۴ تصمیم در سال نو برای یادگیری زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ تصمیم در سال نو برای یادگیری زبان انگلیسی می پردازد که در هنگام یادگیری زبان در سال نو بسیار مفید باشد. پس با ما همراه باشید.

4 تصمیم در سال نو برای یادگیری زبان انگلیسی
4 تصمیم در سال نو برای یادگیری زبان انگلیسی

اما ۴ تصمیم در سال نو برای یادگیری زبان انگلیسی چه مواردی هستند:

هرچه تصمیم‌های کمتری برای سال نو بگیرید، شانس بیشتری برای حفظ تعهد به آن‌ها خواهید داشت. اگر تنها سه یا چهار تصمیم داشته باشید، به احتمال بیشتر به هدف خود خواهید رسید در مقایسه با وقتیکه فهرستی ۲۰ تایی دارید!

۱- هر روز لغتی جدید یاد بگیرید

حفظ کردن فهرست‌های طولانی واژگان خیلی سخت است، اما به خاطر سپردن تنها یک لغت در هر روز نباید خیلی سخت باشد. مفید است که لغاتی مرتبط با سرگرمی‌ها و علایق خود پیدا کنید یا کلماتی را انتخاب کنید که احتمالاً بلافاصله استفاده می‌کنید. این باعث نگهداری‌شان در ذهنتان می‌شود!

۲- با یک گویشور بومی مکالمه داشته باشید

وقتی در کلاس درس یا مشغول دوره کردن در خانه هستید شاید فکر کنید برای استفاده از انگلیسی اعتماد به نفس دارید، اما در هنگام ملاقات با گویشوران انگلیسی واقعی بسیاری از ما وحشت می‌کنیم و زبانمان بند می‌آید! تنها راه برای راحت شدن از دست ترس‌تان اینست که خود را وادار کنید با یک گویشور بومی انگلیسی صحبت کنید. حتی اگر تنها یک مکالمه‌ی کامل با شخصی انگلیسی‌زبان در این سال داشته باشید، قدم آغازینی عالی است!

۳- کتابی به انگلیسی بخوانید

بسته به سطج انگلیسی‌تان این می‌تواند هرچیزی از یک کتاب ساده‌ی کودکانه تا رمان مورد علاقه‌تان باشد. چیزی را انتخاب کنید که شما را به چالش می‌کشد، اما آنقدر سخت نیست که بی‌خیال خواندنش شوید.

۴- یک وبلاگ به انگلیسی بنویسید

یک وبلاگ رایگان در وردپرس راه بیاندازید و آن را دستکم هفته‌ای یکبار بروزرسانی کنید. موضوع آن می‌تواند هر چیزی که دوست دارید باشد. حوزه‌ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، سرگرمی شخصی، مسافرت‌هایتان، غذایی که می‌پزید یا صرفاً کاری که در هر روز انجام می‌دهید! مسئله‌ی مهم اینست که به انگلیسی بنویسید و تسلیم نشوید. اگر از عمومی کردن آن خجالت می‌کشید، آن را خصوصی نگه دارید و فقط بگذارید خانواده یا دوستانتان آن را ببینند.