چهار مورد از بهترین ابزارهای رایگان یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چهار مورد از بهترین ابزارهای رایگان یادگیری زبان می پردازد تا بتوانید رویای یادگیری رایگان و موثر زبان را با آنها تجربه کنید. پس با ما باشید.

چهار مورد از بهترین ابزارهای رایگان یادگیری زبان
چهار مورد از بهترین ابزارهای رایگان یادگیری زبان

به چهار مورد از بهترین ابزارهای رایگان یادگیری زبان توجه کنید:

۱- وبلاگ ­ها و وبسایت ­هایی که کاملاً راجع به یادگیری زبان هستند

وبلاگها و سایر وبسایتهایی که مخصوص یادگیری زبان هستند می توانند شما و جامعه را همزمان که شروع به سفر زبانی تان می­کنید هدایت کنند. اگر آنها مخصوص زبانی منحصربفرد هستند، راهنمایی ای عملی از واژگان دریافت خواهید کرد، بر ریزه کاریهای گرامر مسلط خواهید شد و اطلاعات مهم فرهنگی را دریافت خواهید کرد. اگر سایت شامل محتوای عمومی درباره ی یادگیری زبان باشد، مقادیر بیشتری از آن نکات مهم یادگیری زبان را دریافت خواهید کرد که به شما در کسب هدف خود کمک می کند- نکات مربوط به افزایش عملکرد ، نصیحت های راجع به حافظه و بسیاری چیزهای دیگر.

بسیاری از وبلاگها و وبسایتهای یادگیری زبان ویژگی «لغت روز» را دارند که برای زبان آموزان مبتدی واقعاً ارزشمند است. من میزان زیادی اسپانیایی از طریق Spanish Dict’s word of the day آموختم- جملات به شما بافت متن را می دهند و تمام کاری که باید بکنید این است که آن ها را وارد اس آر اس خود کنید!

۲- دوره های رایگان یادگیری زبان

البته که وقتی به یادگیری یک زبان فکر میکنیم، دوره های زبانی اغلب اولین منبعی هستند که به ذهن می رسند. اگر شما زبان آموزی با سطح مبتدی با متوسط مایل به پایین هستید، اول به سراغ این بروید!

دوره های زبانی، چه پولی یا رایگان باشند عموماً گرامر ابتدای و واژگان را به صورت مرحله ای به شما می آموزند. شما از ابتدای ابتدا شروع کرده و با سختکوشی از میان درس ها خود را به بالا می کشید. امروزه تعداد زیادی از دوره های آنلاین به صورت بازی در آمده اند، به این معنا که از نکات و سطح ها به صورت بازی استفاده می کنند تا شما را با انگیزه کرده و در پروسه ی یادگیری حفظ کنند. بازی های یادگیری زبان وقتی عالی هستند که روند سخت می­ شود و حرکت روزانه از میان محتوا سخت می شود.

۳- پادکست ها و آوانگاری های بومی با کیفیت بالا

پادکست ها و آوانگاری ها چه کاری می توانند برای شما انجام دهند؟

درباره ی پادکست های مخصوص زبان آموزان صحبت نمی کنم- با اینکه آنها نیز ابزاری عالی برای یادگیری هستند! نه، من راجع به پادکستهای سطح بومی در زبان مقصدتان صحبت میکنم. زبان سریع و واقعی (نه دفترچه یادداشت!) می تواند به شما در رفتن فرای سطح فوری کمک کند اما پادکستهای بومی میتوانند برای مبتدیان حتی سرگرم کننده تر هم باشند. حتی اگر متوجه هم نمی شوید به گوش کردن ادامه دهید! پس چرا آوانگاریها؟ بسیاری از پادکستهای حرفه ای شامل آوانگاریها برای دلایل دسترسی هستند، اما شدیداً برای زبان آموزان هم مفید هستند. چون بسیاری از محتواهای یادگیری از لحاظ متنی سنگین هستند، بسیاری از یادگیرندگان مخوصاً مبتدیات و آنهایی که در سطح متوسط هستند می­ توانند بسیار بیشتر از مقداری که نوارهای صوتی را متوجه می شوند آنها را درک کنند. پس چرا برای کسب بیشترین پیشرفت آنها را با هم تلفیق نکنیم؟

آوانگاریها را همزمان که به پادکستها گوش میدهید مطالعه کنید تا چگونگی ابراز لغات وقتی بیان می شوند و صرفاً روی کاغذ نوشته نمیشوند را یاد بگیرید. همزمان که تمرین می کنید، خواهید فهمید که گوش دادن محض بدون خواندن، آسان تر و آسان تر می شود!

۴- چیزهای قدیمی بسیار با ارزش: کتابهای درسی در حوزه ی عمومی

چرا از کتابهای درسی کهن استفاده کنیم؟

کتابهای قدیمی (منظورم در اینجا قرن بیستم و اواخر قرن ۱۹ است) منابعی فوق العاده هستند. آنها هر دو مزایا و معایبی دارند اما خب، رایگان هستند پس چرا امتحانشان نکنیم؟ از جهت تمارین و واژه نامه­های مفید اگر صحبت کنیم باید گفت که کتابهای درسی مدرن غالباً نمی توانند در حد کیفیت موارد قدیمی باشند. کتابهای درسی قدیمی گرامرهایی خیلی خوب دارند و انجام تمرینهایشان ضامن کسب دانشی عمیق از صرف افعال  موارد اسمی خواهد بود. یک ویژگی عالی دیگر این کتابهای درسی این خواهد بود که غالباً متون خوبی برای سطح مبتدی دارند پس میتوانید تمرین خواندن کنید. با این حال، این کتابهای درسی یقیناً از دور خارج شده اند و اگر به کتابهای رنگی و جذاب امروزی عادت دارید پس آنها هیچ کدام از اینها را ندارند. زبان آنها قدیمی است اما این مشکل وخیمی نیست که برخی ممکن است بگویند. زبانش همچنان مثل زبان امروزی است پس با اینکه ممکن است تعدادی لغت منسوخ در ابتدا داشته باشید اما این همزمان که جلو میروید علاجی راحت دارد. در حقیقت حتی ممکن است که اصلاً مشکلی نباشد در صورتی که با برخی منابع دیگر ترکیب شود!