۳ دلیل برای یادگیری زبان با یک لهجه خاص

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ دلیل برای یادگیری زبان با یک لهجه خاص می آورد که به شما اهمیت داشتن یک لهجه خاص را گوشزد می کند. پس با این مقاله همراه باشید.

3 دلیل برای یادگیری زبان با یک لهجه خاص
3 دلیل برای یادگیری زبان با یک لهجه خاص

این ۳ دلیل برای یادگیری زبان با یک لهجه خاص را با دقت بخوانید:

۱- گشایش فرصت‌های جدید برای شما

یادگیری گویش‌های مختلف می‌تواند شما را فردی قابل احترام‌تر کند. صحبت با یک گروه نژادی به گویش خودشان باعث می‌شود برقراری ارتباطتان به مراتب موفق‌تر شود. افراد خارجی خیلی راحت‌تر سر صحبت را با شما باز خواهند کرد. شما باید با هر گویش مثل زبانی متفاوت برخورد کنید.

یک مثال خوب ماندارین چینی به عنوان یک زبان استاندارد مورد استفاده در چین است. با اینحال بخش بزرگی از جمعیت چین از گویش‌هایی استفاده می‌کنند. پس برای مثالاگر می‌خواهید درهنگ کنگ کاسبی راه بیندازید، دانستن زبان کانتونیز مزیتی بزرگ به حساب می‌آید. یک مثال جالب دیگر آن مردمی از آمریکاست که شیوه‌های مختلفی برای احوالپرسی دارند. همه از ایالت تا ایالت دیگر فرق می‌کنند.

در برخی جاها مردم پس از گفتن «سلام» از شما می‌پرسند «حالتان چطور است؟» جواب دادن به پرسش‌های مؤدبانه‌ی آن‌ها با استفاده از اطلاعات درست به آن‌ها اجازه می‌دهد که ولو کم شما را بشناسند حتی اگر هنوز رابطه را با آن‌ها عمیق نکرده‌اید. به ذهن بسپارید که درک یک گویش می‌تواند به شما کمک کند تشخیص دهید کدامیک مهم‌ترین جنبه‌هایی هستند که یک گروه نژادی ارزشمن می‌شمارند.

۲.  به شما کمک می‌کند تا زبان‌های دیگر را راحت‌تر یاد بگیرید.

بسیاری از گویش‌ها ریشه‌های زبان شناسی و ارتباطاتی متفاوتی از زبان‌های خارجی دیگر دارند. این باعث می‌شود تا یادگیری آن زبان‌هایی که این نوع ارتباط را دارند برای شما راحت‌تر شود. به علاوه، از آن‌جا که هر دو عناصر به طور قوی با هم در ارتباط هستند، دانستن یک گویش دانش شما را درباره‌ی فرهنگ و کشور عمیق می‌‌کند.

یادگیری گویش‌های مختلف حتی به شما کمک می کند تا زبان بومی خود را از طریق تحقیق درباره‌ی منشاء لغات و تاریخشان بهتر بفهمید. اگر شما می‌خواهید که این کار را انجام دهید، مهارت‌های ارتباطی شما به طور فوق العاده‌ای ارتقاء می یابد. دانستن معنی واقعی لغاتی که می‌گویید به شما کمک می‌کند تا آن ها را در بهترین حالت ممکن استفاده کنید.

۳- جالب است و ذهن شما را تقویت می کند

وقتی شما گویش جدیدی را یاد می‌گیرید، به این معنی است که مغز خود را به روش های متعددی آموزش می‌دهید. در نتیجه، شما سریع‌تر یاد می‌گیرید چون به طور مداوم از توانایی های شناختی خود برای یادگیری اطلاعات جدید استفاده می‌کنید.

موقع مطالعه‌ی یک گویش، تمرین خوب دیگر برای مغز شما این حقیقت است که شما به طور مداوم به این فکر می‌کنید که چه طور لغات را در جمله کنار هم بگذارید که معنی دهند.

این قطعاً تلاشی ذهنی است، اما این واقعاً برای پیشرفت در هر فرآیند حفظی ضروری است.

یادگیری مداوم شما را جوان نگاه می‌دارد. یادگیری یک زبان/ گویش می‌تواند حتی شما را در برابر بیماری‌های مختلف مانند الزایمر حفاظت کند. این ممکن است بهترین تمرین برای مغز شما باشد، پس از شروع به یادگیری اطمینان حاصل کنید.

یک نویسنده در سایت Aussiewritings.com مشتاق بود تا این را در خلال اخرین مصاحبه‌اش تأیید کند. وی در شُرُف تشخیص ابتلا به آلزایمر بود که اقدام کرد و شروع به یادگیری گویش موزامبیکی کرد. باور کنید یا نه، بیماری وی تا امروز پیشرفت نکرده است.

یادگیری یک گویش می‌تواند جالب هم باشد. برای مثال خواندن آن با یک دوست می‌تواند به هر دوی شما کمک کند تا سریع‌تر یاد بگیرید. یادگیری با استفاده ار بازی‌های تعاملی می‌تواند حتی جالب‌تر و عملی‌تر باشد. ثابت شده است که یادگیری در هنگام خندیدن شیوه‌ای است که واقعاً کار می‌کند. این تئوری توسط انجمن روانشناسی آمریکا اثبات شده است: «طنز مزایای روانی و روانشناختی تولید می‌کند که به دانش‌آموزان کمک می‌کند یاد بگیرند.»

نتیجه‌گیری

همان‌طور که می‌بینید، یادگیری یک گویش، فعالیتی واقعاً کمک کننده است که از شما شخصی سرشار از دانش و محترم می‌سازد. در مورد سلامتی هم به شما کمک می‌کند. مطالعه‌ی زبان ‘اصلی’ به طور مسلم یک امتیاز است اما یک گویش شما را به شخصی حرفه‌ای و تک و با ارزش بالا تبدیل می‌کند. پس‌ منتظر چه هستید؟ یادگیری را شروع کنید!