۳ راه برای پیشرفت سریع تلفظ زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ راه برای پیشرفت سریع تلفظ زبان انگلیسی می پردازد. این سه راه رایگان و کاربردی را حتما در آموزش زبان انگلیسی خود بگنجانید.

3 راه برای پیشرفت سریع تلفظ زبان انگلیسی
3 راه برای پیشرفت سریع تلفظ زبان انگلیسی

به ۳ راه برای پیشرفت سریع تلفظ زبان انگلیسی توجه کنید:

۱. از Google Translate استفاده کنید
آیا می‌دانستید که امروزه Google Translate ویژگی صوتی دارد؟ درست است: شما می توانید لغت یا عبارتی را برای ترجمه پیدا کنید و سپس روی تصویر بلندگوی کوچک کنار لغت کلیک کنید تا یک گویشور بومی آن را بلند بگوید و شما بشنوید‌.
در حالی که تکیه کردن بر ابزارهای ترجمه‌ی اتوماتیک برای تمام جملات ایده‌ی خیلی بدی است (مگر این که شما بخواهید صدایتان مشابه رباتی باشد که در حمام افتاده است)، استفاده از آن برای لغات تکی فقط به این هدف که چک کنید چه طور بلند تلفظ می‌شوند کاملاً خوب است، و موقعی که شما نمی‌توانید به یاد بیاورید چه طور باید چیزی را تلفظ کنید به شما کمک می‌کند تا وقتی نمی‌توانید به یاد آورید چگونه باید چیزی را تصور کنید، حافظه ی خود را سرحال نمایید. باحال است، این طور نیست؟

۲. با آهنگ مورد علاقه ی خود بخوانید
همان طور که شما به آهنگ گوش می‌کنید یا با آن می‌خوانید، ترانه‌ی آهنگ انگلیسی زبان مورد علاقه‌ی خود را پیدا کنید و از روی آن بخوانید. این به شما کمک خواهد کرد تا لغت نوشتاری را به این که چگونه باید بلند گفته شود، ربط دهید – و باعث می‌شود تا عادت کنید و در مورد این که لغات انگلیسی به طور کل چه طور تلفظ می‌شوند، با دقت تمرکز کنید.

۳. برنامههای تلویزیونی و فیلمها را به زبان انگلیسی تماشا کنید
همان‌طور که مطمئنم شما می‌دانید، انگلیسی در کشورهای مختلف زیادی در سراسر جهان صحبت می‌شود و در هر کشور یا حتی در قسمت‌های مختلف یک کشور گویش‌ها خیلی متفاوت است. موقعی که سعی می‌کنید تا تلفظ درستی داشته باشید می‌تواند سخت باشد، اما همچنین باید به شما کمک کند تا متوجه روش‌های مختلفی که می‌توانید لغتی را تلفظ کنید، بشوید.
راحت ترین روش برای انجام این کار این است که از هر کشور انگلیسی‌زبان که امکان دارد، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی زیادی را تماشا کنید. احتمال دارد که روش خیلی راحتی برای یادگیری به نظر برسد، اما نکته این جاست: اگر شما با زیرنویس تماشا می‌کنید، به جای این که زیرنویس به زبان خودتان باشد آن را به انگلیسی تبدیل کنید تا به شما کمک کند و عادت کنید که لغات نوشتاری را در حالت گفتاری و بلند بشنوید.