۴ نکته برای یادگیری اینترنتی زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ نکته برای یادگیری اینترنتی زبان اشاره می کند که اگر قصد آموزش آنلاین را دارید می توانید از این نکات نهایت استفاده کنید.

4 نکته برای یادگیری اینترنتی زبان
4 نکته برای یادگیری اینترنتی زبان

به ۴ نکته برای یادگیری اینترنتی زبان توجه نمایید:

نکته‌ی شماره‌ی ۱: یادگیری زبان با استفاده از رادیوی اینترنتی حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه در روز زمان می‌برَد

۵ تا ۱۰ دقیقه در روز حداقل زمان لازم است برای موقعی که با استفاده از رادیوی اینترنتی زبانی را می‌آموزید، و سپس آن را یاد می‌گیرید. به طور واضح، اگر شما بیش از حداقل ۱۰ دقیقه‌ی لازم، گوش کنید حتی بهتر است. چرا فقط ۵ تا ۱۰ دقیقه؟ این مقدار زمان شاید خیلی کم به نظر برسد. به خصوص اگر در ۲۴ ساعت در نظر بگیریم. اما شما باید بدانید که مغزتان هنوز در حال یادگیری است، یا، به جای آن، در حال جذب زبان بعد از جلسات یادگیری روزانه است.

نکته‌ی شماره‌ی ۲: برنامه‌ی خود را به خوبی انتخاب کنید

گوش کردن به رادیو یک طرف قضیه است، گوش کردن به برنامه‌ای مخصوص طرف دیگر. چون در حالی که گوش کردن به اطلاعات یا برنامه‌های یک موضوع مخصوص در یادگیری یک زبان به شما کمک می‌کند، گوش کردن به تبلیغات و موسیقی بدون متن آن‌ها کمک خیلی زیادی به شما نمی‌کند. به همین دلیل است که انتخاب درست ایستگاه رادیویی خود، مهم است.

نکته‌ی شماره‌ی ۳: ناامید نشوید

این پاراگراف به جای این که یک نکته باشد، یک پاراگراف انگیزشی است.

البته، ۵ تا ۱۰ دقیقه‌ی اول گوش کردن احتمالاً کار راحتی نخواهد بود. همه چیز جدید است، جریان متفاوت است، لغات جدید… اول، دنبال کردن یک برنامه ی رادیویی راحت‌ترین کار ممکن برای انجام نخواهد بود. به همین دلیل است که تکرار تمرین مهم است. با هر روز کمی گوش کردن، به طور ایده آل در زمان مشابه برای دنبال کردن برنامه ی یکسان، شما در خواهید یافت که اغلب خود را مشغول گوش کردن به زمینه‌ی معنایی مشابه، ساختار مشابه، و تلفظ مشابه می یابید.

نکته‌ی شماره‌ی ۴: سایه برداری را تمرین کنید

این به چه معنی است؟ سایه برداری تکنیکی است که از بلند تکرار کردن، لغت به لغت، و در حالتی واضح تشکیل می شود و آن چیزی است که شما در رادیو شنیده اید. مهم‌ترین چیز این است که شما به عنوان گویشور مطمئن شوید لغات مشابه، آهنگ مشابه، صداهای مشابه و مکث‌های مشابه را بازتولید می‌کنید.