سه پیشنهاد برای آماده سازی برای آیلتس در ایران

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به سه پیشنهاد برای آماده سازی برای آیلتس در ایران اشاره می کند که برای هر داوطلبی ضروری است. این پیشنهاد ها بسیار کاربردی و در عین حال لازم هستند.

سه پیشنهاد برای آماده سازی برای آیلتس در ایران
سه پیشنهاد برای آماده سازی برای آیلتس در ایران

اما سه پیشنهاد برای آماده سازی برای آیلتس در ایران را ببینیم:

وقتی تصمیم گرفتید که آیلتس قدم بعدی شماست، وقت برنامه ریزی است. به تاریخ های آزمون آیلتس نگاه کنید و تصمیم بگیرید چقدر زمان برای آماده سازی نیاز دارید. اگر هرگز آزمون آیلتس را نداده اید، یک آزمون آزمایشی بدهید یا حتی بهتر از آن برای آزمون آیلتس ثبتنام کنید و در محیط برگزاری آزمون تمرینی کامل داشته باشید. بسته به امتیازتان از خود بپرسید آیا برای بالا بردن حدودا یک دوم امتیازتان به ۳ ماه آماده سازی نیاز دارید یا به ۶ماه برای امتیاز کامل نیاز دارید؟
وقتی چارچوب زمانی خود را مشخص کردید، بهترین کار برایتان این است که ترکیب خوبی از فعالیتهای آماده سازی پیدا کنید. آماده سازی برای آیلتس می تواند پروسه ای طولانی و چالش برانگیز باشد. چه بخواهید خودتان بخوانید یا در یک دوره ی آماده سازی آیلتس شرکت کنید، مزایایی برای شروع زودهنگام این پروسه وجود دارد تا بتوانید استراتژی خود را – در صورت نیاز پیش از تاریخ آزمون- تنظیم کنید.
آماده سازی برای آزمون آیلتس: آن را جالب کنید
اگر در طول زمان آماده سازی در کشوری انگلیسی زبان هستید، از مزیت غوطه ور شدن برخوردارید. زندگی در زبان مقصد به شما فرصت برقراری ارتباط و تعامل روزانه ی انگلیسی را می دهد که به شما کمک خواهد کرد عملکرد بهتری در آزمون داشته باشید. اگر در کشوی که انگلیسی زبان نیست آزمون آیلتس می دهید احتمالاً باید آماده سازی خود را کمی زودتر آغاز کنید.
در یک کلام
راه های زیادی وجود دارد برای آماده شدن در آزمون آیلتس و هرچه در رویکرد خود تنوع وسیع تری داشته باشید، نتایج تان بهتر خواهد بود. مراقب استفاده ی بیش از حد از الگوهای زبانی و زبان پیش ساخته باشید و مطمئن شوید که واقعاً معنا و کاربرد اصطلاح را بلد هستید. برای مثال اگر از اصطلاح در یک لغت برای خلاصه کردن افکار خود استفاده می کنید، یک گویشور بومی انگلیسی انتظار خواهد داشت که یک کلمه ی انفرادی معنادار دنبالش بیاید. مراقب نصیحت هایی که می گیرید باشید. کنجکاو باشید و درباره ی اصطلاحات سؤال کنید.