۴ کلید برای موفقیت در رایتیگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ کلید برای موفقیت در رایتیگ آیلتس اشاره می کند که می تواند برای شما بسیار مفید باشد. اگر شما هم دوست دارید که در آزمون رایتینگ ایلتس موفق باشید حتما با ما همراه باشید.

4 keys for ielts writing success
۴ keys for ielts writing success

به ۴ کلید برای موفقیت در رایتیگ آیلتس توجه کنید:

خواه شما در امتحان آیلتس آکادمیک شرکت کنید یا آیلتس عمومی، باید در قسمت ۲ رایتینگ یک مقاله ی ۲۵۰ لغتی بنویسید. اگر شما متوجه شوید که ممتحن دنبال چیست – و سپس آن را منتقل کنید عملکرد خیلی بهتری خواهید داشت.

اول، بیایید به معیار ارزیابی آیلتس بپردازیم:

  1. تکمیل تمرین. این یعنی شما باید به همه ی قسمت های سوال جواب دهید، پاسخ شما باید مرتبط باشد، و باید در رابطه با نکاتی که ارائه می کنید ایده های کمکی داشته باشید.
  2. ارتباط مطالب و انسجام. نوشته ی شما باید دارای ساختار باشد تا خواندن و فهمش راحت باشد. این یعنی شما باید ایده های خود را در پاراگراف ها سازمان دهی کنید. شما همچنین باید ایده های خود را با لغاتی مانند however، therefore و despite مرتبط سازید.
  3. منبع لغوی. شما برای کسب نمره ای خوب باید از گستره ی وسیعی از لغات استفاده کنید. لازم نیست که همه چیز ۱۰۰% درست باشد، اما تعداد هر خطایی که مرتکب می شوید باید کم باشد و نباید روی فهم مطالب اثر بگذارد.
  4. گستره و درست بودن گرامر. شما همراه با لغات باید از ساختارهای متنوع گرامری استفاده کنید، و تعداد هر خطای گرامری باید کم باشد و نباید روی فهم مطالب اثر بگذارد.

آزمون آزمایشی آیلتس آنلاین رایگان خود را همین حالا شروع کنید.

حالا، بیایید به این بپردازیم که چه طور می توانیم آن ها را روی مقاله ی یک داوطلب پیاده کنیم.

تمرین ۱

یک مقاله را بخوانید. همچنانکه آن را می خوانید، به چهار ضابطه فکر کنید و تصمیم بگیرید که عملکرد نویسنده روی هر کدام از آن ها تا چه اندازه خوب است. یادداشت بردارید.

تمرین ۲

حالا که شما می دانید ممتحن IELTS دنبال چیست، باید عملکرد خود را ارزیابی کنید. مقاله ی تمرینیِ خود را که نوشته اید پیدا کنید، و چهار بار آن را بخوانید، و هر دفعه روی یکی از معیارهای ارزیابی تمرکز کنید. یادداشت هایی که برمی دارید به شما خواهند گفت که در کدام قسمت ها عملکرد خوبی دارید، و کدام قسمت ها را باید تقویت کنید.