۳ مرحله در ایجاد عادت یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان خود استراتژی های یادگیری زبان را بررسی می کند. امروز به شما ۳ مرحله در ایجاد عادت یادگیری زبان را معرفی می کنیم. این سه مرحله را حتما در این روش به کار ببندید.

3 مرحله عادت یادگیری زبان
3 مرحله عادت یادگیری زبان

۳ مرحله در ایجاد عادت یادگیری زبان را با هم بررسی می کنیم

به یک مهارتی فکر کنید که واقعاً به آن تسلط دارید. می‌تواند هر چیزی باشد- از نواختن پیانو تا درست کردن پاستا حتی گشتن در مقالات وبلاگ تکنولوژی.

آن‌چه شما را در حوزه‌ی‌تان متخصص کرده است، تربیت‌تان یا حتی انگیزه‌ی شما نیستف بلکه عاداتی است که خودآگاه یا ناخودآگاه در طول زندگی خود شکل داده‌اید.

یادگیری زبان همچون یادگیری نواختن یک آلت موسیقی یا به تناسب رسیدن برای ماراتن، هدفی بلند مدت است که نیازمند تمرین منظم تا مبادا عقب بیفتید یا زود انصراف دهید.

چگونه وارد دایره‌ی ایجاد عادت جدید شویم

مرحله‌ی اول: هدف خود را به عادت کوچک تجزیه کنید

مطالعه‌ی یک زبان وظیفه‌ای خیلی بزرگ است و احتمالاً شما تا الان آن را به دسته‌ای از اهداف کوچکتر مثل یادگیری ۵۰۰ لغت خیلی متداول، قبولی در سطح میانیِ امتحان تعیین سطح یا خواندن رمان مورد علاقه‌ی‌تان به زبان اصلی تفکیک کرده‌اید.

مرحله‌ی دوم: یک لنگر بیابید تا یک عادت را شروع کنید

لنگر ان چیزی است که بی‌جی فاگ به عنوان رفتار موجودی می‌نامد که هم اکنون بخش جدایی ناپذیری از زندگی شماست.

با اتصال عادت خُرد جدیدتان به یک رفتار محرز می‌توانید جرقه‌ای را بزنید که مغزتان را گول می‌زند تا به صورت ناخودآگاه از یک عمل مشخص پیروی کند.

After I   existing behaviour  , I will   new tiny habit  .

در اینجا به تعدادی مثال‌های عملی بیشتر اشاره می‌کنیم:

After I turn on the kettle in the morning, I will tune in on the French radio.

After I start the dishwasher, I will read two headlines of a Japanese newspaper.

مرحله‌ی سوم: هربار مه عادتی را کامل می‌کنید جشن بگیرید

پاداش، جزو مهمی از دایره‌ی عادت است که باعث می‌شود مغزتان از یک عادت پیروی کند و به شما آمپول دوپامین یعنی مواد شیمیایی آزاد شده از مغز بر اثر لذت ناشی از کامل شدن یک کار را می‌زند.