۳ راه برای پول در آوردن از زبان خارجی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یادگیری زبان را یک راهکار بسیار مناسب برای کسب موقعیت شغلی خوب می داند. اما امروز به ۳ راه برای پول در آوردن از زبان خارجی اشاره می کنیم که می تواند برایتان بسیار  کاربردی باشد. پس با متن زیر همراه باشید.

3 راه برای پول در آوردن از زبان خارجی
3 راه برای پول در آوردن از زبان خارجی

به ۳ راه برای پول در آوردن از زبان خارجی توجه کنید:

جهانی شدن و اینترنت، که مرزها را برای تجارت از میان بر می دارد، زبان شناسان را به دارایی های با ارزشی برای هر شرکتی که می خواد بین المللی شود، تبدیل کرده است. پس، امروزه هر شخصی که در مهارت های زبانی تخصص دارد، موقعیت های زیادی برای پول در آوردن دارد. حرفه ای شدن در یک یا چند زبان فقط به شما امکان پول در آوردن در جهان مدرن را نمی دهد بلکه به شما اجازه می دهد تا به عنوان مترجم آزاد هم کار کنید. آمارها اثبات می کنند که کارکنان از راه دور سود بخش تر هستند، و همین طور هم از لحاظ قیمت موثر و انعطاف پذیر هستند، بنابراین مالکان تجارت اغلب مترجمان آزاد را بر کارمندان تمام وقت ترجیح می دهند.

۱- مشاور فرهنگی

این حرفه ترکیب است از مترجم بودن، مترجم شفاهی بودن و تاریخ دان. این متخصصان اغلب توسط تجارت یا سازمان های بین المللی استخدام می شوند که به کشورهای جدید گسترش می یابد و به یک شخص حرفه ای لازم است تا مطمئن شود که یکپارچگی آن ها با بازار جدید به آرامی انجام می شود. بسته به موقعیت، شاید لازم باشد که شما مدارک/دستور العل ها/ قرارداد ها را ترجمه کنید یا در جلسات تجاری به عنوان یک مترجم شفاهی حضور داشته باشید.

شاید شما در رویدادهای فرهنگی کشور مقصد سخنرانی هم کنید، به این هدف که از درگیری های ایجاد شده به دلیل تفاوت های فرهنگی جلوگیری کنید. اِرین مِیِر (استاد INSEAD) در کتاب خود نقشه ی فرهنگ تاکید دارد که این موضوعات برای رهبران تجاری امروزه بسیار مهم هستند و قبول این تفاوت ها به آن ها کمک می کند تا عملکرد را به طور کامل ارتقا دهند. شما به عنوان یک متخصص فرهنگ و زبان وظیفه دارید تا به شرکت خود کمک کنید که از مطالعه ی این تفاوت ها به شکوفایی برسد.

۲- نویسنده‌ی آزاد

تعداد قابل توجهی وبسایت وجود دارد که مشاغل نوشتاری را به هر زبانی و درباره ی هر موضوعی پیدا می کنید. چون نوشتن قسمت مهمی از یادگیری زبان است، بیش تر زبان شناسان از این موقعیت ها به عنوان درآمد جانبی استفاده می کنند.

با این حال، اگر شما به نوشتن خلاقانه علاقه ندارید یا فقط می خواهید کمی پیش تر بروید، می توانید بازار آنلاین خورا برای زبان شناسان آزاد درست کنید. Sergey Grybniak، بنیان گذار Opporty، اظهار می کند که الان بهترین موقع برای تاسیس بازاری خوب از موفقیت زیاد Uber الهام می گیرد: ‘مدل مورد تقاضا پتانسیل بسیار بالایی دارد و، حقیقت این است که، الان وقتش رسیده است.’

سرویس های مورد تقاضا به تازگی ارائه می‌شوند، و همه می توانند تجارت الکترونیک خود را شروع کنند. این نوع از تجارت به شما اجازه خواهد داد تا نه تنها خودتان مشاغلی را پیدا کنید بلکه به متخصصان زبان دیگر هم کمک کنید.

۳- راهنمای سفر + مترجم شفاهی

این شغل شامل جمع آوری گروهی از توریست های علاقه مند و گرداندن آن ها در کشور خود است تا از مهارت های زبانی خود استفاده کنید. شما از سفر لذت می برید در حالی که پول هم می گیرید.

با این که این نوع شغل مستلزم حضور فیزیکی شما است، می شود قسمت زیادی را از راه دور انجام داد. شما می توانید پرتال خود را شروع کنید تا علاوه بر پیدا کردن مشتری، تمام مقدمات مهم سفر را به شکل آنلاین انجام دهید. شما همچنین می توانید تعدادی از عناصر یادگیری زبان را به این موضوع اضافه کنید. برای مثال، اگر تخصص اصلی شما تدریس خصوصی است، می توانید این را به یک سفر آموزشی برای شاگردان خود تبدیل کنید تا مهارت های زبانی خود را تمرین کنند.

شما همچنین با پیشنهاد یک سفر منحصر به فرد افراد را علاقه مند می کنید و آن ها را از مکان های توریستی معروف دور می کنید و موقعیتی را برای آن ها فراهم می کنید که تجربه ی یک فرهنگ به واقع جدید را داشته باشند. در همان موقع، شما آن ها را گیر می اندازید تا زبان مطالعه کنند و از مشتریان توریستی خود یک گروه مطالعه تشکیل می دهید.

از مهارت های زبانی و قوه ی تخیل پول در آورید

امروزه آن چه که شما به عنوان یک متخصص زبان انجام می دهید هیچ حد و مرزی ندارد، پس خود را به مشاغل عادی ترجمه و تدریس خصوصی محدود نکنید. روش های خلاقانه ای پیدا کنید تا مهارت ها، علایق، و سرگرمی های خود را ترکیب کنید و شغلی منحصر به فرد را توسعه دهید که به طور کامل مناسب شما باشد،