۳ دلیل برای انتخاب زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کسانی که در انتخاب زبان دوم کمی سردر گم هستند دلایلی را بیان می کند . این ۳ دلیل برای انتخاب زبان روسی شاید دیدتان را کامل عوض کند.

3 دلیل برای انتخاب زبان روسی
3 دلیل برای انتخاب زبان روسی

به این ۳ دلیل برای انتخاب زبان روسی توجه کنید:

۱- یکی از پر تکلم‌ترین زبان‌های دنیاست

اولین دلیل ما برای یادگیری زبان روسی اینست که توسط بیش از ۲۶۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان تکلم می‌شود. صرفاً زبان رسمی روسیه نیست، بلکه برای بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان نیز است. به علاوه در  حوزه‌ی بالکان، اوکراین، ارمنستان و آمریکا هم صحبت می‌شود. در برخی اوقات پرتکلم‌ترین زبان اروپا به حساب آمده است و بر اساس کاتالوگ زبانی با نام The Ethnologue، زبان روسی هشتمین زبان دنیا از نظر تعداد گویشوران است.

۲- دانستن زبان روسی باعث افزایش فرصت‌های استخدامی شما می‌شود

روسیه از آغاز هزاره‌ی جدید دائماً در فرایند قراردهی خود داخل نیروی اقتصادی اصلی بوده است. تولد قشر متوسط جدید روسی موجب شده بسیاری بتوانند به خارج سفر کنند و نشانه‌های قابل ملاحظه‌ای در صنعت گردشگری جهانی بگذارند. این یعنی اگر در زمینه‌ی جهانگردی مشغولیت دارید، دانستن اینکه چگونه روسی صحبت کنید قطعاً مزیتی برای قرار دادن در رزومه‌ی‌تان به حساب می‌آید.

۳. فرهنگی گیرا دارد

قسمت بزرگی از فرهنگ روسی را می توان از طریق ادبیات و زبانش کشف کرد. کدام عاشق ادبیاتی است که دوست نداشته باشد تولستوی، داستایفسکی و پوشکین را به زبان اصل بخواند؟ زبان روسی اصطلاحات خیلی زیادی دارد که شما در انگلیسی پیدا نمی کنید. برای مثال، وقتی من هنوز روسی مطالعه می کردم ‘شاهزاده کوچولو’ را خواندم، و متوجه شدم که گاهی در انگلیسی باید از سه تا شش لغت برای بیان یک مفهوم استفاده شود، در حالی که روسی فقط دو یا سه تا لازم داشت. اگرچه بعضی ها شاید فکر کنند که این ساده شدن است، اما چنین نیست‌. جدا کردن لغات اصلی مانند حروف تعریف، افعال، افعال کمکی، افعال ربطی و تعدادی حروف اضافه به نویسنده اجازه می دهد تا داستان را حتی بهتر روایت کند چون فضای بیش تری را برای لغات مهم فراهم می کند.