۴ فایده آموزش زبان از دید Kaplan

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله جذاب به ۴ فایده آموزش زبان از دید Kaplan می پردازد که شاید همه شما را شوک زده کند. پس حتما تا انتها متن را بخوانید.

4 فایده آموزش زبان از دید Kaplan
4 فایده آموزش زبان از دید Kaplan

به ۴ فایده آموزش زبان از دید Kaplan توجه کنید:

آن هایی از ما که از یادگیری زبان ها لذت می بریم به خوبی می دانیم که چرا در آخر سر از کلاس های زبان در می آوریم، هر ترم می خوانیم و یاد می گیریم، اما هر از گاهی حتی زبان شناسانی که از همه بیش تر خود را به این کار اختصاص داده اند، در آخر این سوال را از خود می پرسند که: تمام این ها قرار است مرا در زندگی به کجا برساند؟

در مواقع این چنینی به یاد آوردن زمان های خوش کمک کننده است! Kaplan بین المللی به تازگی اینفوگرافیکی را چاپ کرده است  که به خوبی تعدادی از تحقیقات علمی را درباره ی مزایای دو زبانه بودن خلاصه کرده است.  در این جا ۴ مزایای اصلی آورده شده است که وقتی شما کمی انگیزه لازم داشتید به آن ها رجوع کنید و ما به شما اجازه می دهیم تا خودتان ترتیب اهمیت را مشخص کنید! بیایید شروع کنیم…

 1. افراد دوزبانه جذاب هستند!

این موضوع به رسمیت شناخته شده است، ۲۷۰ آژانس دوست یابی انگلیسی خیلی بزرگ موافقت کرده افرادی که به زبانی خارجی صحبت می کنند جذاب تر هستند. دانستنش خوب است مگه نه؟ البته، شما آن قدرها هم ساده‌نگر نیستید اما فقط به دلیل انتقال کل ماجرا، بیایید نگاهی بیندازیم به این که کدام لهجه هاجذاب ترین هستند! بدون ترتیب خاصی (ما قصد نداریم که باعث حسادت هم شویم)…

 • ایرلندی
 • ایتالیایی
 • پرتغالی برزیلی
 • اسپانیایی
 • فرانسوی
 • انگلیسی (یوهو برای من!)

پس برای افزایش شانس پیدا کردن عشق چه طور است؟ اگر این کافی نیست، این را در نظر بگیرید؛ ۶۳% از افراد که آمار بر روی آن ها انجام شده بود اظهار کردند که آن ها قبلا با شخصی قرار گذاشته بودند که به زبانی متفاوت صحبت می کرد. این طور به نظر می رسد که سرانجام زبان عشق بر مانع زبانی پیروز می شود. یا شاید هم فرضی غیر عادلانه است چون داده ها نشان نمی دهند که چه تعداد از آن افراد در موفق بوده اند.

 1. یادگیری زبانها شما را به شخصی باهوشتر تبدیل میکند

البته که همه ی ما می دانیم صحبت به زبانی دیگر شما را به شخصی باهوش تر تبدیل می کند، اما آیا واقعا شما را به شخصی باهوش تر تبدیل می کنید؟حداقل تا الان برای شاگردان این گونه بوده است! ‘شاگردانی که زبانی خارجی را برای ۴ سال یا بیش تر یاد می گیرند بهتر از هم کلاسی های خود عمل می کنند’، پس اگر سال سوم هستید ادامه دهید. علاوه بر آن، بر طبق داده ها، در حیطه ی هوش، ۵ زیر مجموعه برای این مزایای فوق العاده شناسایی شده است:

 

 • حافظه
 • چند کاره بودن
 • استعداد
 • سلامتی
 • توجه

تقویت سلامتی علاوه بر ارتقای هوش، بد نیست. گزارش شده است افرادی که حداقل به دو زبان صحبت می کنند ۴ برابر کم تر احتمال دارد که به اختلال شناختی دچار شوند. من دکتر نیستم اما وقت آن رسیده که سی دی میشل توماس را ..! هنوز شک دارید؟ بسیار خب، اعتراف می کنم که من هم شک دارم، اما چه اهمیتی دارد؛ ۹۵% از افرادی که آمارگیری شده اند فکر می کنند که یادگیری زبان دوم قدرت مغز آن ها را افزایش می دهد و تا موقعی که درباره ی تجربه ی یادگیری خود مثبت فکر کنیم، مطمئنن چیزهای مثبت هم روی می دهند.

 1. سفر راحتتر و سرگرم کنندهتر می شود

همه موقع سفر به کشورهای خارجی عاشق وقت گذانی با lingi هستند، به خصوص در مناطقی مانند اروپا که تنوع فرهنگی در نواحی نسبتا کوچک خیلی گوناگون است. شما چه دانشجو باشید، چه مهاجر، چه تاجر یا چیزی بینابین، صحبت به زبان بومی در این موارد به شما کمک می کند:

 • ذخیره کردن پول
 • ایمن ماندن
 • سفارش چیزهای روزمره مانند غذا و نوشیدنی
 • کسب شغل
 • پیدا کردن دوست

وقتی ما به آمریکا به عنوان نمونه ی مرکز تجارت نگاه می کنیم، تعداد دانشجویان در آمریکا که در خارج تحصیل کردند در طول ۲۰ سال اخیر تا ۳۰۰% افزایش یافته است و امروزه به طور جهانی هر سال تعداد دانشجویان بین المللی به نسبت ۱۲% در حال افزایش است، تقریبا با ۸۰۰,۰۰۰ در سال ۱۹۷۵ و ۳٫۵ میلیون در سال ۲۰۰۹٫

با تحصیل فراوان در خارج از کشور و ۹۷% از جواب های موافق با این قضیه که زبان، سفر به کشورهای دیگر را راحت تر می کند، سفر پیش برنده ی فوق العاده یادگیری زبان است.

 1. قدرت پول در آوردن خود را تقویت کنید

آیا تا به حال حس کرده اید که رئیس شما به مهارت های زبانی تان توجه نمی کند؟ حس کم ارزشی اصلا خوب نیست اما در این جا تعدادی ارقام آورده شده است که احتمالا شما را خوشحال می کند. بیش از یک سوم تجارت ها افراد را به خصوص برای مهارت های زبانی شان می خواهند. تجارت های جهان به طور واضح به دنبال مهارت های شما هستند و با ارزش به حساب می آیند پس اجازه ندهید به شما بگویند که مهارت های شما چیز به خصوصی نیست.

کارمندان چند زبانه می توانند انتظار حقوقی بیش از ۲۰% را در شغل های مخصوص داشته باشند پس شاید وقت آن رسیده است که قبل از دوره‌ی حقوق بعدی خود کمی عمیق تر این موضوع را بررسی کنید. آیا مطمئن نیستید که در حیطه ی درستی هستید یا نه؟ خب در این جا ۶ حیطه‌‌ی اصلی آورده شده است که مهارت های زبانی برایشان ارزش زیادی دارد:

 • خبرنگاری
 • طراحی بازی های کامپیوتری
 • بازاریابی
 • توریسم
 • مهندسی
 • پزشکی

آمار گیری وسیعی که روی ۹۷% افراد انجام شد فکر می کردند که یادگیری زبان دوم به شغلشان کمک می کند و داده ها هم گویی این را منعکس می کنند، با این حال همه ی ما در مورد داشتن رئیس خیلی خوش شانس نیستیم.

نتیجه گیری

آیا می‌خواهید میلیونر جذاب‌تر، باهوش‌تر و خوشحال‌تری در سفر باشید؟ تبدیل شدن به یک شخصیت معروف را فراموش کنید و همین امروز کتاب عبارات را دست بگیرید! هیچ وقت نمی‌دانید که عشقتان به زبان تا کجا می‌تواند ببردتان اما وقتی مقصد کمی دور از دسترس به نظر می‌رسد، فقط به خاطر داشته باشید که مسیر سفر درست به همان اندازه اهمیت دارد و از پیشرفت شخصی خود الهام بگیرید.

مسئله‌ی مهم: مؤلف هیچ تضمینی نمی‌کند که با خواندن این نوشته، قرارهای بیشتری خواهید داشت. در حقیقت نمی‌تواند قول دهد که باهوش‌تر و پول‌دارتر می‌شوید اما در تلاش برای کسب این‌ها موفق باشید دوست‌داران زبان!

اگر به کمی مطالعه‌ی بیشتر علاقه دارید، یکسری پست‌های جالب را در اینترنت بررسی کنید که شامل مزایای بیشتر واقعاً جالب دوزبانه بودن، می‌شود.

پس شما چطور؟ آیا شما هم تا بحال از آن لحظه‌ها داشتید که از خود بپرسید: این کار چه چیزی را عایدم می‌کند؟ شاید شما بتوانید یک منفعت بزرگ دیگر را با جامعه‌ی زبانی به اشتراک بگذارید. واقعاً دوست داریم نظرات شما را بشنویم…