادگیری انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوست دارد کمی با روش های عجیب و جالب آموزش زبان هم آشنا شوید. ۳ روش جالب برای یادگیری انگلیسی به شما معرفی می کنیم که می توانید از آنها لذت ببرید.

3 روش جالب برای یادگیری انگلیسی
3 روش جالب برای یادگیری انگلیسی

۱- به گروه‌های آنلاین انگلیسی ملحق شوید

کلید اینجا پیوستن به گروه‌ها برای موضوعاتی است که به آن‌ها علاقه دارید- به این روش انگیزه‌ی شما برای یادگیری انگلیسی بیشتر خواهد شد و تمایل بیشتری برای شرکت کردن خواهید داشت. بنابراین چه درباره‌ی عکاسی، فیلم، سفر یا آشپزی باشد درباره‌ی اشتیاق خود با افراد هم عقیده‌ی دیگر بحث کنید.

اگر نگران آدم‌هایی هستید که شما را می‌شناسند، یک پروفایل بی‌نام درست کنید. سپس صحبت‌ای گروه را بخوانید تا ببینید مردم درباره‌ی چه بحث می‌کنند. وقتی اعتماد به نفس را احساس کردید، فعالانه با جواب دادن به سؤالات مطرح شده توسط دیگران شروع به شرکت در گروه کنید- یا پرسش‌های خود را پست کنید و با اعضایی که پاسخ‌تان را می‌دهند، مکالمه‌ای داشته باشید.

۲- سوار بر زبان شوید

یکی از مؤثرترین و آسان‌ترین راه‌ها برای یادگیری زبان اینست که خود را کاملاً در زبان شناور سازید. یک ایستگاه رادیویی انگلیسی زبان پیدا کنید، یک فیلم یا برنامه‌ی تلویزیونی انگلیسی زبان تماشا کنید یا خود را با افرادی که به انگلیسی مکالمه می‌کنند محاصره کنید. با دقت به مکالمات در رستوران‌ها، داخل اتوبوس یا مغازه‌ها گوش کنید و تلاش نمایید استفاده‌ی روزانه‌ی زبان را یاد بگیرید. این نه تنها به مهارت‌های لیسنینگ شما کمک می‌کند بلکه همچنین می‌توانید تلاش به تلفظ کلمات در متن کنید تا مهارت‌های اسپیکینگ خود را ارتقا بخشید. این با (استفاده از) تکنولوژی مدرن و برنامه‌ها عملاً می‌تواند در هرجایی انجام شود.

۳- بخوانید تا انگلیسی را یاد بگیرید

اینجا واقعاً می‌توانید مهارت‌های ریدینگ خود را تقویت کنید- اما مهارت‌های اسپیکینگ‌تان نیز می‌توانند بهره ببرند. هرچه بیشتر متن انگلیسی را برای خود یا بلند بخوانید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. اگر اضطراب دارید با تمرین کردن در خانه شروع کنید، سپس به خواندن در جلوی مخاطبین و جویا شدن بازخوردشان ادامه دهید. البته لذتبخش هم هست که یکسری داستان فوق‌العاده بخوانید.

تبلت‌ها یادگیری زبان را آسان‌تر نیز کرده‌اند چون اگر لغتی را ندانید می‌توانید برای خواندن معنای آن به سادگی بر روی آن کلیک کنید . بر روی کیندل می‌توانید کلماتی را که آموخته‌اید به خاصیت واژگان‌سازی آن اضافه کنید که بر روی دستگاه ذخیره می‌شود.