۳ راه برای از بین بردن سختی های یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از بهانه هایی که اکثرا از زبان آموزان می شنود این است که یادگیری زبان سخت است. اما ما به ۳ راه برای از بین بردن سختی های یادگیری زبان اشاره می کنیم که می توانید در روند یادگیری از آنها استفاده کنید.

3 راه برای از بین بردن سختی های یادگیری زبان
3 راه برای از بین بردن سختی های یادگیری زبان

به ۳ راه برای از بین بردن سختی های یادگیری زبان توجه کنید :

مرحله‌ی آغازین

شما باید پیش از شروع به یادگیری دوره‌ای بی‌صدا داشته باشید؛ همانطور که کودکان زبانی را با گوش دادن به دیگران در اطرافشان یاد می‌گیرند و سپس به شروع طوطی‌وار اصوات می‌کنند، شما هم می‌توانید یادگیری را به این روش تمرین کنید. این باعث تقویت ساختارها و واژگان آموخته‌شده می‌شود و به شما در دیدن الگوهای موجود در زبان کمک می‌کند.

گوش دادن، مهارتی ارتباطی است که در زندگی روزانه‌ی خود به کار می‌برید. با این‌حال، اگر امکان صحبت با گویشوران بومی یا شرکت در کلاس‌ها وجود نداشته باشد این قضیه مشکل می‌شود. راه حل بهتر برای این مشکل پیدا کردن موسیقی، برنامه‌های تلویزونی، فیلم‌ها و پادکست‌ها در زبان مقصدتان است. به این کلیپ‌ها تا حد امکان گوش دهید.

پذیرفتن فقط یک روش

خیلی از زبان آموزان که زبانی خارجی را یاد می‌گیرند روش های یادگیری خود را متنوع نمی سازند. آن ها چند ماه متوالی را به خواندن کتاب های مشابه ادامه می دهند. به خاطر همین آن ها به زودی تسلیم می شوند و دلیلش این است که حوصله شان سر می رود. شما باید مطمئن شوید که برای یادگیری روش های مختلفی را اتخاذ کنید و فرایند را سرگرم کننده و جالب سازید. شما می توانید بیش از یک کتاب را در مراحل اولیه انتخاب کنید. بعداً، شما می توانید به ویدئوهای زبان گوش کنید یا حتی اگر هم مرتکب اشتباه می شوید با گویشوران سلیسِ آن زبان صحبت کنید.

شروع بسیار ناگهانی

اگر شما برای یک دوره ی کوتاه فوق العاده با انگیزه باشید، احتمال دارد بعداً باعث خستگی تان شود. شما احساس خواهید کرد که باید استراحت کنید تا از خستگی اجتناب کنید. خیلی از مردم کتاب های متعددی را در رابطه با موضوع خود خریداری می‌کنند و در ابتدا ساعات زیادی را به آن اختصاص می دهند. خیلی زود خود را خسته نکنید. بهتر است که یک برنامه ی متوسط ثابت برای یادگیری داشته باشید تا در سراسر مسیر یادگیری تان با انگیزه بمانید. زبان را هر روز بیش از ۴۰ دقیقه مطالعه نکنید. ثبات بهتر از شروع ناگهانی است. وقتی شما شروع می کنید به یادگیری موضوعات و واقعیت های بیش تر، می توانید زمان بیش تری را صرف کنید.