۴ اصطلاح زبان آلمانی در مورد نوروز و فصل بهار

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز در مورد فصل بهار و نوروز در زبان آلمانی صحبت می کند. و به ۴ اصطلاح زبان آلمانی در مورد نوروز و فصل بهار که بسیار مرسوم هستند اشاره می کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در فرهنگ آلمانی هم شباهت های زیادی با فرهنگ ایرانی وجود دارد.

4 اصطلاح زبان آلمانی در مورد نوروز و فصل بهار
4 اصطلاح زبان آلمانی در مورد نوروز و فصل بهار

اما ۴ اصطلاح زبان آلمانی در مورد نوروز و فصل بهار را با هم میبینیم:

بهار به عنوان فصل تجدید حیات، دوباره جوان کردن، تازه سازی، احیا و پرورش دوباره شناخته می شود. به این دلیل، زبان آلمانی تعداد کمی اصطلاحات دارد که برای بهار نمونه ی خیلی بارزی هستند. پس، بیایید به آن ها بپردازیم:

اولین چیزی که شما باید بدانید این است که لغت “بهار” سه اصطلاح در آلمانی دارد:

الف) der Frühling (جمع: die Frühlinge)

ب) das Frühjahr (جمع: die Frühjahre)

ج) der Lenz (جمع: die Lenze) – شما فقط در ادبیات شاعرانه با این یکی روبه رو می شوید.

۱- die Frühlingsgefühle = تب بهاره

ترجمه ی تحت الفظی: احساسات بهار

این یکی برای توصیف احساسات مثبت مرتبط با این فصل استفاده می شود، مانند احساس شادمانی، درحالت خوبی بودن و آماده ی جست و خیز کردن. دانشمندان در واقع درباره ی این تحقیق کرده اند و نتیجه گرفته اند که این احساسات توسط روشنی طولانی روز و چمن تازه و گل های درخشانِ بیرون ایجاد می شوند.

Frühlingsgefühle haben = تب بهاره داشتن، شاد و خرم بودن

۲- der Frühjahrsputz = خانه تکانی در فصل بهار

این یعنی آلمانی ها خانه ها، باغ ها و حیاط های خود را از تجهیزات، برگ ها و آیتم های زمستانی که دیگر لازم ندارند، تمیز می کنند. این به طور بارز موقعی انجام می شود که خانه را برای تعطیلات عید پاک تزئین می کنند.

einen Frühjahrsputz machen = انجام خانه تکانی درفصل بهار

۳- die Frühjahrsmüdigkeit = بی حالیِ فصل بهار

ترجمه ی تحت الفظی: خستگی بهاره

لطفاً توجه کنید که هیچ حالت جمعی وجود ندارد. این اصطلاح در زبان آلمانی منحصر به فرد است، و در انگلیسی استفاده نمی شود. به بیان دیگر، فقط آلمانی ها به ‘Frühjahrsmüdigkeit’ تن در می دهند. اگر شما هم  به آن تن در می دهید باید آلمانی باشید…

۴- Frühjahrswiesn = جشن های بهاره

ترجمه ی تحت الفظی: چمن زار بهار

این لغت در جنوب آلمان به وجود آمد و جشن های بهار را توصیف می کند که حالت کوچکی از Oktoberfest را تداعی می کنند. پس، موقعی که شما در طی فصل بهار در آلمان هستید، به تماشای یکی از آن ها بروید. انتظار فضای زیبا با چادر، غذاهای دلچسب آلمانی و موسیقی Oktoberfest را داشته باشید.

برای آموزش زبان آلمانی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.