۳ چیز که راجع به آزمون آیلتس باید به خاطر بسپارید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ چیز که راجع به آزمون آیلتس باید به خاطر بسپارید اشاره می کند. داوطلبین آیلتس اگر نمرات خوبی می خواهند باید این نکات را همیشه در گوشه ذهنشان بسپارند.

3 چیز که راجع به آزمون آیلتس باید به خاطر بسپارید
3 چیز که راجع به آزمون آیلتس باید به خاطر بسپارید

اما ۳ چیز که راجع به آزمون آیلتس باید به خاطر بسپارید را با هم می بینیم:

۱

مطمئن شوید که پاسخهایتان را به راحتی می توان خواند: اگر نشود جوابهایتان را خواند نمی توانید انتظار نتیجه ای خوب را داشته باشید. شاید داوطلبین آگاه نباشند که پاسخهایشان برای ممتحن های آزمون که ورقه ها را صحیح می کنند ناخوانا است. مراقب باشید: اگر با حروف انگلیسی مشکل دارید، می توانید پاسخهای لیسنینگ و ریدینگ را در با حروف بزرگ بنویسید. حرفهایتان باید از هم متمایز باشند. به این حروف توجه ویژه کنید: E و F I، J و L M، N و W U و V I و  T (وقتی داوطلبین این حروف را سریع می نویسند غالباً به سختی می توان تشخیصشان داد.) اعداد: اعداد از نظر خواندن حتی ممکن است سخت تر نیز باشند: بسیاری از داوطلبین متوجه نیستند که اعدادشان توسط ممتحن ها قابل تشخیص نیست. تمرین کنید تا اعدادتا صحیح به نظر برسند.

۲

املای خود را کنترل کنید: در آزمونهای لیسنینگ و ریدینگ، املای دقیق همیشه خیلی مهم نیست. صرفاً در آزمون لیسنینگ لازم است که اگر یک پاسخ روی نوار برایتان هجی شده باشد. سایر پاسخهای صحیح در آزمونهای لیسنینگ و ریدینگ میتوانند به اشتباه نوشته شده باشند و با اینحال امتیازشان حساب شود اما بهرحال باید به اندازه ی کافی خوب نوشته شوند تا نشان دهنده ی پاسخ صحیح باشند. پاسخها را از متنها در آزمون ریدینگ به درستی کپی کنید. در آزمون لیسنینگ اگر نسبت به املا مطمئن نیستید، جوابی تقریبی با توجه به صدای پاسخ بنویسید.

۳

صرفاً یک جواب بدهید: به پرسش تنها یک پاسخ بدهید، مگر اینکه مشخصاً از شما خواسته شده باشد بیش از یک پاسخ تهیه کنید. حتی اگر یکی از پاسخهای چندگانه ای که داده­اید درست باشد، احتمالش هست که اگر تعداد زیادی از پاسخهای دیگر غلط باشند، نمره را کاملاً از دست بدهید. در کمال تعجب داوطلبین گاهی بیش از مقدار لازم جواب می دهند! اگر از شما خواسته شده تنها سه مورد را که درباره­ی­شان در متن شنیده یا خوانده اید، عقلانی نخواهد بود که موارد بیشتری را ذکر کنید.