۴ مرحله از یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ مرحله از یادگیری زبان اشاره می کند و در تشبیه این دوره را به پرواز یک هواپیما شبیه می داند. تا انتها ما را دنبال کنید تا بیشتر با این پرواز آشنا شوید.

4 مرحله از یادگیری زبان
4 مرحله از یادگیری زبان

با هم ۴ مرحله از یادگیری زبان را می بینیم

به زبان به عنوان یک هواپیما فکر کنید:

مرحله‌ی اول: بلند شدن

یک هواپیما برای بلند شدن نیاز دارد که قدرت کافی برای شتاب گرفتن را به کار ببرد، باید بال‌ها را پایین بیاورد تا در سرعت باند پرواز نیروی کافی برای بلند شدن جمع کند، باید در یک مسیر مستقیم در مسیر درست سفر کند، و نیاز دارد که شتاب مداوم را برای مدتی کافی حفظ کند تا از روی زمین بلند شود.

با اینکه در مورد یادگیری زبان شرایط به این بالابلندی نیستند اما اگر می‌خواهید از زمین بلند شوید، پس شما هم نیاز دارید بر روی یکسری رفتارهای به دقت حساب شده، تمرکز کنید.

مرحله‌ی ۲: مدیریت دست‌اندازها

وقتی از زمین بلند شدید، قضایا کمی ساده‌تر می‌شوند. بال‌ها جمع می‌شوند، چرخ‌ها بالا می‌روند و می‌توانید هواپیما را به هر جهتی که می‌خواهید هدایت کنید. با اینحال چراغ کمربند ایمنی همچنان روشن است. همچنان یک عالمه کار برای انجام وجود دارد پیش از اینکه مسیر پر فراز و نشیب زیر ابرها را پشت سر بگذارید.

یادگیری زبان در این مرحله راجع به مدیریت دست‌اندازهاست. مکالمات روان نخواهند بودف احساسی ناشیانه خواهند داشت، اما هرقدر در این دوره‌ی پر فراز و نشیب بیشتر کار کنید، تلاطم را زودتر پشت سر می‌گذارید.

مرحله‌ی ۳: کسب ارتفاع

حالا که فراز و نشیب و تلاطم ابرها گذشته‌اند، چراغ کمربند صندلی خاموش است. آزاد هستید که در کابین حرکت کنید. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که صرفاً به صعود ادمه دهید تا به ارتفاع گشت‌زنی دست یابید.

مکالماتتان شروع به کسب ساختار و عمق می‌کنند.

مرحله‌ی ۴: گشت‌زنی

در مرحله‌ی پایانی پرواز به ارتفاع گشت‌زنی دست یافته‌اید. این آسان‌ترین بخش سفر است. حالا هرجا که بخواهید می‌توانید بروید.

یادگیری زبان در این مرحله‌ی پایانی به طرز شگفت‌آوری راضی کننده است. تمام کارهای به دقت برنامه‌ریزی شده‌ی‌تان، شما را به جایی رسانده که می‌خواستید.