۴ کار مهم برای آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ کار مهم برای آموزش زبان اشاره می کند که شاید برخی از آنها کمی عجیب باشد. پس این موارد را حتما در روند یادگیری خود بگنجانید.

به ۴ کار مهم برای آموزش زبان توجه کنید:

4 کار مهم برای آموزش زبان

4 کار مهم برای آموزش زبان

۱. یک منبع کافئین پیدا کنید
برای شروع، بیایید دریابیم که کافئین چیست. یک محرک سیستم عصبی مرکزی است که از شروع خواب آلودگی جلوگیری می‌کند و، بنابراین، باعث می شود شما فعال تر باشید.
چرا خود را با کافئین به زحمت بیندازیم؟
°  این حافظه های مخصوصی را حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از این که استفاده شده است، افزایش می دهد که یعنی می تواند به یاد آوردن لغات جدید را سریع تر و موثرتر سازد.
°  این، فعالیت کمربندی پیشین را زیاد می کند که تمرکز را برمی انگیزد و، بنابراین، شما قادر خواهید بود تا زمان بیش تری را صرف مطالعه کنید‌.
°  این یک اثر آرام کننده روی حالت رفتاری شما دارد، پس شما موقع خواندن کتاب ها احساس بهتری دارید.
همان طور که شما مشاهده می کنید، کافئین به راحت تر و سریع تر بودن فرایند تحصیلی کمک می کند، پس دریافت آن اجباری است.
اگر شما طرفدار پروپاقرص قهوه نیستید، ناراحت نشوید چون منابع کافئین زیاد دیگری هم وجود دارد مانند yerba mate، چای سیاه و سبز، یا شکلات تلخ.
به دلایل مختلفی، مصرف کافئین در اندازه های عادی (۳۰۰-۴۰۰ میلی گرم در روز) می تواند به شما کمک کند تا لغات بیش تری را بیاموزید و دایره ی لغات خود را سریع تر غنی کنید.
در ضمن، لازم نیست که شما محاسبات دیوانه وار ریاضی انجام دهید تا بفهمید که مقدار عادی کافئین معادل چه چیزی است. فقط به یاد داشته باشید که شما نباید بیش تر از ۵ واحد اسپرسو یا ردبول در روز مصرف کنید.

۲. مطمئن شوید که به طور مداوم ورزش کنید
همه ی ما مزایای ورزش کردن را برای سلامت فیزیکی خود می دانیم. فعالیت های فیزیکی به ما اجازه می دهند تا تناسب اندام داشته باشیم و از مشکلات سلامتی جلوگیری می کنند، اما همچنین می توانند به شما کمک کنند تا بهتر مطالعه کنید‌.
ورزش کردن … :
°  کارکرد مغز را ارتقا می دهد که روی آمادگی یادگیری اثر می گذارد
°  عملکرد شما را تقویت می کند و پتانسیل یادگیری را به بیش ترین حد می رساند
°  اندورفین را تحریک می کند که این شما را در حالتی مثبت نگه می دارد
باور کنید یا نه، محققان نشان داده اند که تحصیلو سلامتی به طور نزدیکی با هم در ارتباط هستند.

۳- از فونتهای غیرعادی استفاده کنید

وقتی می خواهید لغات را برای یادگرفتن پرینت کنید، آیا از فونت Arial یا Times New Roman استفاده می کنید؟

اگر بله، همین الان دیگر از این فونتها استفاده نکنید.

محققی به نام کانر یومان ادعا می کند که مردم می توانند چیزها را سریع تر و بهتر یاد بگیرند وقتی آن را در فونت نا آشنا مطالعه کنند و خواندنش برایشان سخت باشد. چون فونتهای غیرعادی نیازمند توجه بیشتری است و بیشتر به خاطر سپرده می شود.

چگونه از فونتها برای بهتر کردن حافظه استفاده کنیم:

  • اطلاعات را در فونتی غیرعادی مانند Comic Sans یا Bodoni ارائه کنید
  • رنگ را به صورت سبز تیره یا قرمز تنظیم کنید تا توجهتان را جلب کند
  • یک فونت بزرگ قابل خواندن (۱۲ تا ۱۶) را انتخاب کنید

فونتهایی که به سختی خوانده می شوند، به یاد آوردن را بیشتر می کنند پس می توانید لغات را پرینت کرده و شروع به یادگیری سریع تر لغات کنید.

۴- روزانه خوب استراحت کنید

اگرچه فرآیند تحصیلی زمان و تلاش زیادی می طلبد، تقریباً غیر ممکن است که بدون استراحت خوب سراغ کتابها بروید.

یادگیرنده ای خوب بودن به معنای داشتن انرژی و اشتیاق کافی برای یادگیری در هر روز باشید پس استراحت خوب روزانه الزامی است.

دانشمندان ادعا می کنند که یک فرد بالغ به بین ۷ تا ۹ ساعت استراحت روزانه نیاز دارد که به وی اجازه می دهد عملکردهای جسمانی اش را تقویت کرده و از مشکلات سلامتی اجتناب کند.

خواب خوب همزمان حافظه و تمرکز را بهتر می کند که برای زبان آموزانی که می خواهند روزانه مقادیر زیاد اطلاعات را پردازش کنند مهم است.

بر اساس تحقیقات، مطالعه کردن درست پیش از خواب توانایی دانش آموز برای به خاطر آوردن اطلاعات را افزایش می دهد. اگر لغات را پیش از خواب یاد بگیرید، قادر خواهید بود محتوا را سریع تر و ساده تر بازتولید کنید.

تحقیقی دیگر پیشنهاد کرده که خواب به ما کمک می کند چیزهای خارجی را که در معرضان قرار گرفته ایم در ذهن نهادینه کنیم.

این به خاطر اینست که شما در طول موج کوتاه خواب حافظه ی تان را دوباره فعال می کنید . این باعث بهتر شدن حافظه می شود. این پدیده علامت دهی واژگانی نامیده می شود . کمک می کند به یادگیری کلامی.

مخلص کلام؟ خواب برای فرآیند یادگیری ضروری است پس مطمئن شوید که خواب کافی دارید.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

افراد عاشق یادگیری زبان چه ویژگی دارند؟

افراد بسیاری را می بیند که عاشق آموزش زبان هستند. اما افراد عاشق یادگیری زبان چه ویژگی دارند؟ ما می خواهیم به برخی از ویژگی های این افراد اشاره می کنیم که بسیار خواندنی هستند. اما افراد عاشق یادگیری زبان چه ویژگی دارند؟ شما چگونه زمان آزاد خود را می‌گذرانید؟ آیا می‌خوابید؟ یا در آخر هفته‌ها مطالعه می‌کنید یا جدیدترین […]

۵ نکته برای بالا بردن سرعت فرآیند یادگیری زبان

به ۵ نکته برای بالا بردن سرعت فرآیند یادگیری زبان اشاره می کند که می تواند برای زبان آموزان بسیار مفید باشد. شما هم اگر قصد یادگیری زبان های خارجی را دارید با ما همراه باشید. ۵ نکته برای بالا بردن سرعت فرآیند یادگیری زبان را ببنید: آدم‌های مختلف دلایل متفاوتی برای یادگیری زبانی خارجی دارند. شاید به خاطر این […]

چطور یک مترجم زبان شویم؟

امروز بررسی می کند که چطور یک مترجم زبان شویم؟ و برای تبدیل شدن به یک مترجم همزمان باید چه توانایی هایی داشت. علاوه بر یادگیری زبان باید نکاات زیر را نیز مد نظر داشته باشید. پس با ما همراه باشید. اما چطور یک مترجم زبان شویم؟ ۱- زبان مبدا را بدانید این بدیهی هست، اما به اندازه ی کافی […]

اثر متقابل زبان بر فرهنگ

به اثر متقابل زبان بر فرهنگ و رابطه این دو پدیده انسانی در این مطلب می پردازد. مطمئنا شما شناخت بسیار کمی از یک فرهنگ خواهید داشت اگر نتوانید زبان آن فرهنگ را به خوبی بشناسید. پس با ما باشید. اما اثر متقابل زبان بر فرهنگ چگونه است: زبان های مختلف در مناطق متفاوت جهان صحبت می شوند. نه تنها […]

برای یادگیری زبان چینی این موارد را در نظر بگیرید

کلاس های زبان چینی را برای اهداف و شرایط مختلف برگزار می کند. اما اگر دوست دارید زبان چینی را شروع کنید بهتر است برای یادگیری زبان چینی این موارد را در نظر بگیرید . با ما همراه باشید تا بیشتر با این موارد آشنا شوید. حتما برای یادگیری زبان چینی این موارد را در نظر بگیرید شیوه‌ی یادگیری هرکسی […]

عواملی که برای انتخاب یک زبان برای یادگیری مهم است

تقریبا تمامی زبان های زنده دنیا را در موسسه آموزش می دهد. اما عواملی که برای انتخاب یک زبان برای یادگیری مهم است می تواند بسیار مهم باشد زیرا هر کسی معیار های به خصوصی برای انتخاب یک زبان خواهد داشت. به برخی از این عوامل در زیر دقت کنید. به عواملی که برای انتخاب یک زبان برای یادگیری مهم […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ