سه مرحله برای بهبود مهارت Listening زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به سه مرحله برای بهبود مهارت Listening زبان چینی اشاره می کند که در همه حال می توانید از انها برای بالا برددن سطح زبان چینی خود استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.

سه مرحله برای بهبود مهارت Listening زبان چینی
سه مرحله برای بهبود مهارت Listening زبان چینی

به سه مرحله برای بهبود مهارت Listening زبان چینی توجه کنید:

شما شنا کردن را فقط با خیس شدن فقط زمانی که کاملا زیر آب می روید یاد می گیرید. یادگیری زبان جدید نیز همینطور است. شما آن را بوسیله غرق کردن خودتان یاد می گیرید نه با کنار ماندنتان.

بنابراین اگر می خواهید زبان چینی یادبگیرید، باید خودتان را در آن غرق کنید، اما به یاد داشته باشید که کاملا در آن غرق نشوید. پیوستن به کلاسهای ماندارین روشی عالی برای شروع یادگیری زبان چینی است، بنابراین شما نه تنها از شخصی که به زبان چینی آشنایی دارد بلکه همچنین از یک معلم آموزش دیده زبان چینی را بیاموزید. مزیت دیگر آن این است که شما اطراف افراد شبیه خودتان هستید، افراد غیر بومی سخت تلاش می کنند تا به یک زبان تسلط یابند. جدای از پیوستن به کلاسهای منظم چینی، بخوبی این سه راهنمایی را انجام خواهید داد، همه ی آنها به شما کمک می کنند زبان چینی خود را تقویت کنید.

۱٫فایل صوتی مناسب را بیابید

کلمه ی مناسب در اینجا چه معنایی می دهد؟ خب، آن را ساده بگیرید، این به معنای “جالب” و “قابل درک” است. این دو ویژگی حائز اهمیت هستند.

اگر می خواهید شنیدار چینی را یک ساعت یا بیشتر تمرین کنید، گوش دادن به فایل های صوتی که به آنها علاقمند هستید طبیعتاً بسیار حائز اهمیت است. دیگر اینکه به راحتی حواستان را پرت می کند.

با این حال علاقمندی به تنهایی کافی نیست. شما همچنین نیاز دارید که از فایل صوتی که در سطحتان است استفاده کنید. و البته کیفیت فایل صوتی نیز می تواند خوب باشد؛ از طرف دیگر در نیمی از زمانی کلمات را حدس خواهید زد. که زمان و منابع ذهنیتان را هدر می دهد.

۲٫شنیدار زبان چینی را آسان نمائید

در صورتی که شنیدار زبان چینیتان را هر روز یک یا دو ساعت به عنوان اولویت لیست کنید، می توانید مطمئن شوید که گوش کردن به زبان چینی را برای خودتان آسان نموده اید.

برخی توصیه ها که ممکن است به شما کمک کنند به شرح زیر هستند:

  • مطمئن شوید که همیشه فایل صوتی دارید_ اکثر مواقع شما باید فایل صوتی مناسبی داشته باشید. این به شما اجازه می دهد در زمانی که مقداری وقت اضافه دارید، در حالیکه منتظر اتوبوس هستید، از یک پیاده روی آهسته لذت می برید یا سفر از یک نقطه یه نقطه ی دیگر به آن گوش دهید.
  • مطمئن شوید که برای دو هفته فایل صوتی دارید_ همیشه باید در تلفن هوشمند خود فایل صوتی داشته باشید، بیشتر اگر صوتی را پخش نکنید. یادبگیرید فایل صوتی تان را بوسیله ی بررسی آن در یک روز ثابت در هر هفته ( ممکن است شنبه، یکشنبه یا هر روزی باشد) مدیریت کنید، بررسی نمائید که در حال حاضر چه فایل صوتی دارید و آیا برای دو هفته کافی است.
  • مطمئن شوید که مشکل فنی نداشته باشد_ فایل های صوتی نامناسب را از مجموعه ی خود حذف کنید. بطور مشابه اگر گوشی هایتان خوب کار نمی کنند، فوراً یک جفت جدید بگیرید.
  1. طولانی‌مدت بازی کنید

چالش واقعی در تمرین شنیدار چینی برای یکی دو ساعت در هر روز ماهها و سالهاست. با این حال این کاری است که اگر بخواهید تمام وقت چینی مطالعه کنید، باید انجام دهید.

دراینجا دو راهنمایی برای کمک به شما آورده شده است:

  • وقتی که انرژی تان زیاد است به فایل های صوتی مشکل گوش دهید _ اگر سخت بر روی فهم فایل صوتی دشوار تمرکز کنید، احتمالا به سرعت خسته می شوید. به این دلیل زمانی که خیلی سرحال هستید آن را بازی کنید.
  • یک گروه مطالعاتی تشکیل دهید_ یادگیری جمعی از مزایای خودش برخوردار است سپس می توانید اهداف عمومی داشته باشید که شما را متمرکز و با انگیزه نگه میدارد و اگر کمی احساس خستگی یا درماندگی کنید شریکتان شما را تکان می دهد.

هم اکنون نیز دانش تئوری نسبت به ماندارین دارید، برای مسلط صحبت کردن تلاش می کنید؟ خب شما تنها نیستید. دانش عملی به شما توانایی به سرعت خرد کردن جملات را نمی دهد. شما می توانید چیزهای جدید را بوسیله ی خواندن و گوش دادن زبان چینی بیاموزید، اما هیچیک از این فعالیت ها شما را یک سخنران مسلط نمی نماید.

باید بیشتر صحبت کنید. این تنها راهی است که می توانید یک سخنران مسلط شوید.

یکی از موثرترین روش ها جهت تمرین زبان چینی یافتن یک شریک زبانی است که در صورت گرفتن کلاسهای ماندارین نباید دشوار باشد. یقیناً، افراد بیگانه ی دیگری مانند شما خواهند بود که تمایل دارند در صحبت کردن به زبان چینی بهتر شوند.