۴ راه برای آموزش آسان زبان در خارج از ایران

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ راه برای آموزش آسان زبان در خارج از ایران اشاره می کند که کسانی که قصد رفتن و زندگی در خارج از کشور را دارند بتوانند بهتر این مسیر را طی کنند.

4 راه برای آموزش آسان زبان در خارج از ایران
4 راه برای آموزش آسان زبان در خارج از ایران

اما ۴ راه برای آموزش آسان زبان در خارج از ایران چه مواردی هستند:

۱- مطالعه کنید، حتی کمی

حدس می‌زنم شما یک نوپا نیستید، درست؟ این یعنی ۱۰۰% می‌توانید بر شیوه‌ی غوطه‌ورسازی اتکا کنید. و یک راز آلوده‌ی دیگر هم وجود دارد: «غوطه‌ورسازی» یک دروغ است. برنامه‌ی شما شاید خود را در قالب «یک برنامه‌ی غوطه‌ورسازی زبانی» تبلیغ کنید چون با یک خانواده‌ی بومی به عنوان میزبان زندگی خواهید کرد. اما تقریباً هرجا که برای تحصیل می‌روید، سایر آمریکایی‌ها، بریتانیایی‌ها، کانادایی‌ها و استرالیایی‌ها را ملاقات خواهید کرد. شما به یکدیگر ملحق خواهید شد چون انگلیسی راحت‌تر از این زبان غیر اجتماعی خارجی است، و می‌توانید شوخی کنید و با هم بر بی‌کفایتی‌های اداری کشورهای دیگر بخندید.

۲- همیشه یک دفترچه یادداشت به همراه داشته باشید

در هر برهه‌ی زمانی از اقامت خود در خارج از کشور در معرض لغات جدید قرار خواهید گرفت و باید با یک قلم و کاغذ آماده باشید.

۳- کتب کودکان مورد علاقهی خود را دوباره به زبان جدید بخوانید

در حالی که برنامه‌های تلویزیونی برای کار کردن روی مهارت‌های شنیداری شما عالی هستند، خواندن متون موقع یادگیری زبانی جدید، فهرستی اجمالی از مزایا را در بر خواهد داشت. چرا شما فکر می‌کنید امید زیادی برای ترقی زودهنگام سواد خواندن و نوشتن در بچگی وجود دارد، اما نه اعتیاد زود هنگام به کمدی موقعیت در بچگی؟

وقتی شما به زبانی خارجی می‌خوانید، می‌توانید بفهمید که لغت چه طور هجی می‌شود و بعداً به درستی آن را دوباره تولید کنید. شما می‌توانید سعی کنید تا معنایش را از بافت متنی و سرنخ‌های هجی کردن استخراج کنید. و می‌توانید بدون از دست دادن چیزی، تا جایی که لازم دارید به آرامی جلو بروید؛ به احتمال زیاد موقعی که اول شروع کردید، هر ساعت را به یک صفحه اختصاص دهید.

۴- با هماتاقیهای بومی یا یک خانوادهی میزبان زندگی کنید

این منطقی کاملاً متداول است که متأسفانه بسیاری از دانشجویان خارجی آن را کم دارند. به اسپانیا نروید، با هم‌میهین‌های خود زندگی نکنید و خودتان را قانع نسازید که هر شب با هم، اسپانیایی‌تان را تمرین می‌کنید. چطور این را خیلی ملایم توضیح دهم… این پیشنهادی ظالمانه است که به راحتی رخ نمی‌دهد.