۳ نکته در مورد چگونگی یادگیری زبانی جدید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ نکته در مورد چگونگی یادگیری زبانی جدید اشاره می کند که همه زبان آموزان از مبتدی تا پیشرفته باید به آن توجه کنند.

3 نکته در مورد چگونگی یادگیری زبانی جدید
3 نکته در مورد چگونگی یادگیری زبانی جدید

این ۳ نکته در مورد چگونگی یادگیری زبانی جدید را در زیر ببینیند:

بیش از شش ماه از سال ۲۰۱۷ گذشته و همچنان تصمیم خود مبنی بر یادگیری یک زبان جدید را به عقب می‌اندازید؟ پس عجله کنید و از این سه نکته برای با انگیزه ماندن و در یادگیری به صورت همزمان، استفاده کنید.

۱- نقاط ضعف را شناسایی کنید

ضعیف‌ترین قسمت نیاز به بیشترین تمرین دارد. آیا در گوش دادن و درک کردن خوب هستید؟ شاید برای شما زمان آن باشد که شروع به صحبت کردن بکنید! آیا در صحبت کردن خوب هستید؟ عالی است، پس بنشینید و چیزی بنویسید. شاید خوب باشد، شاید ضعیف‌ترین قسمت خود در زبان را شناسایی کنید.

۲- تلاش به استفاده از زبان کنید، مهم نیست چگونه

اهمیتی ندارد که کجا یا چگونه. تا وقتیکه از زبان مقصد استفاده کنید، خوب است. می‌توانید براحتی با خود صحبت کنید! به خود درباره‌ی روزتان بگویید، درباره‌ی آنچه الان انجام می‌دهید. در ابتدا حس عجیبی دارد اما تنها یک قدم با صحبت کردن با بقیه فاصله دارد. برای یادگیری واژگان، نام چیزهایی را که در اطرافتان هستند را روی کاغذ نوشته و بر روی آن چیزهای بچسبانید. با لغات، کارت‌های کاغذی کوچک بسازید و با خود همراه داشته باشید- ممکن است هرگز ندانید که چه وقت مجبور خواهید بود ۵ دقیقه را در صفی پایان‌ناپذیر منتظر بمانید. پس چرا از زمانتان به طرز کارآمدی استفاده نکنید؟ برای به خاطر سپردن لغات خارجی، آن‌ها را ۱۰۰ بار بنویسید، از ماژیک‌های رنگی استفاده کنید، وسایل کمک آموزشی یادیار بسازید، با کلمات داستان درست کنید. اساساً هرچیزی را که ممکن است کمک کند، صرفنظر از میزان احمقانه بودنش، انجام دهید!

۳- فیلم تماشا کنید

قدیمی اما خوب. مطمئن هستم که دی‌وی‌دیِ فیلم یا سریال تلویزیونی مورد علاقه‌ی‌تان به زبان‌های مختلف وجود دارد. و از آنجا که قبلا تماشا کردینشان، احتمال دارد که واقعاً تعدادی عبارت مفید جدید را متوجه شده و به خاطر بسپارید. ممکن است در ابتدا تنها چند کلمه باشند، اما این به زودی تغییر خواهد کرد. شنیدن زبان واقعی همچنین به شما کمک می‌کند تا به ریتم و تلفظ عادت کنید.