۴ روش بهتر برای یادگیری زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد ۴ روش بهتر برای یادگیری زبان اسپانیایی را به دوستداران زبان اسپانیایی معرفی کند. اگر دوستدار زبان اسپانیایی هستید پس این متن را بخواندید.

4 روش بهتر برای یادگیری زبان اسپانیایی
4 روش بهتر برای یادگیری زبان اسپانیایی

اما ۴ روش بهتر برای یادگیری زبان اسپانیایی چه مواردی هستند؟

  1. در کشوری اسپانیاییزبان مطالعه کرده یا زندگی کنید

این مهم است. صرف زمان بسیار خارج از کشور در کشوری که زبان مقصدتان صحبت می‌شود، بدون بحث مؤثرترین راه برای یادگیری است.. چرا؟ چون با زندگی کردن، مطالعه کردن یا کار کردن در خارج، خودتان را در محیط یادگیری فوق‌العاده‌ای قرار می‌دهید، طوری که متفاوت با کودکی کم‌سن که زبان مادری‌اش را یاد می‌گیرد، نیست. گذراندن یک دوره‌ی زبان اسپانیایی راهی عالی برای پیشرفت سریع و آشنا شدن با علایق مشابه است. گزینه‌ی دیگر کار کردن در کشوری اسپانیایی‌زبان است.

  1. تماشای فیلمها

یک سطل پاپ‌کورن و یک لپ‌تاپ بردارید و آن لغات دوست‌داشتنی را یادداشت کنید. تماشای فیلم‌ها و سریال‌های خارجی یک روش امتحان‌شده و واقعی دیگر برای یادگیری یک زبان جدید است. صنعت فیلم‌سازی و تلویزیون اسپانیایی‌زبان بسیار پربار است و اسپانیا، آرژانتین، مکزیک و شیلی در صدر آن قرار دارند. فیلم‌هایی که باید حواسمان به آن‌ها باشد عبارتند از کارهای کارگردانانی نطیر پدرو آلمودوار، الِهاندرو ایناریتو، الهالندرو آمِنابار و پابلو لارین.

  1. به موسیقی گوش کنید

گوش کردن به موسیقی همچون تماشای فیلم‌ها و تلویزیون‌ راهی آرامشبخش برای دعوت کردن زبان اسپانیایی به داخل مغزتان است. از آنجا که تعداد خیلی زیادی گویشور بومی اسپانیایی وجود دارد، گستره‌ی موسیقی موجود نیز بسیار وسیع است. هنرمندان را در اسپاتیفای یا یوتیوب پیدا کنید و همزمان به انجام تکالیف منزل، رانندگی، داخل باشگاه یا بین مسیرهای خود به آن گوش کنید!

  1. به اجتماع اسپانیاییها در شهر خود ملحق شوید

با وجود اینکه خودتان هم می‌توانید یاد بگیرید، از جایی به بعد بسیار مؤثرتر خواهد بود که پروانه‌ای اجتماعی باشید. از آنجاکه انسان‌ها پیش از تاریخ مکتوب به مهاجرت می‌پرداختند، جوامع رنگارنگی از مهاجرین و دانش‌آموزان در تقریباً همه‌ی کشورهای دنیا وجود دارد و به احتمال خیلی زیاد در شهری که همین الان خودتان در آن زندگی می‌کنید. جوامع را با جستجوی اینترنتی برای وقایع فرهنگی، غذایی یا فیلمی پیدا کنید. هیچ‌وقت نمی‌دانید چه کسی دوست اسپانیایی‌زبانی دارد که به شما معرفی‌اش خواهد کرد!