۴ کاری که در آموزش زبان نباید انجام دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ کاری که در آموزش زبان نباید انجام دهید اشاره می کنیم. این کارها را برای یادگیری زبان انجام ندهید تا بتوانید زبان ها را راحت تر یاد بگیرید.

اما ۴ کاری که در آموزش زبان نباید انجام دهید

4 کاری که در آموزش زبان نباید انجام دهید
4 کاری که در آموزش زبان نباید انجام دهید۱- ترجمه نکنید!

ترجمه کردن فقط باید چیزی باشد که شما در مراحل خیلی ابتدایی یادگیری انگلیسی انجام دهید.
به محض این که شما فهمی اولیه از لغات را داشته باشید، باید فکر کردن در زبان خود و سعی به ترجمه ی هر چیزی را متوقف کنید، چون این کار پیشرفت را کند، و تمرکزتان را محدود می‌کند! 
وقتی شخصی چیزی را می گوید، روی لغاتی که می‌دانید تمرکز کنید، و فهم خود را از آن‌جا بسازید.۲- از اشتباه کردن نترسید!

ترس می‌تواند به مانعی خیلی بزرگ تبدیل شود، که پیشرفت را سخت می‌کند. اگر شما قوانین گرامر را می‌دانید، اما برای برقراری یک مکالمه در کشمکش هستید – این به آن معنا نیست که باید از صحبت به انگلیسی اجتناب کنید!
از فکر کردن به این که مردم ممکن است چه عکس العملی نشان دهند و چه بگویند، دست بردارید. همه اشتباه می‌کنند، و سپس از آن‌ها درس می‌گیرند – به این روش است که شما در آن بهتر می‌شوید!۳- از منفی‌گویی به خود دست بردارید!

داشتن یک رفتار منفی به پیشرفت یادگیری شما کمکی نمی‌کند، آن را بدتر می‌کند. اگر شما متوجه شدید که دارید چیزهایی منفی مانند جملات زیر را به خود می‌گویید:
’من چرا همیشه آن را اشتباه متوجه می‌شوم؟ من خیلی احمق هستم.’
’من همیشه اشتباه می‌کنم؛ من هرگز در این بهتر نخواهم شد.’
’من نمی‌دانم چه بگویم، صحبت کردن به انگلیسی خیلی سخت است.’
این رویه باید عوض شود! سعی کنید تا این‌ها را به جملاتی مثبت تبدیل کنید، شما می‌توانید آن‌ها را بازنویسی کنید تا مثبت‌گرایی را نشان دهید. به جای این‌که بگویید ‘من هرگز در این بهتر نخواهم شد’، باید بگویید ‘من به سعی کردن ادامه خواهم داد، مطمئن هستم که به زودی در آن بهتر خواهم شد.’
به جای گفتن ‘متاسفم، من به انگلیسی صحبت نمی‌کنم، من متوجه حرف شما نمی‌شوم’، بگویید ‘متأسفم، من هنوز در حال یادگیری این هستم که چگونه به انگلیسی صحبت کنم، پس لطفاً می‌توانید کمی آرام‌تر صحبت کنید؟’
مثبت گرایی به شما کمک می‌کند تا خیلی سریع‌تر بیاموزید!

۴- از دستپاچه شدن دست بردارید!
هر موقع که فرصت دارید به انگلیسی صحبت کنید. اگر شما درباره‌ی صحبت کردن فکر کنید، آن‌گاه حتی بیش‌تر احساس دستپاچگی خواهید کرد. فقط خود را در موقعیت قرار دهید، و صحبت کنید!