۳ روش استفاده از تلفن همراه برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ روش استفاده از تلفن همراه برای یادگیری زبان و پیشرفت سریع در آموزش زبان های خارجی در این مطلب اشاره می کند. پس با ما همراه باشید.

3 روش استفاده از تلفن همراه برای یادگیری زبان
3 روش استفاده از تلفن همراه برای یادگیری زبان

به ۳ روش استفاده از تلفن همراه برای یادگیری زبان

  • جستجو کرده و ترجمه کنید

بیایید فرض کنیم که شما در حال خواندن یک رمان فرانسوی کلاسیک هستید و به لغتی بر می خورید که نمی دانید. شما می توانید به قفسه ی کتاب های خود بروید، یک دیکشنری فرانسوی-انگلیسی را بردارید، تلاش کنید تا تقریباً حرف درست را پیدا کنید، کاغذهای نازک را ورق بزنید، ترتیب الفبایی را تجزیه و تحلیل کنید، و در نهایت انگشت های خود را در طول صفحه حرکت دهید تا لغت را بیابید.

در تلفن همراه هوشمند وارد کنید. شما با استفاده از یک اپلیکیشن درست در کنار خود می توانید سریع لغت خارجی را تایپ کنید یا فقط با دوربین موبایل خود آن را اسکن کنید.

مزیت استفاده از یک اپلیکیشن دیکشنری دیجیتال این است که خیلی سریع تر است. لازم نیست که شما صدها مدخل را جستجو کنید که فقط یک لغت را بیابید.

  • شکار لغات

بسته به متنی که شما می خوانید، احتمال دارد لغاتی وجود داشته باشند که در یک دیکشنری استاندارد پیدا نمی کنید، مانند لغات عامیانه، اصطلاحات مخصوص یک صنف و اسامی خاص.

یک بار دیگر در این جا، موبایل شما می تواند برای دنبال کردن آن لغت غیر معمول از طریق موتور جستجو، مرورگر اینترنت، مقالات ویکی پدیا و حتی نتایج جستجوی تصویر، دستگاهی عالی باشد.

البته شما می توانید تمام آن را در کامپیوتر میزی خود هم انجام دهید، اما استفاده از یک تلفن همراه هوشمند به معنای داشتن جهان کامل اطلاعات در دستان خود است حتی موقع استراحت در صندلی حصیری تاشو یا تختخواب خود.

  • آن را ذخیره کنید، وارونه کنید، از آن استفاده کنید!

آخرین ولی نه کم ترین این که شما می توانید از تلفن همراه هوشمند خود استفاده کنید تا در حفظ کردن لغات جدیدی که در راه خواندن به آن ها برمی خورید به شما کمک کند.

از آن جا که شما از قبل لغات خارجی را تایپ می کنید تا به دنبالشان بگردید، احتمال دارد که آن را برای مطالعه ی بعدی خود هم ذخیره کنید. هزاران اپلیکیشن مختلف برای ایجاد، سازمان دهی و استفاده از فلش کارت ها در تلفن یا دستگاه موبایل خود وجود دارد.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.